Уряд затвердив нові обмежувальні заходи у боротьбі з коронавірусом

 

Для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби Уряд запроваджує більш жорсткі обмежувальні заходи.

Держава допоможе виплачувати зарплату найманим працівникам малого бізнесу під час карантину

 

Підтримка роботодавців та працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19, є одним із основних положень прийнятого законопроєкту #3275.

Медичні працівники швидкої допомоги включені до переліку медичних спеціальностей, яким буде збільшено оклади втричі

 

Фельдшери та водії швидкої так само, як і лікарі, отримають відповідні надбавки. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

В області 60 тисяч пенсіонерів, яким виповнилося 80 років, одержать щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 гривень

 

На засіданні Кабінету Міністрів України 1 квітня 2020 року ухвалено постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

Медична допомога пацієнтам з інфекційними захворюваннями надається безкоштовно

 

Про це зазначив під час брифінгу заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Це гарантується Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Також із сьогоднішнього дня, 1 квітня, система охорони здоров’я в Україні працює в іншому режимі.

Верховна Рада України проголосувала за відкриття ринку землі

 

Парламент завершив розгляд проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.

Згідно з оновленою версією документа, з другого півріччя 2021 року скасовується дія мораторію на продаж аграрної землі.

Верховна Рада прийняла пакет змін для підтримки громадян, бізнесу та економіки держави

 

Народні депутати України прийняли законопроект #3275. Це вже другий пакет законодавчих змін, спрямований підтримати українців та їхній бізнес під час протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби COVID-19.

Допомога по безробіттю буде нараховуватись з 1-го, а не з 7-го дня реєстрації у службі зайнятості

 

На засіданні Уряд прийняв постанову “Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу”. На період дії карантину,  надання статусу безробітного відбуватиметься одразу після подання ним заяви, а допомога по безробіттю призначатиметься з першого дня після реєстрації.

Уряд схвалив зміни до Державного бюджету на 2020 рік

 

Уряд схвалив проект закону про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік. Його розроблено для вжиття  заходів з нейтралізації наслідків поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та підтримки економічної активності в країні.

Мінцифри розробляє цифрові інструменти для боротьби з коронавірусом

 

Українці зможуть отримувати сповіщення про можливий контакт із хворими через мобільний застосунок Дія, а самоізольовані замовляти продукти чи ліки онлайн.

Кабмін розширив перелік дозволених під час карантину видів діяльності

 

Кабінет Міністрів розширив перелік дозволених під час карантину видів діяльності, прийнявши зміни до постанови №211 "Про протидію поширення на території України коронавірусу СОVID-19".

Уряд запроваджує на 30 днів надзвичайну ситуацію по всій Україні

 

Режим надзвичайної ситуації запроваджений по всій території України на 30 днів.

Кабмін ухвалив перелік адмінпослуг, які надаватимуть у ЦНАП під час карантину

 

Мінцифра підготувала перелік адміністративних послуг, які можна отримати у ЦНАП за невідкладних обставинах під час карантину. Оскільки неможливість отримати певні послуги позбавляє громадян здатності реалізовувати свої права та підтримувати належний рівень життя. Відповідну постанову було ухвалено Кабінетом Міністрів 20 березня.

Високошвидкісний мобільний інтернет стане доступним у сільській місцевості

 

Оператори "великої трійки" – Київстар, Водафон Україна та Лайфселл – отримали ліцензії на радіочастотний ресурс у діапазоні 800-900 МГц. Це значить, що високошвидкісний мобільний інтернет стане доступним не тільки у великих містах, а й невеликих селах та найвіддаленіших куточках країни.

В умовах карантину підприємці звільняються від сплати ЄСВ, а декларацію можна подавати до 1 червня

 

На онлайн-брифінгу голови Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов журналісти запитали щодо спрощення системи оподаткування підприємців, які були змушені закрити свої заклади в період карантину. Олег Синєгубов повідомив, що багато чого вже зроблено у цій сфері. Зокрема, Верховна Рада ухвалила внесення змін до Податкового кодексу та інших законів про  підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання COVID-19.

Засідання уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля

В Україні запровадили карантин й обмежили масові заходи

 

У зв'язку зі спалахом коронавірусу в світі в Україні запровадили профілактично-обмежувальні заходи. Таке рішення ухвалив Уряд.

Відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з питання протидії поширенню коронавірусу в Україні

 

Від Полтавської області участь у заході взяли голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, заступники голови Катерина Рижеченко та Євген Греков, а також представники структурних підрозділів ОДА та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Уряд визнав спроможними ще 63 ОТГ, із них три – на Полтавщині

 

Уряд визнав спроможними ще 63 об’єднаних територіальних громад, в яких перші вибори депутатів та голів відбулись у 2019 році. До цього переліку потрапили й три ОТГ із Полтавщини – Великобудищанська (Гадяцький район), Новооржицька (Оржицький район), Петрівська (Чутівський район).

Верховна Рада призначила новий склад Кабінету Міністрів України

 

У середу, 4 березня, Верховна Рада України на позачерговому засіданні підтримала оновлений склад Кабінету Міністрів України, запропонований новообраним Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

Юлія Соколовська представила стратегію зростання пенсій

 

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська представила стратегію зростання пенсій.

«Евакуйовані українці всім забезпечені, загроз для місцевих жителів немає», – Олег Синєгубов

 

Переконавшись у безпеці розміщених громадян у медцентрі «Нові Санжари», Глава Уряду Олексій Гончарук, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька й голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов провели брифінг для журналістів.

Олексій Гончарук прилетів на Полтавщину

 

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зустрів в аеропорту "Полтава" Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука. 

У Нові Санжари приїхав Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прибув до Нових Санжар. Він обговорив поточну ситуацію з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим.

Українці зможуть перевірити якість продуктів через смартфон

 

Українці мають можливість перевірити справжність продукту та дійсність маркування «органічна продукція». Зробити це можна буде з телефону чи комп’ютера. 

«Боротьба з нелегальним кар’єрами – один із пріоритетних напрямків роботи обласної влади», – Олег Синєгубов

 

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів селекторну нараду з головами ОДА. Полтавщину в обласній студії селекторного зв’язку представляв голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник і заступники голови ОДА Дмитро Лунін, Катерина Рижеченко та Євген Греков.

Підприємців Полтавщини запрошують на навчальний семінар щодо участі в програмі «Доступні кредити 5-7-9%»

 

10 березня 2020 року в Полтаві відбудеться регіональний навчальний семінар для підприємців, у межах якого презентують державну програму «Доступні кредити 5-7-9%». У лютому й березні відповідних семінарів заплановано 10. 20 лютого – в Харкові, 21 лютого – в Запоріжжі, 25 лютого – у Вінниці, 26 лютого – в Тернополі, 27 лютого – в Одесі, 3 березня – в Чернівцях, 4 березня – у Львові, 11 березня – у Краматорську, 12 березня – у Дніпрі.

В області посилять боротьбу з незаконними обігом та виробництвом алкоголю

 

Із наступного тижня на Полтавщині, як і загалом по Україні, посилюють боротьбу з нелегальним обігом і виробництвом алкогольної продукції. До 1 березня має бути серйозний результат. Таке доручення дав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук головам облдержадміністрацій на селекторній нараді щодо заходів із протидії нелегальному обігу алкогольної продукції.

Олексій Гончарук пояснив, чому українці отримали дві платіжки за тепло у січні

 

Цієї зими Уряд спільно з представниками місцевої влади знизив суму в платіжках за тепло до 30% для користувачів індивідуального опалення порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це – перший опалювальний сезон за багато років, коли тарифи не зростають, а зменшуються.

Глава Уряду відвідав Опішнянське родовище, де видобувають газ і конденсат

 

Уряд працює над тим, щоб збільшити видобуток газу в Україні. Це забезпечить насамперед зменшення плати українцями за опалення. 

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук ознайомився з роботою медичної галузі регіону

 

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук й очільник Полтавщини Олег Синєгубов побували на будівництві нового корпусу обласного кардіологічного диспансеру. Це – шестиповерхова будівля, у якій обладнають стаціонарний та діагностичний блоки.

Олексій Гончарук: «Сплячих» ліцензій більше не буде»

 

Перебуваючи з робочим візитом на Полтавщині, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук порушив тему «сплячих» ліцензій.

Один із пріоритетних об’єктів національного масштабу – дорога від Решетилівки до Дніпра, – Олексій Гончарук

 

У межах проекту «Великого будівництва» на Полтавщині заплановано побудувати низку дуже важливих об’єктів. Один із пріоритетних об’єктів національного масштабу – дорога від Решетилівки до Дніпра. Про це сказав під час брифінгу в облдержадміністрації Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Полтавщина пропонує інвесторам дві ділянки для видобутку нафти й газу

 

У Полтавській ОДА презентували доповнений Інвестиційний атлас надрокористувача України. У заході взяв участь Прем'єр-міністр Олексій Гончарук, який 13 лютого перебуває на Полтавщині з робочим візитом, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, голова обласної ради Олександр Біленький, секретар Полтавської міськради Олександр Шамота, начальник обласного Управління СБУ Євген Борзілов.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук прибув із робочою поїздкою до Полтавщини

 

Голова Уряду ознайомиться з роботою виробничого об’єкта АТ «Укргазвидобування» на свердловині №217 Опішнянського родовища, де працює новий сучасний верстат німецького виробництва Bentec.

Із 10 по 21 лютого в області інспектуватимуть суб’єкти господарювання

 

Стан виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо здійснення контролю за додержанням суб’єктами господарювання законодавства про працю і зайнятість населення та щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин обговорили на нараді в голови облдержадміністрації.

Олексій Гончарук: Вісім українських стартапів вже за тиждень отримають 9 мільйонів гривень від держави

 

Український Фонд стартапів обрав перших 8 переможців пітчинг-сесій. Засідання наглядової ради Фонду тривало 24 години.

В Україні не зареєстровано жодного лабораторно підтвердженого випадку інфікування коронавірусом

 

Про це на селекторній нараді Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з головами ОДА  повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Президент, Прем’єр-міністр, Мінцифри презентували мобільний застосунок “Дія”

 

Президент Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та Міністерство цифрової трансформації презентували мобільний застосунок “Дія”. Вже зараз у додатку працюють е-посвідчення водія та свідоцтво для реєстрації (техпаспорт) для автомобіля. 

Держенергоефективності: В Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель

 

Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель. Таку практику розпочато відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», розробленого згідно із європейськими нормами.

Олег Синєгубов підписав меморандуми про співпрацю у сфері розвитку системи захисту дітей з очільниками чотирьох міст Полтавщини

 

У межах робочої поїздки у Полтавську область Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська та Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба зустрілися в облдержадміністрації з представниками органів місцевого самоврядування, головами райдержадміністрацій, керівниками інтернатів, профільних структурних підрозділів ОДА. Обговорили реформу системи догляду за дітьми.

Олексій Гончарук: Уряд зробив ще один крок до покриття 4G-Інтернетом 95% території України

 

Уряд прийняв рішення, яке підвищить ефективність користування радіочастотним ресурсом. Зокрема, внесено зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Президент: Буде справедливо прив’язати оплату праці урядовців до середньої заробітної плати в країні

 

Президент України Володимир Зеленський підтримав рішення уряду щодо обмеження заробітної платні та премій керівникам органів виконавчої влади. 

Мінекоенерго: Продаж необробленої деревини виключно на електронних аукціонах виведе ринок із тіні

 

За ініціативи Міністерства енергетики та захисту довкілля з 1 лютого 2020 року розпочався експериментальний проект щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини, який затверджений постановою Уряду від 4 грудня 2019 року № 1178.

Олексій Гончарук: Уряд запустив Програму "Доступних кредитів 5-7-9%" під рекордно низький відсоток

 

Уряд дав старт Державній програмі “Доступні кредити 5-7-9%”. Ця Програма передбачена для створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу під рекордно низький відсоток — 5, 7 або 9% на суму до 1,5 млн грн строком до 5 років.

Мінсоцполітики: Перерахунок розміру пільг та субсидій через відокремлення послуги з розподілу газу відбудеться в лютому автоматично

 

У лютому Міністерство соціальної політики донарахує субсидію та пільгу за нову послугу з розподілу природного газу автоматично – без потреби додатково звернення громадян за січень і лютий 2020 року.

Розпочато збір пропозицій до плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство «Відкритий Уряд»

 

З січня 2020 року розпочався процес підготовки нового плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», реалізація якого триватиме з вересня 2020 року по серпень 2022 року. Про це повідомили в Кабінеті Міністрів України.

Олексій Гончарук: У 2020 році модернізуємо 200 приймальних відділень екстреної допомоги по всій Україні

 

 У 2020 році плануємо обладнати 200 приймальних відділень екстреної допомоги. Вдосконалення системи екстреної медичної допомоги — це один з пріоритетів Програми діяльності Уряду. Про це сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час селекторної наради з керівниками обласних держадміністрацій.

Залучення інвестицій у регіони – наше спільне завдання, – Олексій Гончарук

 

Зниження платіжок за опалення, продовження боротьби з тіньовими ринками пального, питання надрокористування, геопросторових даних, другий етап медичної реформи, побудову приймальних відділень у лікарнях обговорили під час селекторної наради Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з головами облдержадміністрацій.

Мінсоцполітики створило інтерактивну карту отримувачів гуманітарної допомоги

 

З метою наведення ладу у системі гуманітарної допомоги Мінсоцполітики створило інтерактивну карту отримувачів гуманітарної допомоги, яка дозволить здійснювати контроль за транспортуванням, отриманням, збереженням, охороною, складуванням, розподілом, цільовим використанням і обліком гуманітарної допомоги.

Олексій Гончарук подякував Президенту Європейської Ради за розширення санкцій по Криму

 

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук обговорив поглиблення співпраці України та Європейського Союзу з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем під час робочого візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія) для головування на шостому засіданні Ради асоціації Україна–ЄС.

Уряд вніс  зміни до Методики формування спроможних територіальних громад

 

Уряд прийняв важливе рішення для продовження формування спроможних громад та завершення реформи децентралізації.

Кабмін затвердив зміни до Методики формування спроможних територіальних громад.

Що важливо знати про земельну реформу в Україні

 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надало роз’яснення щодо особливості земельної реформи.

Скоро Е-пенсія стане автоматизованою і максимально зручною

 

Процес призначення пенсії раніше асоціювався з довжелезними чергами та зборами численних документів з усіх попередніх місць роботи.

Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності запрацювала в тестовому режимі

 

Офіційний запуск Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності відбудеться 30 січня. Однак вона вже працює в тестовому режимі за посиланням. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.

Олексій Гончарук: До кожного інвестора в Україні буде персональний підхід та захист з боку держави

 

Україна сьогодні – це одна з найпривабливіших економік, ринків та країн світу, що продовжують розвиватися. На цьому сьогодні наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час виступу на Davos Ukrainian Breakfast 2020.

Оприлюднено результати оцінки чисельності наявного населення України

 

23 січня Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет разом з командою презентував оцінку чисельності наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року.

Мовлення на тимчасово окуповані території та іномовлення є пріоритетними завданнями МКМС, - Володимир Бородянський

 

Мовлення на тимчасово окуповані території та мовлення в світ є пріоритетними завданнями Міністерства культури, молоді та спорту України.

«Ліс у смартфоні» покриває все більшу частину України, - Андрій Заблоцький

 

Уже мешканці 16 областей України можуть перевірити онлайн законність заготівлі деревини. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький.

Олексій Гончарук доручив у 2020 році провести прозору приватизацію понад 300 об’єктів

 

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук доручив голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку у 2020 році провести прозору приватизацію понад 300 об’єктів.

«Як тільки закінчиться зима, країна має почати масштабне будівництво», – Олексій Гончарук

 

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів селекторну нараду з керівниками обласних державних адміністрацій. Порушив на ній питання зменшення сум платіжок на тепло й гарячу воду, зокрема, у 124 містах України. Наголосив на комунікації, наданні роз’яснень громадянам щодо знижок.

У 2020 році Мінсоцполітики платитиме ОТГ за надані соцсервіси

 

У 2020 році Міністерство соціальної політики України платитиме об’єднаним територіальним громадам за надані населенню соціальні сервіси. На це у бюджеті відомства закладено 150 млн грн. Про це Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська заявила під час робочої поїздки у Запорізьку область.

Уряд затвердив Дорожню стратегію-2020: за рік відремонтувати не менше 4 тис. км доріг

 

Кабінет Міністрів на своєму засіданні затвердив Дорожню стратегію-2020.

Вища зарплата та додатковий мільйон легальних робочих місць - перспективи ухвалення законопроекту “Про працю”

 

ксперти, представники міністерства та працівники різних галузей економіки в форматі міжрегіонального телемосту обговорили нові можливості для захисту робочих прав українців, які надає законопроект "Про працю".

Олексій Гончарук: В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу

 

В Україні зроблено ще один крок для запуску програми кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу, на яку передбачено 2 млрд грн. Така можливість відкрита сьогодні – Парламент підтримав у цілому 261 голосом урядовий законопроект №2589 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо Фонду розвитку підприємництва.

Держгеокадастр: Документи на землю можна погодити он-лайн

 

Держгеокадастр опрацював майже мільйон проектів землеустрою. Це документи, необхідні для оформлення земельної ділянки у власність чи користування.

«2020 рік стане роком детінізації української економіки» – Олексій Гончарук

 

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів селекторну нараду з керівниками обласних державних адміністрацій, темою якої стала боротьба з тіньовими ринками у сферах грального бізнесу, обігу деревини та роздрібній торгівлі пальним.

Фінансування соцдопомог, монетизація пільг та забезпечення інвалідів ТЗР: заступник Міністра соціальної політики перевірив виконання урядових рішень на Полтавщині

 

На Полтавщині з робочим візитом перебуває заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко. Мета його приїзду – перегляд практичної реалізації прийнятих урядом рішень. Зокрема, заступник Міністра перевіряє впровадження на Полтавщині зміни порядку фінансування виплат державних соціальних допомог, впровадження монетизації пільг на житлово-комунальні послуги та забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

Уряд готує до запуску комплексну послугу «єМалятко»

 

Батьки новонародженої дитини сьогодні вперше скористалися сервісом «єМалятко» в Харківському міському перинатальному центрі. 

У 2020 році в Україні запрацює кол-центр для постраждалих від торгівлі людьми та домашнього насильства

 

У 2020 році в Україні запрацює гаряча лінія для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства. Прийом звернень громадян відбуватиметься за номером 15-47. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський.

Олексій Гончарук: Програма мобільності молоді стартує в квітні цього року

 

«Уряд створює умови, щоб молодь була соціально активною, самостійною. Ми хочемо побороти ситуацію, коли чи не більше половини молодих людей за останні три роки не виїжджало за межі області. Мобільність – позитивно впливає і на економіку, і на продуктивність праці», – підкреслив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.