Єгор Стадний: «Реформи робляться не в кабінетах, а в конкретних університетах»

 

Заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний презентував концепцію реформування вищої освіти науково-педагогічним працівникам та представникам студентського самоврядування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

«Кожна дитина після навчання має повертатися додому, а не жити в інтернаті», – Олег Синєгубов

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада щодо впровадження реформи деінституалізації. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін та заступник Катерина Рижеченко заслухали звіти Департаменту освіти і науки та служби у справах дітей Полтавської ОДА щодо інтернатних закладів та перебування в них сиріт і дітей без батьківського піклування.

«Система професійної освіти буде єдиною», – заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний у Полтаві

 

У Полтаві з робочим візитом перебуває заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний. В облдержадміністрації він провів нараду з керівниками закладів фахової передвищої освіти, розповів про те, якою буде система професійної освіти України.

«Насамперед – безпека дітей», – Катерина Рижеченко

 

На розширеному засіданні обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей підтримали проєкт обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020 - 2024 роки. Його розробило Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації.

Вихованці Розбишівської школи-інтернату отримали нові телевізори

 

Розбишівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат отримала два сучасні телевізори. Кошти на їхнє придбання витратили з обласного бюджету. Два телевізори (розміром 50 дюймів) встановили в кімнатах відпочинку.

На Полтавщині розробляють стратегію підвищення рівня математичної грамотності серед школярів

 

Тему удосконалення викладання математичних дисциплін на Полтавщині обговорювали в Полтавській облдержадміністрації. Бо результати останнього міжнародного дослідження якості освіти PISA показали, що 36% українських 15-річних школярів не досягають базового рівня знань із математики, тобто не можуть використовувати елементарні математичні вправи в особистих цілях і в побуті.

У полтавських училищах впроваджують STEM-освіту, але деякі залишаються малокомплектними

 

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання впровадження STEM-освіти в закладах професійно-технічної освіти області, як важливого напряму модернізації навчання.

«Відкривай Україну» – освітній проєкт для учнів 7-11 класів із усієї України

 

Нова хвиля «Відкривай Україну: Ідентифікація» стартує у лютому 2020 року. Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» реалізує всеукраїнську освітню програму «Відкривай Україну: Ідентифікація», яка навчає підлітків втілювати свої ідеї та задуми і змінювати цим свої школи, міста та всю Україну.

3 січня майбутні випускники шкіл можуть реєструватися на пробне ЗНО

 

Реєстація для участі в пробному ЗНО триваиме з 3 січня до 24 січня 2020 року. Кожен охочий зможе зареєструватися для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, повідомляє Департамент освіти і науки Полтавської ОДА.

Студент Полтавського коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка отримуватиме стипендію Президента України

 

Відповідно до Указу Президента України №947/2019 «Про призначення стипендій Президента України переможцям ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» впродовж одного календарного року стипендії Президента отримуватимуть 39 осіб – учні, студенти й курсанти. Зокрема, й один полтавець – студент Полтавського коледжу мистецтв імені М.В.Лисенка Микита Дробишев.

Почався конкурс українсько-американських науково-дослідних проєктів з альтернативної енергетики, – МОН

 

Прийом заявок  – до 28 лютого 2020 року, повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

Із 2020-го почне діяти е-квиток студента – повноцінний аналог звичайного студентського

 

Упродовж 2020 року студенти закладів вищої освіти та учні профтеху отримають можливість оформити електронні студентські квитки за допомогою онлайн-сервісу державних послуг «Дія». Відповідну постанову про експериментальний проєкт 18 грудня 2019 року затвердив Кабінет Міністрів України.

У Полтавському музеї авіації і космонавтики для школярів влаштували космічно-новорічні вікторини

 

Музейний квест «Новорічне рандеву в Космосі» провели для учнів 5-го класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №38 Полтавської міської ради».

Відкрито навчально-практичний центр з професії слюсаря

 

На базі Вищого професійного гірничо-будівельного училища (м. Горішні Плавні) розпочав роботу навчально-практичний центр, у якому пройдуть практику та стажування майбутні кваліфіковані робітники, майстри виробничого навчання і викладачі закладів професійно-технічної освіти з професій слюсарного напряму.

Президент України присудив премії молодим вченим із Полтавщини

 

Президент України Володимир Зеленський видав указ №903/2019 «Про присудження премій для молодих вчених 2019 року».

Стан національно-патріотичного виховання у закладах освіти Полтавської області розглянули на нараді у голови облдержадміністрації

 

У своїй доповіді директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олена Харченко повідомила, що відповідна робота на Полтавщині базується на положеннях законів України, розпоряджень Президента та Кабінету Міністрів України.

Розглядають питання створення ще одного військового ліцею на Полтавщині

 

На апаратній нараді в облдержадміністрації її голова Олег Синєгубов заявив про можливість створення на Полтавщині ще одного ліцею з посиленою військово-патріотичною підготовкою.

Олег Синєгубов ініціював створення в області нового військового ліцею

 

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов взяв участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури. Він дав доручення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на виконання обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки опрацювати питання щодо створення в області нового військового ліцею.

Полтавський університет став закладом вищої освіти класичного типу

 

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка змінив назву на Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Уперше уряд виділив кошти на обладнання харчоблоків у школах – на це спрямовано 400 мільйонів гривень

 

У 2020 році держава додатково спрямує 400 мільйонів гривень на обладнання харчоблоків у школах. Таке рішення було прийнято на засіданні КМУ 27 листопада 2019 року.

Уряд спрямував додаткові 1,4 млрд гривень на виплату в 2019 році лікарняних по вагітності та пологах

 

Уряд спрямував додаткові 1,4 млрд гривень на виплату в 2019 році лікарняних по тимчасовій втраті працездатності, лікарняних по вагітності та пологах, а також на виплати на поховання.

На Полтавщині презентували нову екостежку

 

У Регіональному ландшафтному парку «Диканський» з’явилася нова екостежка «Заповідна Диканщина» протяжністю 2,5 км. Вона починається від Миколаївської церкви в смт Диканька і проходить через найцікавіші природні та історичні об'єкти парку.

За перший місяць роботи сервісу перевірки документів про вищу освіту його послугами успішно скористались майже 1000 громадян

 

Сервіс запустило Міністерство освіти і науки спільно з ДП «Інфоресурс» у жовтні 2019 року. Він дозволяє отримувати юридичне підтвердження достовірності диплому – виписку з накладеним електронним підписом та печаткою – безпосередньо на електронну пошту.

Визначили переможців обласного конкурсу серед закладів освіти на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання

 

На Полтавщині відбувся обласний конкурс серед закладів освіти на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання.
У ньому взяли участь 40 закладів освіти області, серед яких 17 закладів загальної середньої освіти та 23 заклади професійної (професійно-технічної) освіти.

Полтавців запрошують відвідати Польщу, Швецію, Норвегію та Данію для ознайомлення з тамтешніми культурою та освітою

 

Відповідно до плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», з метою ознайомлення з міжнародним досвідом у сферах культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної та молодіжної політики з 9 по 18 серпня 2020 року відбудеться культурно-освітня поїздка з організацією міжнародного семінару «Північноєвропейський досвід у реалізації політики сфери культури, освіти, охорони здоров’я» з відвідуванням Польщі, Швеції, Норвегії та Данії.

Полтавським школярам розповіли про шкоду тютюнопаління

 

«Курити вже не в тренді. Але це дуже вигідно тютюновій індустрії. Вибір за тобою: або ти – здоровий та щасливий, або – «лабораторний кролик», на якому тютюнові компанії випробовують свої нищівні вироби. Думай!». Із цими словами в Міжнародний день відмови від куріння – 21 листопада – організатори інформаційно-просвітницького заходу звернулися до учнів восьмих класів КЗ «Полтавська загальноосвітня школа №26».

Школярі із Полтавської області перевірили рівень знань в інтернет-олімпіаді «На Урок»

 

Із першого жовтня по восьме листопада учасники інтернет-олімпіади «На Урок» (https://naurok.com.ua/olimpiada) безкоштовно перевірили рівень знань із 16 предметів. Загалом виконали завдання пів мільйона юних українців, серед яких 18 520 осіб із Полтавської області.

До 7 млн євро на дослідження отримають українські науковці

 

Уряд ухвалив рішення, завдяки якому українські науковці зможуть одержати близько 7 мільйонів євро в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт 2020».

Якою буде реформа дошкілля в Україні – стартували публічні консультації МОН з батьками, освітянами та управлінцями, приєднатись можуть усі охочі

 

До 5 грудня МОН проведе низку публічних обговорень у 6 регіонах країни, де спільно з батьками, освітянами та управлінцями визначатиме, якою буде реформа дошкільної освіти в Україні. Під час зустрічей усі учасники зможуть розповісти про найактуальніші проблеми та запропонувати шляхи їх вирішення.

Молодь Полтавщини отримала стипендії імені Героя Небесної Сотні Ігоря Сердюка

 

Напередодні Дня гідності та свободи в Полтаві відбулася Урочиста церемонія відзначення стипендіатів стипендії Полтавської обласної ради імені Героя Небесної сотні – Героя України Ігоря Сердюка.

У Зінькові відзначили 130-річчя з дня народження Остапа Вишні

 

Пошанувати відомого земляка, українського письменника-сатирика, гумориста Остапа Вишню з нагоди 130-річчя від дня його народження вирішили в Зінькові. Саме там Павло Губенко закінчив двокласну школу, де навчався разом із майбутнім поетом і літературознавцем Миколою Зеровим.

Журі визначило переможців конкурсу «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад»

 

Відбулося засідання журі щорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад». Конкурс засновано Полтавською обласною радою з метою сприяння суспільним ініціативам студентської молоді, її залучення до активної участі у житті територіальних громад області.

Ганна Новосад: Наше завдання на наступний рік побудувати чи реконструювати 100 садків та 100 шкіл в регіонах, які відповідатимуть сучасним вимогам

 

Міністр освіти і науки Ганна Новосад представила «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків — до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років. Захід відбувся на базі сучасного дитячого садка у смт Обухівка, Дніпропетровської області, сьогодні, 8 листопада 2019 року.

Професійна освіта повинна стати частиною освіти дорослих для перекваліфікації та здобуття нових спеціальностей

 

Уряд поставив за мету, щоб через 5 років принаймні 45% випускників шкіл обирали професійну освіту. Міністр освіти і науки Ганна Новосад представила «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків –  до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років.

Суспільний мовник проведе традиційну акцію – «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності»

 

8 листопада, у переддень свята  української писемності та мови, Українське радіо проведе щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності».

В облдержадміністрації підбили підсумки оздоровлення та відпочинку дітей Полтавщини в 2019 році

 

Протягом року в області оздоровлянням та відпочинком охопили 74,6 тис. дітей, це становить майже  52 % від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років. 70% дітей охоплено оздоровленням та відпочинком із використанням коштів обласного та місцевих бюджетів. Загалом таких дітей понад 50 тисяч.

В облдержадміністрації нагородили держслужбовців

 

На початку апаратної наради в  обласній державній адміністрації держслужбовців нагородили обласними відзнаками.

Кухарі шкільних їдалень мають пройти навчання за системою управління безпечності харчових продуктів

 

За 10 місяців 2019 року на Полтавщині зафіксовано 7 спалахів гострих кишкових інфекцій, 5 із яких сталися в дитячих колективах – дитсадках і школі. В Україні за цей період працівники Держпродспоживслужби розслідували 151 спалах гострих кишкових інфекційних захворювань, унаслідок яких постраждали 2 тисячі осіб. Майже половина з цих випадків зафіксовані в організованих дитячих колективах.

Науково-практична конференція в Полтаві зібрала науковців і правників з усієї України

 

У Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулася Всеукраїнська за міжнародною участю науково-практична конференція на тему «Адаптація правової системи України до права Європейського Союзу: теоретичні та практичні аспекти».

Полтавщина – одна з семи областей, які змагатимуться за можливість збудувати сучасний центр професійної досконалості

 

Львівська, Вінницька, Запорізька, Миколаївська, Полтавська, Рівненська та Чернівецька області змагатимуться за 20 млн євро, які будуть спрямовані в 4 із цих регіонів для будівництва по 1 центру професійної досконалості. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Ганна Новосад 25 жовтня 2019 року на відкритті конференції  «Туринський процес 2018-2020».

Безпеку харчування в навчальних закладах обговорили на селекторній нараді за участю прем’єр-міністра України

 

Кожна область протягом двох тижнів повинна підготувати реалістичні плани щодо унормування державної політики у сфері безпечності харчування дітей у навчальних закладах. Крім того, очільники облдержадміністрацій мають вжити всіх необхідних заходів, щоб зрозуміти реальний стан справ в освітніх закладах області.

Молодь із Полтавщини отримає стипендію Героя України

 

23 жовтня у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського відбулося засідання комісії для визначення власників стипендії імені Героя Небесної Сотні — Героя України Ігоря Сердюка.

«Врятувати від забуття»: молодих істориків запрошують до участі в конкурсі мультимедійних проєктів

 

Із метою підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті й подолання історичних міфів Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті України проводить щорічний 13-ий Всеукраїнський конкурс мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття» (анімаційних робіт).

Мін’юст консультує: що потрібно знати про договір довічного утримання (догляду)?

 

Багатьом із нас знайома ситуація, коли літні люди, які неспроможні самі забезпечувати власні потреби, змушені звертатися за допомогою до сторонніх осіб.

Школярам Полтавщини показали виставу про правила дорожнього руху

 

Двоє зайченят залишилися самі вдома, та через свою довірливість і незнання правил дорожнього руху потрапили в непередбачувані ситуації.

Президент України присвоїв почесні звання педагогам Полтавщини

 

Указ президента України №731/2019 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти».

За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм Глава держави присвоїв:

Полтавщина – перша область в Україні, де заклади освіти одержали комплекти навчальної зброї

 

Обласна цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді розрахована на 2017-2020 роки. Вона забезпечує системну діяльність органів державної влади і місцевого самоврядування, сім’ї, закладів освіти, громадських організацій і формує у підростаючого покоління патріотичну свідомість. Про хід її реалізації поінформувала на апаратній нараді в облдержадміністрації директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

Шановні працівники освіти!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

Школярів Полтавщини запрошують до участі в конкурсі

 

В Україні триває конкурс медіапроектів Youth MediaLab. Якщови маєте шкільне медіа та команду ентузіастів й давно мрієте про сучасну студію, встигніть подати заявки на конкурс та відкрити медіа індустрію у своїй школі до кінця 2019 року.

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад протягом місяця відвідає регіони

 

Перша селекторна нарада Міністра освіти і науки Ганни Новосад із обласними державними адміністраціями відбулася 3 жовтня, напередодні професійного свята освітян – Дня вчителя. Ганна Ігорівна пообіцяла особисто познайомитися з фахівцями кожного обласного департаменту чи управління освіти. Упродовж жовтня вона прийматиме в себе представників облдержадміністрацій, а в деякі райони завітає з офіційним візитом, щоб предметно обговорити освітню реформу.

Процеси європейської інтеграції та просування європейських цінностей вивчали на семінарі EU Talks

 

У Полтаві відбувся одноденний семінар EU Talks щодо інформування суспільства про процеси європейської інтеграції та просування європейських цінностей.

МОН співпрацюватиме з Google над покращенням вищої освіти – незабаром визначать також решту напрямів партнерства

 

МОН та Google планують покращувати цифрові навички викладачів вишів – першим кроком стануть відповідні онлайнкурси. Про це йшлося сьогодні, 2 жовтня 2019 року, під час зустрічі Міністра Ганни Новосад та директора з публічної політики та взаємодії з державними органами Google Вільсоном Вайтом.

Із Днем учителя привітали освітян області в Полтаві

 

На святкові урочистості запросили вчителів, вихователів, викладачів вишів та професійно-технічних училищ, керівників закладів освіти, представників громадськості й обласної влади.

Вихованці Пирятинського центру дітей та юнацтва посіли друге місце на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Молодь обирає здоров’я»

 

У вересні в міжнародному дитячому центрі «Артек» відбувся фінал ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». У ньому взяли участь 23 команди-переможниці регіональних етапів.

Шляхи вирішення ситуації з опалюванням шкіл Лубенського району обговорили в облдержадміністрації

 

Т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло провів нараду щодо забезпечення своєчасності та в повному обсязі розрахунків з оплати праці й енергоносіїв закладів освіти. Цього разу обговорювали ситуацію зі школами Лубенського району, де під загрозою початок опалювального сезону.

Із 1 жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти кору

 

Із початком навчального року ризик зростання захворюваності на кір та інші інфекційні хвороби збільшується. Тому в області з 1 жовтня почнуть додаткову імунізацію проти небезпечної хвороби, ліків від якої немає.

У школах Полтавщини ініціюють введення посади заступника директора з військово-патріотичного виховання

 

На нараді з керівниками органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій та ОТГ в обласній державній адміністрації обговорили питання військово-патріотичного виховання учнівської молоді. Заступник військового комісара по роботі з особовим складом та громадськістю Полтавського обласного військового комісаріату Едуард Бородай розповів про проблеми, які існують в школах із викладанням предмета «Захист Вітчизни».

Українським науковцям пропонують долучатися до конкурсу «Bridge2ERA EaP 2019» - розмір гранту становить майже 40 тисяч євро

 

Українські дослідники разом з німецькими партнерами можуть отримати до 40 тис євро на розвиток наукового проєкту в межах конкурсу “Bridge2ERA EaP 2019”. Він підтримує подачу спільних заявок за програмою “Горизонт 2020” та “Горизонт Європа”.

Проєкт «Крила успіху» рекомендують для сільських шкіл

 

«Удосконалення мережі освітніх закладів» – цьому напрямку приділили увагу учасники засідання навчально-консультативної робочої групи «Координаційної ради з підтримки та розвитку ОТГ Полтавської області». Засідання відбулося в Сергіївській ОТГ, що у Гадяцькому районі.

За булінг у навчальних закладах штрафують

 

На початку навчального року органи державної влади, громадські організації, активісти, лідери думок та просто небайдужі українці об’єдналися разом, щоб максимально привернути увагу молоді до проблеми булінгу.

Гід з інклюзивної освіти для батьків: що таке ІРЦ і як до них звернутись, інклюзія від дошкілля до вишів, – МОН підготувало серію відеороз’яснень

 

МОН оприлюднило першу серію відеороз’яснень про інклюзивне навчання. З неї батьки зможуть дізнатися про те, що таке інклюзивно-ресурсні центри, як до них звернутися і отримати допомогу фахівців.

Полтавці стали третіми на Всеукраїнських змаганнях учнівської молоді з авіамодельного спорту

 

Протягом 5-9 вересня 2019 року в м. Конотоп відбувалися Всеукраїнські змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту «Радіокеровані авіамоделі». Полтавщину представляли чотири вихованці Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради – Максим Бондаревський, Олег Ткач, Адріан Круглов і Родіон Улько на чолі з керівниками гуртків Анатолієм Бавикіним та Ігорем Фирсовим.

Освітні програми ЄС презентували в Полтаві

 

В адмінбудинку облдержадміністрації співробітники Представництва ЄС в Україні провели презентацію освітніх та інформаційних програм, які здійснює Європейський Союз, зокрема, в Україні. Захід відбувся в рамках інформаційної програми «Будуймо Європу в Україні».

«Стартував Всеукраїнський тиждень протидії булінгу», - Олег Тимченко

 

«Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом». Конституція України, ст. 52, ч. 2

Пріоритетами МОН стануть дошкілля, пришвидшення НУШ, реформа професійно-технічної освіти, підтримка кращих у вищій освіті та науці

 

Міністр освіти і науки  Ганна Новосад представила журналістам команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки. П’ятьох заступників уже призначено, ще одна перебуває у статусі радника та чекає на відповідне рішення Уряду. Про це йшлося під час прес-конференції 12 вересня 2019 року.

Раз на 2 роки в Україні проводитимуть масштабні змагання з робітничих професій WorldSkills Ukraine

 

Учні та випускники закладів профосвіти, студенти вишів, а також досвідчені робітники отримають доступ до престижного європейського конкурсу WorldSkills. Положення, яке врегулює його проведення на Всеукраїнському рівні, набуло чинності 6 вересня 2019 року.

Приємний подарунок для дошкільнят Гребінківської ОТГ

 

На початку нового 2019/2020 навчального року не лише учні, а й найменші мешканці Гребінківської об’єднаної територіальної громади отримали приємний подарунок від місцевої влади - новий заклад дошкільної освіти «Барвінок».

Полтавців запрошують на міжнародний семінар до 10 країн Європи

 

Із 2 по 17 травня 2020 року відбудеться культурно-освітня поїздка «Південноєвропейський досвід у реалізації політики сфери культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики» до Угорщини, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Франції, Іспанії, Португалії, Монако, Італії та Словенії.

Дорогі школярі, студенти, батьки! Шановні освітяни!

 

Сердечно вітаємо вас із початком нового 2019/2020 навчального року та Днем знань!

Заклади освіти Полтавщини готові до зими на 95%

 

На засіданні обласної координаційної ради з контролю за виконанням заходів із підготовки до роботи в осінньо-зимовий період у Полтавській облдержадміністрації звітували заклади освіти.