Школярі із Полтавської області перевірили рівень знань в інтернет-олімпіаді «На Урок»

 

Із першого жовтня по восьме листопада учасники інтернет-олімпіади «На Урок» (https://naurok.com.ua/olimpiada) безкоштовно перевірили рівень знань із 16 предметів. Загалом виконали завдання пів мільйона юних українців, серед яких 18 520 осіб із Полтавської області.

До 7 млн євро на дослідження отримають українські науковці

 

Уряд ухвалив рішення, завдяки якому українські науковці зможуть одержати близько 7 мільйонів євро в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт 2020».

Якою буде реформа дошкілля в Україні – стартували публічні консультації МОН з батьками, освітянами та управлінцями, приєднатись можуть усі охочі

 

До 5 грудня МОН проведе низку публічних обговорень у 6 регіонах країни, де спільно з батьками, освітянами та управлінцями визначатиме, якою буде реформа дошкільної освіти в Україні. Під час зустрічей усі учасники зможуть розповісти про найактуальніші проблеми та запропонувати шляхи їх вирішення.

Молодь Полтавщини отримала стипендії імені Героя Небесної Сотні Ігоря Сердюка

 

Напередодні Дня гідності та свободи в Полтаві відбулася Урочиста церемонія відзначення стипендіатів стипендії Полтавської обласної ради імені Героя Небесної сотні – Героя України Ігоря Сердюка.

У Зінькові відзначили 130-річчя з дня народження Остапа Вишні

 

Пошанувати відомого земляка, українського письменника-сатирика, гумориста Остапа Вишню з нагоди 130-річчя від дня його народження вирішили в Зінькові. Саме там Павло Губенко закінчив двокласну школу, де навчався разом із майбутнім поетом і літературознавцем Миколою Зеровим.

Журі визначило переможців конкурсу «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад»

 

Відбулося засідання журі щорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад». Конкурс засновано Полтавською обласною радою з метою сприяння суспільним ініціативам студентської молоді, її залучення до активної участі у житті територіальних громад області.

Ганна Новосад: Наше завдання на наступний рік побудувати чи реконструювати 100 садків та 100 шкіл в регіонах, які відповідатимуть сучасним вимогам

 

Міністр освіти і науки Ганна Новосад представила «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків — до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років. Захід відбувся на базі сучасного дитячого садка у смт Обухівка, Дніпропетровської області, сьогодні, 8 листопада 2019 року.

Професійна освіта повинна стати частиною освіти дорослих для перекваліфікації та здобуття нових спеціальностей

 

Уряд поставив за мету, щоб через 5 років принаймні 45% випускників шкіл обирали професійну освіту. Міністр освіти і науки Ганна Новосад представила «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків –  до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років.

Суспільний мовник проведе традиційну акцію – «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності»

 

8 листопада, у переддень свята  української писемності та мови, Українське радіо проведе щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності».

В облдержадміністрації підбили підсумки оздоровлення та відпочинку дітей Полтавщини в 2019 році

 

Протягом року в області оздоровлянням та відпочинком охопили 74,6 тис. дітей, це становить майже  52 % від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років. 70% дітей охоплено оздоровленням та відпочинком із використанням коштів обласного та місцевих бюджетів. Загалом таких дітей понад 50 тисяч.

В облдержадміністрації нагородили держслужбовців

 

На початку апаратної наради в  обласній державній адміністрації держслужбовців нагородили обласними відзнаками.

Кухарі шкільних їдалень мають пройти навчання за системою управління безпечності харчових продуктів

 

За 10 місяців 2019 року на Полтавщині зафіксовано 7 спалахів гострих кишкових інфекцій, 5 із яких сталися в дитячих колективах – дитсадках і школі. В Україні за цей період працівники Держпродспоживслужби розслідували 151 спалах гострих кишкових інфекційних захворювань, унаслідок яких постраждали 2 тисячі осіб. Майже половина з цих випадків зафіксовані в організованих дитячих колективах.

Науково-практична конференція в Полтаві зібрала науковців і правників з усієї України

 

У Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулася Всеукраїнська за міжнародною участю науково-практична конференція на тему «Адаптація правової системи України до права Європейського Союзу: теоретичні та практичні аспекти».

Полтавщина – одна з семи областей, які змагатимуться за можливість збудувати сучасний центр професійної досконалості

 

Львівська, Вінницька, Запорізька, Миколаївська, Полтавська, Рівненська та Чернівецька області змагатимуться за 20 млн євро, які будуть спрямовані в 4 із цих регіонів для будівництва по 1 центру професійної досконалості. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Ганна Новосад 25 жовтня 2019 року на відкритті конференції  «Туринський процес 2018-2020».

Безпеку харчування в навчальних закладах обговорили на селекторній нараді за участю прем’єр-міністра України

 

Кожна область протягом двох тижнів повинна підготувати реалістичні плани щодо унормування державної політики у сфері безпечності харчування дітей у навчальних закладах. Крім того, очільники облдержадміністрацій мають вжити всіх необхідних заходів, щоб зрозуміти реальний стан справ в освітніх закладах області.

Молодь із Полтавщини отримає стипендію Героя України

 

23 жовтня у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського відбулося засідання комісії для визначення власників стипендії імені Героя Небесної Сотні — Героя України Ігоря Сердюка.

«Врятувати від забуття»: молодих істориків запрошують до участі в конкурсі мультимедійних проєктів

 

Із метою підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті й подолання історичних міфів Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті України проводить щорічний 13-ий Всеукраїнський конкурс мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття» (анімаційних робіт).

Мін’юст консультує: що потрібно знати про договір довічного утримання (догляду)?

 

Багатьом із нас знайома ситуація, коли літні люди, які неспроможні самі забезпечувати власні потреби, змушені звертатися за допомогою до сторонніх осіб.

Школярам Полтавщини показали виставу про правила дорожнього руху

 

Двоє зайченят залишилися самі вдома, та через свою довірливість і незнання правил дорожнього руху потрапили в непередбачувані ситуації.

Президент України присвоїв почесні звання педагогам Полтавщини

 

Указ президента України №731/2019 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти».

За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм Глава держави присвоїв:

Полтавщина – перша область в Україні, де заклади освіти одержали комплекти навчальної зброї

 

Обласна цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді розрахована на 2017-2020 роки. Вона забезпечує системну діяльність органів державної влади і місцевого самоврядування, сім’ї, закладів освіти, громадських організацій і формує у підростаючого покоління патріотичну свідомість. Про хід її реалізації поінформувала на апаратній нараді в облдержадміністрації директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

Шановні працівники освіти!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

Школярів Полтавщини запрошують до участі в конкурсі

 

В Україні триває конкурс медіапроектів Youth MediaLab. Якщови маєте шкільне медіа та команду ентузіастів й давно мрієте про сучасну студію, встигніть подати заявки на конкурс та відкрити медіа індустрію у своїй школі до кінця 2019 року.

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад протягом місяця відвідає регіони

 

Перша селекторна нарада Міністра освіти і науки Ганни Новосад із обласними державними адміністраціями відбулася 3 жовтня, напередодні професійного свята освітян – Дня вчителя. Ганна Ігорівна пообіцяла особисто познайомитися з фахівцями кожного обласного департаменту чи управління освіти. Упродовж жовтня вона прийматиме в себе представників облдержадміністрацій, а в деякі райони завітає з офіційним візитом, щоб предметно обговорити освітню реформу.

Процеси європейської інтеграції та просування європейських цінностей вивчали на семінарі EU Talks

 

У Полтаві відбувся одноденний семінар EU Talks щодо інформування суспільства про процеси європейської інтеграції та просування європейських цінностей.

МОН співпрацюватиме з Google над покращенням вищої освіти – незабаром визначать також решту напрямів партнерства

 

МОН та Google планують покращувати цифрові навички викладачів вишів – першим кроком стануть відповідні онлайнкурси. Про це йшлося сьогодні, 2 жовтня 2019 року, під час зустрічі Міністра Ганни Новосад та директора з публічної політики та взаємодії з державними органами Google Вільсоном Вайтом.

Із Днем учителя привітали освітян області в Полтаві

 

На святкові урочистості запросили вчителів, вихователів, викладачів вишів та професійно-технічних училищ, керівників закладів освіти, представників громадськості й обласної влади.

Вихованці Пирятинського центру дітей та юнацтва посіли друге місце на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Молодь обирає здоров’я»

 

У вересні в міжнародному дитячому центрі «Артек» відбувся фінал ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». У ньому взяли участь 23 команди-переможниці регіональних етапів.

Шляхи вирішення ситуації з опалюванням шкіл Лубенського району обговорили в облдержадміністрації

 

Т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло провів нараду щодо забезпечення своєчасності та в повному обсязі розрахунків з оплати праці й енергоносіїв закладів освіти. Цього разу обговорювали ситуацію зі школами Лубенського району, де під загрозою початок опалювального сезону.

Із 1 жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти кору

 

Із початком навчального року ризик зростання захворюваності на кір та інші інфекційні хвороби збільшується. Тому в області з 1 жовтня почнуть додаткову імунізацію проти небезпечної хвороби, ліків від якої немає.

У школах Полтавщини ініціюють введення посади заступника директора з військово-патріотичного виховання

 

На нараді з керівниками органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій та ОТГ в обласній державній адміністрації обговорили питання військово-патріотичного виховання учнівської молоді. Заступник військового комісара по роботі з особовим складом та громадськістю Полтавського обласного військового комісаріату Едуард Бородай розповів про проблеми, які існують в школах із викладанням предмета «Захист Вітчизни».

Українським науковцям пропонують долучатися до конкурсу «Bridge2ERA EaP 2019» - розмір гранту становить майже 40 тисяч євро

 

Українські дослідники разом з німецькими партнерами можуть отримати до 40 тис євро на розвиток наукового проєкту в межах конкурсу “Bridge2ERA EaP 2019”. Він підтримує подачу спільних заявок за програмою “Горизонт 2020” та “Горизонт Європа”.

Проєкт «Крила успіху» рекомендують для сільських шкіл

 

«Удосконалення мережі освітніх закладів» – цьому напрямку приділили увагу учасники засідання навчально-консультативної робочої групи «Координаційної ради з підтримки та розвитку ОТГ Полтавської області». Засідання відбулося в Сергіївській ОТГ, що у Гадяцькому районі.

За булінг у навчальних закладах штрафують

 

На початку навчального року органи державної влади, громадські організації, активісти, лідери думок та просто небайдужі українці об’єдналися разом, щоб максимально привернути увагу молоді до проблеми булінгу.

Гід з інклюзивної освіти для батьків: що таке ІРЦ і як до них звернутись, інклюзія від дошкілля до вишів, – МОН підготувало серію відеороз’яснень

 

МОН оприлюднило першу серію відеороз’яснень про інклюзивне навчання. З неї батьки зможуть дізнатися про те, що таке інклюзивно-ресурсні центри, як до них звернутися і отримати допомогу фахівців.

Полтавці стали третіми на Всеукраїнських змаганнях учнівської молоді з авіамодельного спорту

 

Протягом 5-9 вересня 2019 року в м. Конотоп відбувалися Всеукраїнські змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту «Радіокеровані авіамоделі». Полтавщину представляли чотири вихованці Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради – Максим Бондаревський, Олег Ткач, Адріан Круглов і Родіон Улько на чолі з керівниками гуртків Анатолієм Бавикіним та Ігорем Фирсовим.

Освітні програми ЄС презентували в Полтаві

 

В адмінбудинку облдержадміністрації співробітники Представництва ЄС в Україні провели презентацію освітніх та інформаційних програм, які здійснює Європейський Союз, зокрема, в Україні. Захід відбувся в рамках інформаційної програми «Будуймо Європу в Україні».

«Стартував Всеукраїнський тиждень протидії булінгу», - Олег Тимченко

 

«Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом». Конституція України, ст. 52, ч. 2

Пріоритетами МОН стануть дошкілля, пришвидшення НУШ, реформа професійно-технічної освіти, підтримка кращих у вищій освіті та науці

 

Міністр освіти і науки  Ганна Новосад представила журналістам команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки. П’ятьох заступників уже призначено, ще одна перебуває у статусі радника та чекає на відповідне рішення Уряду. Про це йшлося під час прес-конференції 12 вересня 2019 року.

Раз на 2 роки в Україні проводитимуть масштабні змагання з робітничих професій WorldSkills Ukraine

 

Учні та випускники закладів профосвіти, студенти вишів, а також досвідчені робітники отримають доступ до престижного європейського конкурсу WorldSkills. Положення, яке врегулює його проведення на Всеукраїнському рівні, набуло чинності 6 вересня 2019 року.

Приємний подарунок для дошкільнят Гребінківської ОТГ

 

На початку нового 2019/2020 навчального року не лише учні, а й найменші мешканці Гребінківської об’єднаної територіальної громади отримали приємний подарунок від місцевої влади - новий заклад дошкільної освіти «Барвінок».

Полтавців запрошують на міжнародний семінар до 10 країн Європи

 

Із 2 по 17 травня 2020 року відбудеться культурно-освітня поїздка «Південноєвропейський досвід у реалізації політики сфери культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики» до Угорщини, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Франції, Іспанії, Португалії, Монако, Італії та Словенії.

Дорогі школярі, студенти, батьки! Шановні освітяни!

 

Сердечно вітаємо вас із початком нового 2019/2020 навчального року та Днем знань!

Заклади освіти Полтавщини готові до зими на 95%

 

На засіданні обласної координаційної ради з контролю за виконанням заходів із підготовки до роботи в осінньо-зимовий період у Полтавській облдержадміністрації звітували заклади освіти.

Завдання 2019/2020 навчального року розглянули на конференції педпрацівників Полтавщини

 

У сесійній залі Полтавської обласної ради відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2018/2019 навчального року та основні завдання на 2019/2020  рік».

Мінрегіон розробив типові проєкти сільських шкіл і дитсадків для створення якісної соцінфраструктури в регіонах

 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило декілька варіантів типових планувальних рішень сучасних шкіл та дитсадків у сільській місцевості.

Чи будуть дітей без щеплень пускати в дитсадки та школи – роз’яснення від МОН і МОЗ

 

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликають батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за національним календарем щеплення. Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями.

Полтавщина увійшла в ТОП-3 областей України за кількістю опорних шкіл

 

Полтавщина третя в Україні за кількістю створених опорних шкіл. Наш регіон поступається Кропивницькій і Житомирській областям.

Нині в області 52 опорні школи, де навчаються майже 20 тис. учнів. До кінця року очікується 61.

Українські учні привезли 9 медалей з міжнародних олімпіад з інформатики та астрономії, серед них і полтавці

 

Одну золоту, дві срібні та шість бронзових медалей здобули українські школярі на міжнародних олімпіадах з інформатики та астрономії. Фінал змагання з інформатики проходив у Баку (Азербайджан), а з астрономії в місті Кестхей (Угорщина).

Нововведення з 1 вересня чекають на учнів шкіл

 

Скасування шкільної форми, світовідбивальні жилети, вечірня форма навчання та багато інших новинок чекають на учнів українських шкіл з 1 вересня нинішнього року.

На Полтавщині цього року до шкіл підуть понад 14 тисяч першокласників

 

14 тис. 800 першокласників цьогоріч сядуть за парти. Навчатимуться вони за новими освітніми стандартами.

Вступники відповідальніше обирають виш, 75,4% рекомендованих отримали бюджетні місця в омріяних закладах, - Лілія Гриневич про підсумки вступу-2019

 

Цьогорічні вступники більш виважено підходять до вибору спеціальності та вишу, а завдяки механізму «місце йде за студентом» 75,4%  рекомендованих до зарахування отримали місця в омріяних університетах. Про це, а також про новацію вступної кампанії наступного року розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич на підсумковій прес-конференції щодо результатів вступу-2019.

Полтавців запрошують взяти участь у міжнародній культурно-освітній поїздці до Чехії, Німеччини, Франції, Австрії та Словаччини

 

Із 8 по 18 жовтня 2019 року відбудеться міжнародна культурно-освітня поїздка «Європейські цінності й орієнтири у системах освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики» до Чехії, Німеччини, Франції, Австрії, Словаччини.

ТОП-10 спеціальностей із найбільшими прохідними балами 2019 року

 

2019 року вступити на місця бюджету найскладніше було на «міжнародні» спеціальності – прохідний бал на них становить понад 190. Йдеться про вступ за широким конкурсом на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) на денну форму навчання.

Одне з перших дев'яти зареєстрованих управлінь Державної служби якості освіти – на Полтавщині

 

У дев’яти областях зареєстровано перші управління Державної служби якості освіти України. Загалом їх буде 25 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2018 р. № 935 «Про утворення територіальних органів Державної служби якості освіти».

Випускники магістратури 30-ти спеціальностей проходитимуть атестацію в формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту, – постанова Уряду

 

Випускники магістратури 30-ти найбільш суспільно важливих та пов’язаних з підвищеним ризиком спеціальностей складатимуть атестацію в формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це буде незалежна перевірка результатів навчання студента та його готовності працювати за фахом.

16 липня набув чинності закон про мову

 

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» став чинним через два місяці після опублікування його в газеті «Голос України».

Правові квести – гарна традиція для учнівської молоді Полтавщини

 

Доброю правовою традицією серед учнівської молоді Полтавщини стали інформаційно-просвітницькі квести «Від знання до безпеки», які проводять за ініціативи Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я». Лише з початку цього року відбулося 3 такі квести: в Опішні, Зінькові та Полтаві.

Зарплата всіх освітян зросте від 20% до 70% вже 2020 року

 

Реформа оплати праці передбачає збільшення оплати праці для всіх освітян від 20 до 70% вже наступного року, а також поетапне продовження підвищення зарплати для них до 2023 року. Відповідну постанову було прийнято 10 липня 2019 року на засіданні Уряду.

Уряд погодив проект закону «Про професійну освіту» і направляє його на розгляд Верховної Ради, – Володимир Гройсман

 

Кабінет Міністрів України погодив проект закону «Про професійну освіту», який стане системним перезавантаженням усієї ланки профтехпідготовки, і направляє його на розгляд Верховної Ради України. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Володимир Гройсман: «Цього року Нова українська школа охопить 1 мільйон дітей»

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив прискорити у регіонах підготовку до нового навчального року, особливо щодо матеріального забезпечення шкіл, закладів профтехсвіти, підключень до мережі Інтернет та комплектації підручниками. Про це він сказав під час Координаційної ради з питань реформи освіти.

Міністр освіти України Лілія Гриневич побувала на Полтавщині

 

На Полтавщині з робочим візитом перебувала Міністр освіти України Лілія Гриневич. Головна освітянка країни відвідала Розсошенську гімназію, що в Щербанівській ОТГ, та Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського. В обох закладах вона оглянула навчальні кабінети, матеріально-технічну базу, лабораторії й сучасне обладнання. 

Лілія Гриневич: «Нині готуємо реформу оплати праці педагогічних працівників»

 

На Полтавщині з робочим візитом перебуває Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Зокрема, вона побувала в обласному центрі, де зустрілася з освітянами й поспілкувалася з представниками регіональних ЗМІ. Вказані заходи відбулися в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.

Держзамовлення 2019: Кількість бюджетних місць на бакалаврат зросте майже на 1 тис. - перевагу надано природничим спеціальностям

 

36 тис. 732 місця — для молодших спеціалістів (33,7 тис. — денна форма), 79 тис. 854 місця — для бакалаврів (72,6 тис. — денна форма), 55 тис. 379 місць — для магістрів (45,6 тис. — денна форма). Такі обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2019 році були затверджені Урядом 26 червня 2019 року.

Як відкрити інклюзивну групу в дитсадку – Уряд визначив порядок, а у бюджеті на це закладено майже 38 млн грн

 

Які документи треба для зарахування дитини з особливими освітніми потребами в дитсадок, як має проходити навчання та скільки таких дітей може бути в одній групі – Уряд затвердив правила організації інклюзії в дошкіллі. Відповідний порядок набув чинності та опублікований на сайті Кабінету Міністрів.

На сайті МОН розміщено текстову та відеоінструкцію для вступників щодо роботи з електронним кабінетом – їхня реєстрація розпочнеться 1 липня

 

На сайті МОН розміщено текстову та відеоінструкцію щодо роботи з електронним кабінетом. Ознайомившись із ними, вступники дізнаються про особливості створення і наповнення кабінету, вибір конкурсних пропозицій та подачу електронних заяв.

Консультує Міністр юстиції України: за булінг доведеться відповідати

 

Доброго дня! В мого сина подекуди виникають сутички з його однокласниками. Останнім часом після школи він приходив сумний, інколи навіть із розірваним рюкзаком та у порваній одежі. На мої питання, що сталося, нічого не відповідає, але я впевнена щось відбувається. Припускаю, що моя дитина стала жертвою цькування у школі. Підкажіть, як розпізнати булінг?

Вступити у виш за результатами співбесіди або іспитів зможуть визначені категорії абітурієнтів, - роз'яснення МОН

 

Цього року вступити до закладу вищої освіти за підсумками співбесіди зможуть три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів - майже десять. Роз'яснення щодо використання пільг розміщені на сайті МОН, у розділі “Вступна кампанія 2019”.

Лілія Гриневич: Ми підготували реформу оплати праці освітян - найбільше переваг отримають вихователі, молоді вчителі та майстри

 

Чинна система оплати праці педагогів - вихователів, учителів, майстрів, викладачів - породжує величезну нерівність. Це потрібно змінити, тому Міністерство освіти і науки підготувало реформу оплати праці. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

ЗНО-2019: визначено порогові бали “склав/не склав” з математики, фізики, української мови та літератури

 

Експертна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти визначила порогові бали “склав/не склав” для трьох тестів ЗНО - з математики, фізики, української мови та літератури. Відповідні рішення були прийняті сьогодні, 13 червня 2019 року, під час засідання в МОН.