Котелевські юні скелелази привезли шість медалей зі змагань на Сумщині

 

Нещодавно в Охтирському районі Сумської області пройшли Відкриті змаганнях зі скелелазіння. Участь у них взяли і вихованці гуртків «Спелеологія» Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник Дрижирук О.В.).

На Полтавщині з’явиться школа місцевого самоврядування

 

Створення школи ініціювали представники Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Проект презентували в Полтавській обласній раді.

На Полтавщині підбили підсумки ІІ етапу конкурсу-захисту МАН України

 

Учора відбулося закриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України. Нагородили призерів, переможців та наукових керівників.

У Полтаві привітали переможців конкурсу «Учитель року»

 

Сьогодні в Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка привітали учасників обласного туру конкурсу «Учитель року». Він проходить вже 23 роки поспіль. На ньому обрали кращих вчителів області, які представлятимуть Полтавщину на всеукраїнському етапі.

На Полтавщині розпочався обласний етап конкурсу-захисту робіт МАН

 

Сьогодні стартував II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення в 2017/2018 навчальному році. Вже 11 лютого стане відомо, хто боротиметься за першість області на фінальному етапі конкурсу у Києві.

Павло Хобзей: «Три стовпи нової української школи – новий зміст, підготовлений до нових умов учитель і нове навчальне середовище»

 

Вчора на базі Омельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося ІІ розширене засідання навчально-консультативної робочої групи «Координаційної ради з підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад Полтавської області» з напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів».

У Полтавській ОДА обговорили ремонт КЗ ДЮСШ «Олімпійські надії» та СК «Колос»

 

Учора на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, на якому був присутній і перший заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод, обговорили питання ремонту спортивної секції КЗ ДЮСШ «Олімпійські надії», функціональне облаштування штучних майданчиків по всій області та створення спортивно-реабілітаційного центру для інвалідів.

Освітяни Полтавщини готові до проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН

 

II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України пройде 9-11 лютого.

На Полтавщині підбили підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів

 

Обласний тур конкурсу  «Край, в якому я живу» складався з двох етапів – заочного й очного. Участь у ньому взяли юні екскурсоводи, які  представили музеї військово-історичного,  літературного (літературно-меморіального) профілів, історії населеного пункту.

На Полтавщині стартував обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

 

Сьогодні розпочався очний етап обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018». Змагаються 20 учителів, з яких переможцями стануть лише четверо.

На Полтавщині для проходження пробного ЗНО зареєструвалося більше 6,5 тисяч учнів

 

Реєстрація для участі у пробному ЗНО тривала з 9 до 31 січня 2018 року. Учасники реєструвалися на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Цього року охочих із Полтавської області — понад 6,5 тис учнів.

ЗНО-2018: реєстрація почалася 6 лютого і триватиме до 19 березня

 

Сьогодні, 6 лютого, почалася реєстрація на ЗНО-2018 – вона продовжиться до 19 березня.

Другий рік на Полтавщині діє програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді

 

Після затвердження програми національно-патріотичного виховання завдання навчальних закладів – її реалізація на практиці. Для цього організовуються заходи, конкурси, табори та ігри. Робота освітян області спрямована на виховання громадянина-патріота України.

До складу координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації увійшли п’ять нових учасників

 

Відбулося засідання координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації.

На Полтавщині обговорили модель вдосконалення Покровської школи

 

У Департаменті освіти та науки Полтавської ОДА відбулася робоча нарада із представниками Решетилівської громади. Учасники обговорили модель вдосконалення Покровської школи.

На Полтавщині з’явиться Рада молодих учених

 

Появу Ради молодих учених ініціювала директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко. Учора на засіданні ради ректорів ВНЗ Полтавщини ідею озвучили очільнику області Валерію Головку. Він її підтримав.

До початку нового навчального року оновлять Шишацьку школу імені Вернадського

 

Завдання та цілі в усіх освітян Полтавщини спільні: підвищити інтерес до навчання в учнів, побудувати сучасне освітнє середовище, зробити школу привабливою і ззовні, і зсередини. 

Представники освітянської координаційної ради з підтримки та розвитку ОТГ Полтавщини приступили до роботи

 

10 січня відбулося перше засідання робочої групи «Координаційної ради з підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад Полтавської області» з напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів». Очолила його директорка профільного Департаменту Полтавської ОДА Олена Харченко.

На Полтавщині відкрили зимову наукову предметну школу

 

Уже другий рік на базі обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог», що у Зіньківському районі, проходить обласна зимова наукова предметна школа.

Українська наука 2018: атестація за новими правилами, перше засідання Нацради науки і технологій та інтеграція до Європейського дослідницького простору

 

Перше засідання Нацради з питань розвитку науки і технологій, атестація за новими правилами наукових установ та вишів, затвердження Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору – ці ключові події чекають на українську науку 2018-го.

Олена Харченко: «Основне завдання, яке стоїть перед нами, освітянами, – забезпечити якісні освітні послуги для дітей, які навчаються в міських і сільських школах»

 

У Полтавському відокремленому підрозділі установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся «круглий стіл» «Впровадження реформи освіти. Регіональні особливості. Дорожня карта». Модератором заходу була директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

У бюджеті 2018 року закладено більше 1 млрд грн на продовження урядових програм з підтримки освітньої інфраструктури

 

1 млдр 150 млн 101 тис. грн планується витратити у 2018 році на продовження програм з покращення освітньої інфраструктури – закупівлю автобусів для підвезення дітей до опорних шкіл, обладнання природничо-математичних кабінетів та розвиток інклюзивної освіти. Відповідні кошти закладено в державний бюджет на 2018 рік.

Уряд затвердив план заходів до 2020 року, необхідних для реформи школи

 

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів, які необхідно здійснити до 2020 року для впровадження шкільної реформи.

Вступ-2018: Наступного року бюджетне місце "ходитиме за кращим вступником" не лише на бакалаврат, а й на магістратуру

 

Під час вступної кампанії 2018-го МОН розширить практику використання широкого конкурсу – коли бюджетне місце надається не конкретному вишу, а йде до ВНЗ за вступником з найкращими балами.

У Машівській селищній раді за програмою «Доступний футбол» відкрили оновлений спортивний майданчик

 

7 грудня голова Полтавської ОДА Валерій Головко відвідав майбутню Машівську ОТГ та взяв участь у відкритті спортмайданчика біля Машівської школи.

За 2017 рік понад тисяча навчальних закладів долучилася до безкоштовного вивчення англійської мови он-лайн

 

Представники понад 1 тис українських навчальних закладів приєдналися до вивчення англійської мови на безкоштовній он-лайн платформі Lingva.Skills цього року. Курси проходять як школярі та студенти, так і вчителі, викладачі, науковці тощо.

Обговорення реформи інтернатних закладів

 

Сьогодні делегація Полтавської облдержадміністрації під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла бере участь у Всеукраїнській  установчій семінар-нараді «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки».

На Глобинщині відкрили дошкільні підрозділи Радалівського та Горбівського навчально-виховних комплексів

 

На початку листопада на Глобинщині відкрили два дошкільні підрозділи Радалівського та Горбівського навчально-виховних комплексів. Тепер діти з 20 родин здобудуть тут якісну дошкільну освіту.

Запрошуємо на безкоштовний навчальний онлайн-курс «Конфлікт інтересів: треба знати!»

 

Національне агентство з питань запобігання корупції  (НАЗК) проводить другу щорічну інформаційну кампанію з метою роз’яснення законодавства про конфлікт інтересів «Конфлікт інтересів: треба знати!».

У Полтавській ОДА обговорили стратегії створення нового освітнього середовища загальної середньої освіти

 

Сьогодні у Полтавській ОДА провели нараду з актуальних питань впровадження Закону України «Про освіту» та Концепції «Нова українська школа».

Відбулася експертна зустріч щодо впровадження в Україні освітньої галузі «Комунікативістика»

 

Сьогодні відбулася експертна зустріч на тему «Впровадження в Україні освітньої галузі «Комунікативістика». У ній взяли участь представники Міністерства інформаційної політики, Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства освіти і науки, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, інститутів громадянського суспільства й облдержадміністрацій Вінниці, Дніпра, Львова, Полтави, Харкова, Чернігова та Одеси.

Представники Полтавської ОДА та облради розглянули питання до винесення на сесію

 

На базі опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1» представники Полтавської облдержадміністрації та облради провели виїзне засідання постійної комісії.

Американці проводять всеукраїнський тренінг для освітян на базі Полтавського національного технічного університету

 

У ПНТУ американські спеціалісти проводять міжнародний тренінг для керівників українських коледжів. До першого дня заходу у виші відкрили Українсько-американський культурний центр.

Освітяни з Полтавщини відвідали сучасну школу-гімназію на Львівщині

 

Під час робочого візиту на Львівщину представникиДепартаментуосвіти і науки Полтавської ОДА та керівники органів управлінь освіти районів та ОТГ нашої області завітали до Наварійської загальноосвітньої школи-гімназіїІ-ІІІступенів.

Освітяни Полтавщини домовились про співпрацю зі львівським навчально-реабілітаційним центром для дітей із вадами зору

 

Керівники органів управлінь освіти районів та об'єднаних територіальних громад Полтавської області приїхали на Львівщину на запрошення місцевої ОДА. У межах візиту управлінці освітніх відділів полтавського регіону відвідали всеукраїнський реабілітаційний заклад для дітей із вадами зору.