Вітання голови Полтавської ОДА Валерія Головка та голови обласної ради Олександра Біленького із Днем працівників освіти

 

Шановні працівники освіти! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

Освітян Полтавщини привітали із професійним святом

 

У приміщенні Полтавського академічного обласного театру ляльок відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти. Участь у заході взяли представники влади, керівники органів управління освіти, педагоги та працівники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. 

Вітання голови Полтавської ОДА Валерія Головка та голови обласної ради Олександра Біленького з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек

 

Шановні бібліотекарі! Дорогі читачі! Прийміть щирі вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!

Кожна українська школа отримає абетки жестової мови

 

Кожна з 16 тис. 200 українських шкіл отримає «зіркову абетку», що руками популярних українців розшифровує алфавіт жестовою мовою. Це передбачає Меморандум про співробітництво у розбудові інклюзивного суспільства та популяризації жестової мови, що був підписаний сьогодні, 27 вересня 2018 року, між Міністерством освіти і науки України та ГО «Відчуй».

В обласному центрі провели захід до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського

 

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського організували педагогічні читання «Все починається з добра, все починається з любові». Захід приурочили до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.

Валерій Головко: «Освіта є пріоритетом роботи обласної влади»

 

Сьогодні голова облдержадміністрації Валерій Головко, його заступник Олег Пругло та директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко взяли участь у святкуванні Дня знань у школах Щербанівської об’єднаної територіальної громади.

Незабаром у Розсошенцях з’явиться дитячий садок на сім груп

 

Департамент освіти і науки Полтавської ОДА спільно з міськвиконкомами, райдержадміністраціями, об’єднаними територіальними громадами проводить роботу щодо збільшення місць та охоплення дітей дошкільною освітою. Мета – забезпечити потреби населення у дошкільній освіті та підвищити доступність.

На Полтавщині відбулася серпнева освітянська конференція

 

Обласна конференція «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2017/2018 навчального року та основні завдання на 2018/2019 навчальний рік» відбулася у Полтавському юридичному інституті імені Ярослава Мудрого.

Як покращити рівень військово-патріотичного виховання молоді, обговорили на тематичному засіданні

 

В облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему «Незалежність України. Сучасні виклики та перспективи: військово-патріотичний аспект». Захід приурочений до 27-ї річниці незалежності України.

Полтавський центр професійно-технічної освіти реконструюють наступного року

 

Нещодавно директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко побувала в гостях у телерадіоканалу «Лтава». У прямому ефірі шостого випуску всеукраїнського медіа-проекту «Звіти наживо» вона прозвітувала про свою роботу та відповіла на питання журналістів і жителів Полтавщини.

Полтавщина – п’ятий регіон в Україні за кількістю опорних шкіл та рівнем організації інклюзивної освіти

 

41 опорна школа та 159 навчальних закладів із інклюзивними класами розмістили нашу область на п’ятій позиції рейтингів Міністерства освіти і науки України.

Олег Пругло: «Мова - це початок майбутнього наших дітей». Мовні літні табори «GO Camp» уже третій рік поспіль працюють на Полтавщині

 

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло та директор Департаменту освіти і науки ОДА Оленою Харченко зустрілися з іноземними волонтерами - викладачами англійської мови у пришкільних мовних таборах «GO Camp».

Олена Харченко: «Першого вересня 2018-19 навчального року очікуємо рекордну кількість першокласників – 15100 учнів»

 

Заклади освіти Полтавщини готові до початку нового начального року. Освітній процес розпочнеться першого вересня. До 25 серпня мають завершитися комісійні перевірки з оформленням відповідних актів. Про особливості підготовки навчальних закладів краю до нового 2018-2019 навчального року розповіла на щотижневій апаратній нараді в голови облдержадміністрації директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

З 1 вересня перші класи будуть навчатися за новим державним стандартом, – Прем’єр-міністр

 

З 1 вересня в Україні учні перших класів навчатимуться за новим державним стандартом і в нових класах, на оснащення яких цього року виділено 1 млрд грн. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

В електронних кабінетах вступників з’являються рекомендації на бюджетні місця – загалом їх отримали майже 59 тисяч осіб

 

58 тисяч 875 вступників на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування) отримали рекомендації на бюджет. Розподіл місць відбувся сьогодні, 1 серпня 2018 року, за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення.

Школяр з Полтавщини виборов «золото» на Міжнародній олімпіаді з хімії

 

Міжнародна олімпіада з хімії (International Chemistry Olympiad – IChO) проходила 19-29 липня в Чехії і Словаччині. У ній взяли участь понад 300 знавців хімії з 76 країн. Україну представляли 4 школярі, серед яких і наш земляк – учень Кременчуцької НВК №4. Про це повідомляють на сайті Міністерства освіти і науки України.

На Полтавщині проходить обласна екологічна експедиція «Чиста хвиля-2018»

 

 

Експедиція стартувала 17 липня. Науковий супровід під час експедиції здійснює учитель хімії вищої кваліфікаційної категорії Полтавської гімназії №17 Олександр Недоруб.

Департамент освіти і науки Полтавської ОДА відзвітувався про розвиток позашкільної освіти в ОТГ

 

Днями на засіданні освітянської Координаційної ради з підтримки та розвитку ОТГ Полтавщини говорили про позашкілля в умовах децентралізації.

Реформування освітньої галузі, старт «Нової української школи», інклюзивну освіту, підготовку вчителів, роботу позашкілля й питання формування людського капіталу обговорили освітяни й голови ОТГ

 

У залі засідань вченої ради Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулося ІІІ розширене засідання навчально-консультативної робочої групи «Координаційна рада з підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад Полтавської області» з напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів». У ньому взяли участь представники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, навчальних закладів краю й очільники ОТГ Полтавщини.

Цьогоріч на Полтавщині розпочнуть підготовку 4503 кваліфікованих робітників та 159 молодших спеціалістів

 

Минулого тижня у Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА відбулося засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів). Присутні погодили регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів.

На Полтавщині створюють виробничо-освітні кластери та центри професійно-технічної освіти

 

Учора на нараді в голови облдержадміністрації директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко доповіла про хід реалізації Регіонального плану розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2016-2018 роки та Стратегії створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки.

У Полтавському районі розпочав роботу обласний військово-патріотичний табір «Юний десантник»

 

Цьогоріч «Юний десантник» стартував уже вдруге. Табір організували за ініціативи Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ) та за підтримки обласної влади.

Стейкхолдери Полтавщини обговорили завдання на наступний навчальний рік

 

У Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА відбулося засідання регіональної ради професійної освіти. Серед присутніх – працівники Департаменту, очільники ПТНЗ Полтавщини, представники ради стейкхолдерів і Полтавського обласного центру зайнятості, замовники робітничих кадрів і громадськість. Очолила нараду директор Департаменту Олена Харченко.

Валерій Головко: «Плануємо розробити систему опорних закладів професійно-технічної освіти з філіями»

 

На сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка розглянули три питання – розвиток професійно-технічної освіти в регіоні, стан «інтернетизації» соціально значущих місць у районах, а також стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації й небезпечні події, які виникли на території Полтавщини.

Вступ-2018: Що робити, коли під час реєстрації електронного кабінету з’являється напис про помилку та які помилки найчастіше роблять вступники

 

На сайті Міністерства освіти і науки оновлено інструкцію щодо роботи з електронним кабінетом вступника. Переглянути її, а також іншу потрібну для абітурієнтів інформацію можна у розділі Вступна кампанія 2018.

На Полтавщині погодили обсяг регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів у закладах професійно-технічної освіти краю

 

У Департаменті освіти і науки облдержадміністрації відбулося засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів). На ньому погодили регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти краю на 2018 рік.

Протягом тижня на Шишаччині проходить обласна науково-дослідницька експедиція

 

Експедиція проходить на території геологічної пам’ятки природи «Бутова гора». Її учасники – вихованці Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, учасники предметних олімпіад та конкурсів-захистів членів Малої академії наук України.

На Полтавщині явка на ЗНО склала 95,5%

 

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання фінішувала 13 червня. Про перші підсумки тестування на Полтавщині розповіла відповідальна за проведення ЗНО в області Наталія Барболіна. 

Шість закладів вищої освіти Полтавщини увійшли до рейтингу «ТОП-200 Україна» – 2018

Центр міжнародних проектів «Євроосвіта», в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентували новий рейтинг академічних закладів вищої освіти (ЗВО) «ТОП-200 Україна» – 2018.

Що потрібно знати абітурієнтам 2018 року

 

Поточного року в процес вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів запроваджуються деякі новації, що сприятимуть вдосконаленню вступної кампанії, підвищать її прозорість та забезпечать рівність у реалізації права громадян на отримання якісної вищої освіти.

До уваги учасників ЗНО! Першого червня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови

 

У Полтавській області для участі в ЗНО з англійської мови зареєстровано 2925 осіб, для яких працюватиме 12 пунктів проведення ЗНО в трьох округах – Полтаві, Кременчуці й Лубнах.

Про підсумки навчального року та нову українську школу. У облдержадміністрації відбулася нарада з окремих питань функціонування освітньої галузі

 

31 травня у Полтавській облдержадміністрації  відбуласяся нарада з окремих питань функціонування освітньої галузі за участі керівників органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад. На заході були присутні заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло та директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олена Харченко.

Підбили підсумки першого етапу дослідно-експериментальної роботи «Соціалізація особистості в умовах інноваційного середовища»

 

У Полтавській спеціалізованій школі-інтернаті №2 I-III ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» імені Софії Русової відбувся семінар «Соціалізація особистості в умовах інноваційного середовища» в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Софія Русова та сучасна українська освіта».

Вперше за останні роки зі школярами 10-11 класів області провели масштабний військово-патріотичний захід – виконання початкової вправи стрільби з автомата бойовими набоями

 

Полтавський обласний військовий комісаріат та Департамент освіти і науки облдержадміністрації в період із 18 по 21 травня 2018 року вперше за останні роки провели з учнями 10-11 класів Полтавщини практичну складову навчально-польових занять (зборів) із виконанням початкової вправи стрільби з автомата бойовими набоями.

Фахівці проаналізували доступність закладів освіти Полтавщини для дітей з інвалідністю

 

На Полтавщині відбувся круглий стіл «Інклюзивний простір в контексті доступності до освітніх закладів Полтавщини». Його провели, аби привернути увагу суспільства до проблем дітей з інвалідністю (зокрема, з порушенням опорно-рухового апарату та ДЦП), проаналізувати навчальні заклади Полтавщини на предмет доступності та розробити ефективні шляхи впровадження інклюзивного простору.

На Шишаччині відзначили Дні науки та Європи в Україні

 

Полтавський обласний інститут післядипломної освіти імені М.В. Остроградського вже вшосте проводить традиційне відзначення Дня науки та Європи в Україні. 

На Всеукраїнському етапі гри «Сокіл» («Джура») Полтавщину представлятиме рій «Характерники» із Зіньківського району

 

З 10 по 14 травня на Полтавщині проходив ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Участь у ньому взяли 30 роїв – переможці міських та районних етапів.

На Полтавщині пройшов DOCCU-Хакатон

 

Сьогодні у Полтаві проходить DOCCU-Хакатон — учасники працюють над розробкою дорожньої карти «Від демократії в школі до демократії в громаді» для закладів освіти Полтавської та Луганської областей.

11 600 юних полтавців візьмуть участь у ЗНО

 

В облдержадміністрації обговорили стан підготовки області до проведення зовнішнього незалежного тестування у 2018 року. Нараду провів заступник голови ОДА Олег Пругло.

Полтавців запрошують взяти участь у Всеукраїнських таборах «Хорунжий»

 

Міністерство молоді та спорту України спільно з управлінням освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації у співпраці з Центром національно-патріотичного виховання дітей та молоді м. Луцька з 04 червня по 01 липня 2018 року проводитимуть у Волинській області (м. Ковель) чотири Всеукраїнських табори, спрямованих на збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, «Хорунжий І», «Хорунжий II», «Хорунжий III», «Хорунжий IV» (далі – табір).

Кожна школа може приєднатися до еко-проекту та отримати компомтер: з 10 до 24 квітня триває збір заявок у проект "Компола"

 

10 квітня Мінприроди разом із МОН починають збір заявок від українських шкіл для участі в екологічно-освітньому проекті «Компола».

У Полтаві відбувся учнівський конкурс з креслення

 

Днями на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського відбувся ІІІ етап обласного учнівського конкурсу з креслення.

На Полтавщині ЗНО-2018 складуть понад 11 тисяч учасників

 

Закінчилася реєстрація на проходження зовнішнього незалежного оцінювання-2018. Цьогоріч ЗНО складуть  більше 11 тисяч школярів нашої області.

У Полтаві нагородили переможців 55-ої Всеукраїнської олімпіади з хімії

 

У Полтаві учасники та переможці 55-ої Всеукраїнської олімпіади з хімії отримали почесні дипломи та цінні призи. Серед переможців – багато дітей з Полтавської області.

У Полтаві стартувала Всеукраїнська олімпіада з хімії

 

25 березня в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відкрили четвертий етап 55-ої Всеукраїнської олімпіади з хімії. До Полтави з’їхалися 159 юних хіміків з усіх регіонів країни.

Освітяни Полтавщини взяли участь у Всеукраїнській конференції «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та обов'язки»

 

23 березня у Київській міській державній адміністрації пройшла конференція «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та обов’язки».  Участь у ній взяли освітяни, народні депутати, представники благодійних фондів (БФ) та громадських організацій (ГО). Загалом понад 500 зацікавлених осіб з усієї України.

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся конкурс «Студентська весна 2018»

 

Сьогодні в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся другий етап обласного мистецького конкурсу «Студентська весна 2018». Аматорські колективи ПУЕТу демонстрували свої мистецькі таланти.

Стартув Кубок України серед юнаків з пішохідного туризму в приміщенні

 

Змагання проходитимуть з 1 по 4 березня у Решетилівці на базі професійного аграрного ліцею імені Івана Боровенського. З нагоди відкриття там влаштували свято.

У Трудолюбівській школі протягом тижня перебували фінські експерти

 

Трудолюбівська загальноосвітня школа Миргородського району єдина в Україні яка перемогла у конкурсі на участь в українсько-фінському проекті «Змінитися за 7 днів». У його межах в школі протягом тижня працювали фінські експерти: проводили відкриті уроки для учнів та тренінги для вчителів.

Котелевські юні скелелази привезли шість медалей зі змагань на Сумщині

 

Нещодавно в Охтирському районі Сумської області пройшли Відкриті змаганнях зі скелелазіння. Участь у них взяли і вихованці гуртків «Спелеологія» Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник Дрижирук О.В.).

На Полтавщині з’явиться школа місцевого самоврядування

 

Створення школи ініціювали представники Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Проект презентували в Полтавській обласній раді.

На Полтавщині підбили підсумки ІІ етапу конкурсу-захисту МАН України

 

Учора відбулося закриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України. Нагородили призерів, переможців та наукових керівників.

У Полтаві привітали переможців конкурсу «Учитель року»

 

Сьогодні в Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка привітали учасників обласного туру конкурсу «Учитель року». Він проходить вже 23 роки поспіль. На ньому обрали кращих вчителів області, які представлятимуть Полтавщину на всеукраїнському етапі.

На Полтавщині розпочався обласний етап конкурсу-захисту робіт МАН

 

Сьогодні стартував II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення в 2017/2018 навчальному році. Вже 11 лютого стане відомо, хто боротиметься за першість області на фінальному етапі конкурсу у Києві.

Павло Хобзей: «Три стовпи нової української школи – новий зміст, підготовлений до нових умов учитель і нове навчальне середовище»

 

Вчора на базі Омельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося ІІ розширене засідання навчально-консультативної робочої групи «Координаційної ради з підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад Полтавської області» з напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів».

У Полтавській ОДА обговорили ремонт КЗ ДЮСШ «Олімпійські надії» та СК «Колос»

 

Учора на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, на якому був присутній і перший заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод, обговорили питання ремонту спортивної секції КЗ ДЮСШ «Олімпійські надії», функціональне облаштування штучних майданчиків по всій області та створення спортивно-реабілітаційного центру для інвалідів.

Освітяни Полтавщини готові до проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН

 

II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України пройде 9-11 лютого.

На Полтавщині підбили підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів

 

Обласний тур конкурсу  «Край, в якому я живу» складався з двох етапів – заочного й очного. Участь у ньому взяли юні екскурсоводи, які  представили музеї військово-історичного,  літературного (літературно-меморіального) профілів, історії населеного пункту.

На Полтавщині стартував обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

 

Сьогодні розпочався очний етап обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018». Змагаються 20 учителів, з яких переможцями стануть лише четверо.

На Полтавщині для проходження пробного ЗНО зареєструвалося більше 6,5 тисяч учнів

 

Реєстрація для участі у пробному ЗНО тривала з 9 до 31 січня 2018 року. Учасники реєструвалися на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Цього року охочих із Полтавської області — понад 6,5 тис учнів.

ЗНО-2018: реєстрація почалася 6 лютого і триватиме до 19 березня

 

Сьогодні, 6 лютого, почалася реєстрація на ЗНО-2018 – вона продовжиться до 19 березня.

Другий рік на Полтавщині діє програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді

 

Після затвердження програми національно-патріотичного виховання завдання навчальних закладів – її реалізація на практиці. Для цього організовуються заходи, конкурси, табори та ігри. Робота освітян області спрямована на виховання громадянина-патріота України.

До складу координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації увійшли п’ять нових учасників

 

Відбулося засідання координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації.

На Полтавщині обговорили модель вдосконалення Покровської школи

 

У Департаменті освіти та науки Полтавської ОДА відбулася робоча нарада із представниками Решетилівської громади. Учасники обговорили модель вдосконалення Покровської школи.

На Полтавщині з’явиться Рада молодих учених

 

Появу Ради молодих учених ініціювала директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко. Учора на засіданні ради ректорів ВНЗ Полтавщини ідею озвучили очільнику області Валерію Головку. Він її підтримав.

До початку нового навчального року оновлять Шишацьку школу імені Вернадського

 

Завдання та цілі в усіх освітян Полтавщини спільні: підвищити інтерес до навчання в учнів, побудувати сучасне освітнє середовище, зробити школу привабливою і ззовні, і зсередини. 

Представники освітянської координаційної ради з підтримки та розвитку ОТГ Полтавщини приступили до роботи

 

10 січня відбулося перше засідання робочої групи «Координаційної ради з підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад Полтавської області» з напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів». Очолила його директорка профільного Департаменту Полтавської ОДА Олена Харченко.

На Полтавщині відкрили зимову наукову предметну школу

 

Уже другий рік на базі обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог», що у Зіньківському районі, проходить обласна зимова наукова предметна школа.

Українська наука 2018: атестація за новими правилами, перше засідання Нацради науки і технологій та інтеграція до Європейського дослідницького простору

 

Перше засідання Нацради з питань розвитку науки і технологій, атестація за новими правилами наукових установ та вишів, затвердження Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору – ці ключові події чекають на українську науку 2018-го.

Олена Харченко: «Основне завдання, яке стоїть перед нами, освітянами, – забезпечити якісні освітні послуги для дітей, які навчаються в міських і сільських школах»

 

У Полтавському відокремленому підрозділі установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся «круглий стіл» «Впровадження реформи освіти. Регіональні особливості. Дорожня карта». Модератором заходу була директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.