Дмитро Лунін відвідав школи Карлівського району, які ремонтуються за програмою «Велике будівництво»

 

За дорученням голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова його перший заступник Дмитро Лунін із робочою поїздкою відвідав Ланнівську ОТГ. Спільно з головою громади Костянтином Удовиченком та головою Карлівської РДА Олександром Солодовником оглянули хід виконання робіт за програмою «Велике будівництво».

Олег Синєгубов привітав випускників Кременчуцького льотного коледжу

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов взяв участь в урочистостях до 60-річчя від дня заснування Кременчуцького льотного коледжу Харківського університету внутрішніх справ. Цього дня відбувся й випуск курсантів.

Повернення коштів за пробне ЗНО розпочнеться 1 липня – що потрібно знати, щоб швидко отримати кошти

 

1 липня 2020 року МОН спільно з ПриватБанком розпочинають повертати учасникам пробного ЗНО кошти, сплачені раніше за участь у тестуванні.

Дмитро Лунін: «Усі школи та дитсадки, що ремонтуються за програмою «Велике будівництво», мають бути здані до 1 вересня»

 

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін проконтролював хід реконструкції та ремонту загальноосвітніх навчальних і дошкільних закладів Полтавської області.

«Виконання програми «Велике будівництво» – це особиста відповідальність кожного голови РДА», – Олег Синєгубов

 

1 березня 2020 року вступила в дію Національна програма «Велике будівництво», якою передбачено будівництво, реконструкція та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, стадіонів, приймальних відділень лікарень, амбулаторій та доріг на всій території країни. 

У Полтаві презентували швейцарсько-український проєкт, що надає нові можливості освіти у громадах

 

24 червня 2020 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського відбувся онлайн-брифінг «Нові можливості для освіти в громадах». Мета заходу – презентація та запуск Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» у Полтавській області.

Любомира Мандзій: МОН не переводить школи на дистанційну освіту, формат навчання з 1 вересня залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації

 

Навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації. Про це заявила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Пришкільні табори не працюватимуть щонайменше до 31 липня – рішення Уряду

 

На період карантину пришкільні табори не працюватимуть. Відповідне рішення Уряду набуло чинності 22 червня 2020 року.

Наразі передбачено, що карантин триватиме до 31 липня, однак залежно від епідеміологічної ситуації цей термін може бути продовжено. 

На Полтавщині удосконалюють Стратегію розвитку області з питань освіти

 

Відбулося засідання цільової підгрупи з розробки пропозицій до Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки за напрямом „Освіта”.

Плановий процес ЗНО-2020 стартує 25 червня, - Прем’єр-міністр

 

Наразі немає підстав для скасування чи перенесення зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Роботу закладів оздоровлення та відпочинку дітей поки що не відновлюватимуть

 

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що з огляду на епідеміологічну ситуацію із захворюванням на COVID-19 недоцільно дозволяти роботу закладів оздоровлення та відпочинку дітей.

Перевіряють готовність закладів освіти до проведення ЗНО

 

Фахівці ГУ Держпродспоживслужби перевіряють готовність закладів освіти до проведення тестування з ЗНО, відповідно до вимог Головного державного санітарного лікаря України.

Мистецькі школи Полтавщини запрошують взяти участь у пілотному проєкті «Мистецька освіта без обмежень»

 

Міністерство культури та інформаційної політики України у співпраці з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна асамблея людей з інвалідністю України» розпочало конкурсний відбір учасників пілотного проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти «Мистецька освіта без обмежень».

Дмитро Лунін: «Якщо дитячі табори Полтавщини відкриють цього літа, то тільки для місцевих дітей»

 

Відбулась Всеукраїнська селекторна нарада-засідання центрального міжвідомчого штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2020 році.

«Маємо добудувати і здати в експлуатацію шкільні й дошкільні заклади до 1 вересня, а стадіони – до 15 жовтня», – Дмитро Лунін

 

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін провів засідання дорадчої комісії з супроводу та моніторингу стану будівництва об’єктів, що реалізуються в межах національної програми «Велике будівництво».

«Для нас надважливо забезпечити на належному рівні проведення ЗНО на Полтавщині», – Олег Синєгубов

 

Із 25 червня до 17 липня випускники Полтавщини  складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання.

В Україні запрацювала комплексна послуга для підлітків ID-14

 

Міністерство цифрової трансформації України інформує, що в рамках впровадження експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини, запровадженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 691, з 28 травня 2020 року у територіальних підрозділах Державної міграційної служби, центрах надання адміністративних послуг та відділах обслуговування громадян «Паспортний сервіс» ДП «Документ» особі віком від 14 до 18 років буде доступна офлайн послуга оформлення і видача паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм з одночасною реєстрацією у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі –послуга ID-14).

Прозорість та інформаційна відкритість закладів загальної середньої освіти у Полтавській області

 

У сучасному світі цифрові технології активно проникають у всі сфери життя. Освіта не є виключенням. Наявність власного вебсайту – невід’ємна складова іміджу школи, її відкритість та інформаційна прозорість. Протягом травня Державна служба якості освіти України аналізувала сайти закладів загальної середньої освіти.

В Україні існує кадровий голод, і цю проблему мають вирішувати держава та вища освіта – Президент

 

Президент Володимир Зеленський зустрівся з керівниками провідних закладів вищої освіти України. Учасники заходу зазначили, що не мали зустрічі з Главою держави в такому форматі з 2005 року, та висловили задоволення зацікавленістю питаннями вищої освіти.

В області стартувала програма EU4Skills для розвитку профтехосвіти

 

На Полтавщині починає працювати програма «EU4Skills: Кращі навички сучасної України» (EU4Skills). Вона спрямована на підтримку професійно-технічної освіти в Україні.

Презентовано чат-бот «Кіберпес» для допомоги у боротьбі з кібербулінгом

 

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот «Кіберпес». У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу. 

Катерина Рижеченко відвідала Кобеляцький навчально-реабілітаційний центр

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко з робочою поїздкою відвідала Кобеляцький район. Вона побувала в  місцевому  навчально-реабілітаційному центрі.

У Полтаві стартує правопросвітницька акція «Правосвідоме літо»

 

1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області ініціює проведення правопросвітницької акції «Правосвідоме літо».

В облдержадміністрації нагородили переможців всеукраїнських учнівських олімпіад

 

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін та директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Віта Ковальська привітали переможців ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із математики, інформатики, астрономії, фізики, правознавства й англійської мови. Троє школярів із сімох нагороджених одержали три дипломи переможця із різних дисциплін. Відзначення приурочили до Міжнародного дня захисту дітей.

В області триває ІІ етап Національної стратегії (2019-2024 роки), який передбачає зменшення категорій дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду і виховання

 

На апаратній нараді директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Віта Ковальська поінформувала про впровадження Регіонального стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Полтавській області на 2018-2026 роки.

Підсумки Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

 

Наказом МОН України №687 визначено переможців Всеукраїнського конкурсу учнвської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!».

Стартують громадські обговорення проєкту Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України»

 

Міністерство молоді та спорту розпочинає громадські обговорення проєкту Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки, що розробляється за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

На Полтавщині готуються до відкриття дошкільних закладів 

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов на брифінгу повідомив, що дитячі садочки відкриються дійсно 25 травня, але без дітей.

Затверджено графік ЗНО-2020

 

Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Відповідні зміни до календарного плану підготовки та проведення ЗНО оприлюднено на сайті МОН.

МОН оголошує прийом заявок на оснащення навчальних кабінетів і STEM-лабораторій у 2020 році

 

До 13 червня 2020 року обласні державні адміністрації можуть подати пропозиції щодо оснащення навчальних кабінетів і STEM-лабораторій у 2020 році в закладах загальної середньої та профтехосвіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти. Порядок та умови погодження відповідних пропозицій Міністерством освіти і науки набув чинності.

Троє полтавців відзначені державними нагородами до Дня науки

 

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм українським науковцям присвоєно почесні звання та нагороджено орденами. Зокрема, відзначені й троє полтавців.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов із робочою поїздкою відвідав Горішні Плавні

 

Зустрівся з міським головою Дмитром Биковим та його заступником. Оглянув роботу медичних, освітніх та соціальних закладів.

Терміни проведення вступної кампанії та нові можливості подачі документів: МОН внесло зміни до умов прийому

 

Міністерство освіти і науки внесло зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України. Відповідний наказ, підписаний 4 травня 2020 року, пройшов реєстрацію у Міністерстві юстиції.

МОН: Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно

 

Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні до 22 травня. Таке рішення було прийняте 4 травня 2020 року.

«До 1 вересня всі школи та дитячі садочки мають бути  100%  забезпечені інтернетом», – Олег Синєгубов

 

 На Полтавщині – 79% об’єктів соціальної сфери підключені до мережі Інтернет.

Реконструкція навчально-лабораторного корпусу Гадяцького вищого професійного аграрного училища

 

Будівельні роботи розпочали на початку березня.

Олег Синєгубов ознайомився з ходом реконструкції навчально-лабораторного корпусу ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище»

 

Будівельні роботи розпочали на початку березня. На проєкт цьогоріч виділено 10 мільйонів гривень з обласного бюджету. За ці кошти планують замінити покрівлю, вікна, підлогу, частково двері. Також облаштувати перехід між корпусами, провести електромережу, тепло та водопостачання. 

У «Всеукраїнській школі онлайн» навчатимуться й наймолодші: з 28 квітня стартують уроки для 1-4-х класів

 

Проект «Всеукраїнська школа онлайн» на прохання батьків і педагогів з 28 квітня розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4-х класів. Програма розрахована на п’ять тижнів і складається з чотирьох предметів: українська мова, математика, наука та мистецтво.

Три заклади профосвіти Полтавщини перемогли в конкурсі на створення навчально-практичних центрів

 

Комісія Міністерства освіти і науки визначила 53 заклади профосвіти, які отримають кошти на створення навчально-практичних центрів. Відповідний наказ був зареєстрований 23 квітня 2020 року.

ЗНО 2020: у МОН роз’яснили особливості та строки проведення цьогорічного тестування

 

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту. Відповідну інформацію Міністерство освіти і науки опублікувало на своєму інформаційному ресурсі про зміни в освіті під час карантину.

Полтавські школярі закінчать навчальний рік дистанційно

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулася селекторна нарада з міністерствами соцполітики та освіти і науки України. Зокрема т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій дала роз’яснення регіонам щодо завершення навчального року 2019/2020.

Полтавським медикам передали захисні екран-маски

 

Колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Полтавського коледжу нафти і газу Національного університету імені Юрія Кондратюка передав 50 захисних екран-масок медикам Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні.

6 квітня стартують онлайн-уроки для учнів 5-11 класів на карантині: час та програма занять, де та як приєднатися до навчання

 

У понеділок, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки. 

Віта Ковальська очолила Департамент освіти та науки Полтавської ОДА

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов підписав розпорядження про призначення на посаду директора Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації. За результатами конкурсу ним стала Віта Володимирівна Ковальська.

6 квітня стартують онлайн-уроки для учнів 5-11 класів на карантині: час та програма занять, де та як приєднатися до навчання

 

У понеділок, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки. 

46 учителів Полтавщини успішно пройшли перший етап сертифікації – склали незалежне тестування

 

Добровільна сертифікація учителів – оцінювання професійних компетентностей педагогів, що допомагає виявити професіоналів та агентів змін Нової української школи.

У МОН розробили два сценарії завершення навчального року 2019/2020

 

У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Про 26 березня повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час онлайн-трансляції.

Старт національної вчительської премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 – кожен охочий може номінувати свого вчителя до 1 серпня 2020 року

 

Стартував новий сезон національної вчительської премії Global Teacher Prize Ukraine 2020. Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії до 1 серпня 2020 року. 

Шляхи співпраці бізнесу, влади, науки й освіти для розвитку нафтогазової сфери обговорили в ОДА

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся з виконавчим директором Асоціації «Нафта і Газ України» Юрієм Нагорняком, його заступником Андрієм Гаджманом, керівником міжнародної спілки інженерів-нафтовиків (SPI) Ріхардом Білим, генеральним директором ТОВ «Науково-технічне підприємство «Бурова техніка» Віталієм Вітриком і ректором Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимиром Онищенком.

Катерина Рижеченко відвідала Миргородську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала Миргородську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради, де ознайомилася  з роботою закладу та умовами перебування тамтешніх підопічних. У закладі навчаються діти з порушенням слуху.

З 12 березня запроваджується тритижневий карантин у всіх закладах освіти

 

12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив 11 березня 2020 року.

Як в області відзначатимуть День українського добровольця, обговорили на нараді в ОДА

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко провела нараду щодо підготовки і проведення на Полтавщині Дня українського добровольця.

63 вчителя початкової школи з Полтавщини взяли участь у першому етапі сертифікації

 

Пілотна сертифікація вчителів початкової школи розпочалася в Україні в 2019 році. Цьогоріч бажання взяти участь у сертифікації-2020 виявили 1711 педагогів з усієї України. Полтавщина увійшла до вісімки областей, які на 100 % заповнили квоту, що становила 69 осіб.

Аудитори перевірять діяльність сектору освіти та молоді Котелевської РДА

 

Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області повідомляє про початок ревізії фінансово-господарської діяльності сектору освіти та молоді Котелевської районної державної адміністрації.

Ганна Новосад: До 12 березня вчителі обиратимуть, які підручники для 3-х класів друкуватимуть за держкошти — від зловживань захищатимуть освітній омбудсмен і МОН

 

До 12 березня триватиме відбір підручників, які друкуватимуться цьогоріч для 3-х класів за державні кошти. Щоб вберегти вчителів від тиску директорів та управлінь/департаментів освіти, працюватиме “гаряча лінія”. Про це під час пресконференції розповіла Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

У полтавських бібліотеках відкрили центри безкоштовного навчання цифрової освіти

 

У Полтаві 14 бібліотек із лютого готові надавати всім охочим безкоштовне навчання з цифрової грамотності в межах проєкту «Дія. Цифрова освіта», а саме навчити користуватися комп’ютерами, онлайновими сервісами.

Військовий коледж сержантського складу запрошує на навчання у 2020 році

 

Полтавський Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут у 2020 році проводить набір випускників середніх шкіл, ПТУ, юнаків та дівчат із 17 до 30 років на навчання за напрямами підготовки «Комп’ютерні науки», «Телекомунікації та радіотехніка».

Школи з малих міст, селищ і ОТГ Полтавщини запрошують взяти участь у конкурсі про інфомедійну грамотність

 

Конкурс проводять Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Академія української преси у межах реалізації загальнонаціонального проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Запрошують до участі школи з малих міст, селищ і ОТГ Полтавщини (крім обласного центру). Мета ініціативи – навчити учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомити цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.

Полтавська область на нужди Нової української школи отримає 33 мільйони гривень

             

У Полтавській області з дводенним робочим візитом перебуває заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій. Зранку 20 лютого вона зустрілася з першим заступником голови Полтавської облдержадміністрації Дмитром Луніним.

Команда Полтавщини - серед призерів Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів із енергоефективності «Енергія і середовище»

 

Команда Полтавської області у складі учнів Дмитрівської сільської ради, м. Горішні Плавні, Глобинського району та м. Кременчука взяла участь у Всеукраїнському конкурсі молодіжних проєктів з енергоефективності «Енергія і середовище». Конкурс проходив під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету!» у Києві.

Президент України вручив премії молодим вченим

 

Чотирьом науковцям Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на підставі подання Комітету з Державних премій України вручили премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік.

Людям з інвалідністю пропонують безкоштовно навчатись ІТ-спеціальностям

 

Міністерство соціальної політики разом із Громадською організацією «Прометеус» та Асоціацією «Інформаційні технології України» презентували соціальний проект «Ти можеш усе! Можливості безмежні».

Полтавські освітяни перейматимуть досвід у литовських колег у впровадженні електронних щоденників та оплати гуртків

 

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін зустрівся з делегацією з Литви, яку очолив ексміністр освіти і науки Гінтарас Стєпонавічюс. На зустрічі також були присутні радниця голови Полтавської ОДА з питань освіти Віта Ковальська та директор Департаменту освіти і науки Олена Харченко, адже обговорення стосувалося саме новацій у сфері освіти.

На Полтавщині стартувала «Зимова Студреспубліка»

 

У Олефірівці Миргородського району на базі ДОЦ «Миргородський» за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації стартував Полтавський етап проєкту «Зимова Студреспубліка».

Треба допомагати сім’ям, а не інтернатам, – Микола Кулеба

 

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, який перебуває в області в рамках робочого візиту, зустрівся з головою Полтавської ОДА Олегом Синєгубовим. За чашкою кави обговорили систему інституційного догляду дітей та реальні кроки щодо її реформування.

У Кобеляках пропонують створити військовий ліцей

 

Із такою пропозицією звернувся до голови облдержадміністрації Олега Синєгубова начальник Кобеляцького відділу поліції Сергій Джулай.

Полтавців запрошують на ІІ Міжнародний семінар із відвідуванням Словаччини, Чехії, Австрії й Угорщини

 

Із 1 до 5 квітня 2020 року відбудеться ІІ Міжнародний семінар «Європейський досвід у реалізації політики сфер культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики: сучасний стан і перспективи розвитку» з відвідуванням Словаччини, Чехії, Австрії й Угорщини. Захід відбудеться відповідно до плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної ГО «Серце до серця» на 2016-2021 роки.

Аудитори розпочинають перевірку відділу освіти Зіньківської РДА

 

Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області повідомляє про початок ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Зіньківської районної державної адміністрації.

Зміни шкільної освіти за новим законом «Про повну загальну середню освіту»

 

На апаратній нараді в облдержадміністрації обговорили новації в шкільній освіті, які настануть після прийняття нового Закону України «Про повну загальну середню освіту». Директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко розповіла про зміни для вчителів та учнів, а також про розвиток закладів середньої освіти загалом.

У Полтаві обговорили реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

 

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко провела нараду з директорами закладів інституційного догляду  виховання дітей.