Олексій Гончарук: Уряд передав на приватизацію рекордну в історії кількість компаній – 339 підприємств

 

Уряд затвердив передачу 339 підприємств для подальшої приватизації.

До 7 млн євро на дослідження отримають українські науковці

 

Уряд ухвалив рішення, завдяки якому українські науковці зможуть одержати близько 7 мільйонів євро в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт 2020».

Уряд і Верховна Рада домовилися про тісну взаємодію у сфері європейської інтеграції України

 

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба та Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявили про створення спільної парламентсько-урядової платформи євроінтеграції.

Запрацював новий онлайн-інструмент у рамках урядової програми «Доступні ліки»

 

Відтепер запрацював новий онлайн-інструмент у рамках урядової програми «Доступні ліки». У зручному форматі можна знайти всі аптеки, що працюють за програмою «Доступні ліки», у радіусі 7 км від медичних закладів, у яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

Якою буде реформа дошкілля в Україні – стартували публічні консультації МОН з батьками, освітянами та управлінцями, приєднатись можуть усі охочі

 

До 5 грудня МОН проведе низку публічних обговорень у 6 регіонах країни, де спільно з батьками, освітянами та управлінцями визначатиме, якою буде реформа дошкільної освіти в Україні. Під час зустрічей усі учасники зможуть розповісти про найактуальніші проблеми та запропонувати шляхи їх вирішення.

В обласному центрі провели Форум соціального партнерства

 

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток.

Уряд до кінця 2019 року спрямує понад 150 млн грн на житло для 350 дітей-сиріт та родин учасників бойових дій на Сході

 

Сьогодні, 15 листопада, Уряд виділив 125,8 млн грн, щоб забезпечити житлом до кінця поточного року майже 350 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбати приміщення для  одного дитячого будинку сімейного типу. Це стало можливим за рахунок перегляду ефективності низки програм з метою фокусування на підтримці тих, хто цього найбільше потребує.

Прийнято Закон «Про Державний бюджет України на 2020 рік»

 

У четвер, 14 листопада, народні депутати ухвалили проект Закону про Державний бюджет України на 2020 рік. Проект Закону зареєстровано за №2000.

У 2020 році відновимо 4000 км доріг, наступний крок - дороги до опорних шкіл та лікарень, - Владислав Криклій

 

4000 км доріг буде відновлено у 2020 році, наступний крок -  якісні дороги до опорних шкіл та лікарень у регіонах. Про це заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час презентації «To do list» - змін, які планується впровадити у сфері інфраструктури та транспорту до кінця 2019 року, впродовж 2020 та наступні 5 років.

Представили нового голову Полтавської облдержадміністрації

 

Перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов за дорученням Глави держави представив громаді Полтавщини нового голову обласної держаної адміністрації Олега Синєгубова. 

Уряд пообіцяв покращити сервіс щодо адміністративних послуг

 

Олексій Гончарук під час Погоджувальної ради у Верховній Раді  наголосив, що Уряд окреслив найважливіші стандарти надання адміністративних послуг, особливо у регіонах.

Стан моделювання мереж надання публічних сервісів та послуг обговорили на всеукраїнському селекторі

 

Представники центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій з’ясували на селекторі обсяги виконаної роботи з моделювання мереж надання публічних сервісів та послуг, обговорили поточні питання.

Уряд виділив кошти на купівлю 822 поліцейських авто для сільської місцевості

 

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 6 листопада виділив кошти на купівлю 822 поліцейських авто спеціально для маленьких міст та сільської місцевості.

Ольга Оніщук: Антирейдерський закон вступив в силу

 

2 листопада вступив у силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який передбачає посилення боротьби з рейдерством». З цього моменту комунальні підприємства, які за статистикою Мін’юсту здійснювали 95% рейдерських захоплень, більше не матимуть права здійснювати держреєстрацію.

“Бюджет-2020 – бюджет розвитку держави та безпеки людей”, – Олексій Гончарук

 

Сьогодні, 5 листопада Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук публічно презентував допрацьований проект Державного бюджету-2020.

Після 20 грудня розпочнеться обговорення законопроекту щодо врегулювання питань «довгобудів», — Альона Бабак

 

В Україні тривалий час існує проблема ошуканих інвесторів, які вклали свої гроші в будівництво, але, на жаль, досі не можуть повноцінно вступити в права власності. За офіційними даними облдержадміністрацій та Київської міської державної адміністрації станом на 1 жовтня 2019 року в Україні вважаються проблемними 150 об’єктів житлового будівництва. Найбільше таких об’єктів в Києві – 51, Київській (23) та Одеській (14) областях.

Земля – це ресурс, який держава передає громадам для того, щоб вони могли планувати свій розвиток, – Альона Бабак

 

Земля має бути ресурсом для розвитку регіонів і громад. Тому що все просторове планування, нове будівництво та інвестиції пов’язані насамперед із землею. І якщо громади мають право розпоряджатися землею тільки в межах населених пунктів – це дуже обмежуючий, стримуючий фактор для їх нормального розвитку.

Законопроект про анбандлінг – впровадження європейських газових правил

 

Законопроект про анбандлінг  – це перш за все впровадження європейських газових правил щодо розділення транспортування та реалізації газу. Так прокоментував Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук прийняття Верховною Радою в другому читанні та в цілому законопроекту про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу.

Владислав Криклій розповів про забезпечення утримання доріг взимку

 

Ми готові забезпечити утримання доріг у зимовий період. Про це заявив 31 жовтня 2019 року Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час короткого брифінгу.

Уряд підписав меморандум, що забезпечить покриття 4G на 90% території України

 

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук в рамках інвестиційного форуму в Маріуполі підписав меморандум із чотирма провідними операторами мобільного зв’язку на реорганізацію радіочастот у діапазоні 900 МГц. Це дозволить забезпечити всю територію України максимальним покриттям якісного мобільного зв’язку рівня 4G, а також надати широкосмуговий доступ до інтернету.

Розпочалося публічне обговорення Концепції змін до законодавства про місцеві вибори, – В’ячеслав Негода

 

«Ми запропонували варіанти, як організувати систему місцевих виборів так, щоб у місцевих радах були належним чином представлені інтереси усіх жителів і громад, як знизити вплив центральних партій на місцеві вибори, і взагалі – як зробити вибори більш зрозумілими і справедливими. Тепер маємо час на обговорення і пошук найоптимальнішої моделі, яка буде прописана у відповідному законопроекті».

Мінрегіон пропонує переглянути критерії спроможності територіальних громад, - Альона Бабак

 

Наразі Міністерство розвитку громад та територій України пропонує оновити Методику формування спроможних громад, а саме критерії ресурсної спроможності об’єднаних територіальних громад. Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час публічної презентації змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування.

Восьмий рік в області діє міжнародна Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»

 

Про її впровадження на Полтавщині поінформувала на апаратній нараді директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.

Уряд підтримує заборону використання пластикових пакетів

 

Щоб мінімізувати шкоду для природи, у Парламенті зареєстрували законопроект 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.

Батьки та діти можуть долучитися до розробки Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті, заповнивши онлайн-анкету

 

В Офісі Президента України пропонують батькам і дітям долучитися до розробки Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті, взявши участь в онлайн-опитуванні.

У регіонах України почнуть відкривати офіси євроінтеграції, – Дмитро Кулеба

 

У регіонах України планується відкривати офіси євроінтеграції. Про це заявив на брифінгу Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Юлія Соколовська запропонувала реформу прожиткового мінімуму в Україні

 

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська представила концепцію реформування прожиткового мінімуму (ПМ) в Україні.

При Мінветеранів створять Раду родин загиблих захисників

 

Таке рішення прийняли під час зустрічі родин загиблих захисників із Президентом України Володимиром Зеленським, Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком та Міністром у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксаною Колядою.

Земельна реформа врахує інтереси всіх сторін
 
 

У Верховній Раді зареєстрували доповнений проект закону на основі урядового законопроекту про обіг земель сільськогосподарського значення, який враховує всі зауваження та побажання суспільства.

Уряд вніс зміни до переліку 707 інвестпрограм та проєктів на суму 6,9 мільярда гривень

 

Уряд схвалив розпорядження, яким перерозподілив кошти для 707 інвестпрограм та регіонального розвитку, які реалізуються за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. Рішення Уряду дозволить внести зміни до 25 проєктів та зменшити фінансування на понад 224 млн грн за рахунок проєктів, де є ризики неосвоєння коштів до кінця 2019 року.

Жодних скасувань або зменшень допомоги військовослужбовцям не буде, – Олексій Гончарук

 

Фінансування безпеки, оборони та соціальних виплат військових є беззаперечним пріоритетом діяльності Уряду. Про це заявив на брифінгу Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Вперше в історії України європейська та євроатлантична інтеграція впроваджені в Програму діяльності Уряду, - Олексій Гончарук

 

Вперше в історії України європейська та євроатлантична інтеграція впроваджені в Програму діяльності Уряду. Про це заявив Прем’єр-міністр України на зустрічі з Міністром закордонних справ Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом.

60% голів ОТГ та сільських рад підтримують запровадження обігу земель - Міністерство економіки

 

Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства було проведене опитування серед голів ОТГ та сільських рад, яке показало підтримку запровадження обігу земель на рівні 59,7%.

Кабінет Міністрів України опублікував Програму дій Уряду

 

Уряд оприлюднив Програму дій, яка визначає цілі та пріоритети діяльності протягом наступних п’яти років.

Апарат облдержадміністрації з 1 жовтня більше не прийматиме документи в паперовому вигляді, – Катерина Бойко

 

Із 1 жовтня державні органи переходять на електронний обмін документами. Про його впровадження на території області розповіла керівник апарату облдержадміністрації Катерина Бойко.

Ми плануємо скоротити смертність на дорогах на 30% наступного року, - Юрій Лавренюк

 

Міністерство інфраструктури має намір на третину знизити показники смертності на дорогах вже наступного року. Про це заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк заявив в ефірі одного з телеканалів.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів першу селекторну нараду з регіонами

 

Організували нараду, щоб отримати зворотній зв’язок від областей. Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук разом із міністрами обговорили на селекторі з представниками облдержадміністрацій п’ять питань. Полтавщину на нараді представляли т.в.о голови Полтавської ОДА Олег Пругло, заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, очільники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Документи на дотацію за утримання корів приймаються до 1 жовтня

 

До 1 жовтня 2019 року (включно) Мінагрополітики продовжує прийом заявок та документів до них на отримання державної підтримки галузі тваринництва, зокрема, дотації за утримання корів. Документи, надіслані після 1 жовтня, розглядатися не будуть.

Без просторового планування неможливе фінансування проектів з ДФРР, - Альона Бабак

 

Політика регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України повинна базуватися на підтримці державою громад, які мають всю планувальну документацію, необхідну для сталого розвитку територій. Держава не фінансуватиме проекти, які не мають перспективного бачення розвитку громад, - наголосила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак.

Українську землю продаватимуть тільки українцям – міністр Милованов

 

Українська земля буде продаватися тільки для українців. Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. 

Жінки та чоловіки в Україні мають користуватися однаковими правами і можливостями, - Дмитро Кулеба на нараді щодо гендерної політики

 

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба провів розширену зустріч з обговорення пріоритетних напрямків державної політики гендерної рівності.

Землю зможуть купити лише громадяни України та українські компанії, – Олексій Гончарук

 

Українську землю зможуть купити лише українські громадяни та українські компанії. Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час конференції щодо управління державними ресурсами «Земля як фактор розвитку українського села».

Уряд затвердив Положення про Міністерство цифрової трансформації

 

Кабінет Міністрів України затвердив постанову щодо діяльності Міністерства цифрової трансформації, яка також регламентує його повноваження та сфери компетенції. Відповідне рішення ухвалено під час засідання Уряду в середу, 18 вересня.

Уряд не припинятиме фінансування будівництва об’єктів соціального значення на Полтавщині

 

Т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло заявив, що з Державного фонду регіонального розвитку надходитимуть кошти для будівництва об’єктів соціального значення.

Міністерство юстиції України консультує: як отримати статус особи з інвалідністю військовослужбовцю з пораненням під час участі в АТО?

 

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни надається особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період зазначених заходів або в районах проведення АТО у період її проведення.

Дмитро Кулеба обговорив ключові питання європейської інтеграції в Європарламенті та Єврокомісії

 

Віце-прем’єр-міністр України Дмитро Кулеба завершив офіційний візит до Брюсселя (Бельгія), де провів зустрічі у Європейському Парламенті та Європейській Комісії.

Кабінет Міністрів України сформував нові міністерства

 

Уряд реорганізував низку міністерств та оптимізував їх роботу. Про це йдеться в постанові Кабміну № 829 від 2 вересня 2019 № 829.

Мета моєї команди – створити 1 мільйон робочих місць, – Олексій Гончарук

 

Головний виклик для нового Уряду – економічне зростання України. Про це заявив Прем‘єр-Міністр України Олексій Гончарук під час зустрічі Президента України з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів, правоохоронних органів.

Президент – депутатам: Від вас залежить, чим запам’ятається парламент ІХ скликання – реформами чи недовгим існуванням

 

Президент України Володимир Зеленський під час оголошення послання до Верховної Ради України ІХ скликання привітав народних обранців зі вступом у повноваження та закликав до ефективної роботи.

Верховна Рада призначила склад нового Кабінету Міністрів України

 

Верховна Рада призначила склад нового Кабінету Міністрів України. За відповідне рішення проголосував 281 народний депутат.

Завдяки децентралізації громади отримали всі необхідні послуги на місця, — Зубко

 

Раніше за усіма послугами потрібно було їхати в район.

Муніципалітети витрачають на сферу ЖКГ лише 4 мільярди гривень, – Зубко

 

Загалом по країні усіма муніципалітетами на сферу ЖКГ витрачається приблизно 4 мільярди гривень. І це у найкращому випадку. Тому ми намагаємося змотивувати органи місцевого самоврядування, щоб вони ефективніше вкладали кошти у муніципальний сектор. Адже сьогодні місцеві бюджети мають гроші. Лише за перше півріччя 2019 року, у порівнянні з минулим роком, місцеві скарбниці зросли на 22%. А це означає, що на кінець року у бюджетах розвитку місцевого самоврядування буде приблизно 290 мільярдів гривень.

Мінрегіон розгляне доцільність проектування у поліклініках дитячих куточків

 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо медичних закладів.

Монетизовану субсидію можна отримати у будь-якому з 34 уповноважених банків

 

Уряд розширив перелік банків, через які українці можуть отримувати монетизовану субсидію. Це може бути один з 34 уповноважених банків на здійснення соціальних виплат.

В Україні ліквідують Державну екологічну інспекцію

 

Уряд ухвалив рішення ліквідувати Державну екологічну інспекцію України, а натомість буде створено Державну природоохоронну службу.

Уряд схвалив рішення про зростання зарплат тренерів дитячих спортивних шкіл

 

Кабінет Міністрів України схвалив рішення про збільшення з 1 січня 2020 року заробітних плат тренерам дитячих і юнацьких спортивних шкіл на 20-70%.

Мінрегіон пропонує проводити реконструкцію “хрущовок” за обов’язкової згоди не менше 75% власників житла

 

іністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило новий законопроект “Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду”. Згідно з ним, пропонується встановити нову вимогу щодо згоди мешканців будинку на проведення реконструкції - не менше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону).

Консультує Міністр юстиції України: як не потрапити на гачок інтернет-шахраїв

Доброго дня! Місяць тому з моєю подругою стався неприємний випадок. В інтернет-магазині  замовила кофтину, на вимогу  продавця наперед перерахувала кошти, але досі її так і не отримала. Вона писала на сторінку інтернет-магазину, але відповіді так і не дочекалася. Порадьте, будь ласка, що робити у такій ситуації?

Дінара Хайраджи

 

За новою моделлю адмінтерустрою в Україні замість 465 районів буде сформовано 100, – Геннадій Зубко

 

Україні назріла необхідність прийняти закон про засади адміністративно-територіального устрою, який сформує вже базовий рівень – громади і середній (субрегіональний) рівень – райони. Вони (райони) повинні бути самодостатні, потужні. Не 465 маленьких районів, як зараз, які вже передали свої повноваження на об’єднані громади і не знають, чим займатися. А повинно бути 100 великих районів з населенням не менше ніж 150 тисяч людей.

НАК «Нафтогаз» зобов’язаний у серпні знизити ціну на газ для населення ще на 265 грн

 

НАК «Нафтогаз України», відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зобов’язаний у серпні знизити ціну природного газу для населення ще на 265 грн за тисячу кубічних метрів.

Консультує Міністр юстиції України: Відповідальність неповнолітніх за вчинені злочини

 

Доброго дня, пан Павло! Мій неповнолітній племінник, вчинив крадіжку, він жалкує про скоєне, але злочин є злочин і кримінальна справа вже відкрита. Підкажіть, будь ласка, яка кримінальна відповідальність передбачена для неповнолітніх? 

Людмила Бевз

Житловий фонд України до опалювального сезону готовий на 60%, - Геннадій Зубко

 

До початку опалювального сезону залишилось два календарні місяці. Нині готовність житлового фонду України складає 60%. Соціальні об’єкти – школи, дитячі садки і лікарні – будуть готові вже до 1 вересня. Про це на селекторній нараді з регіонами щодо підготовки до опалювального сезону наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Консультує Міністр юстиції України: «Як зареєструвати ФОП»

 

З чого почати? 

Спочатку необхідно обрати код запланованої діяльності за Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД). Перелік КВЕДів можна знайти на сайті Державної служби статистики України http://kved.ukrstat.gov.ua.

Уперше питання рівності жінок і чоловіків винесене у пріоритети дій Уряду – звіт Віце-прем`єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе

 

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе презентувала Звіт щодо реалізації гендерної політики України за час своєї роботи в Уряді (з 2016 до 2019 рр).

«Серпнева ціна на газ має стати основною для наступного опалювального сезону», – Володимир Гройсман

 

Серпнева вартість газу для споживачів, передусім населення, має стати основною для наступного опалювального сезону, оскільки зараз іде основна закупівля палива, і вона відбувається по сприятливій закупівельній вартості. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він нагадав, що з травня ціна на газ знизилася загалом на 25%. І в серпні прогнозовано подальше зниження.

Із Полтавського кадетського корпусу зроблять будинок правосуддя

 

На засіданні Кабінету Міністрів України погодили передачу будівлі Кадетського корпусу в Полтаві в державну власність із віднесенням її до сфери управління Державної судової адміністрації. Про стан полтавського артучилища доповідав Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Дві громади Полтавщини виграли в конкурсі «Малі міста – великі враження» й отримають гроші на проведення фестивалів

 

Уряд затвердив переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження», повідомляє сайт Асоціації міст України. Цей конкурс – для громад із населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані з культурною спадщиною. На реалізацію таких ініціатив у 2019 році Уряд виділив 50 мільйонів гривень.

Випускники магістратури 30-ти спеціальностей проходитимуть атестацію в формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту, – постанова Уряду

 

Випускники магістратури 30-ти найбільш суспільно важливих та пов’язаних з підвищеним ризиком спеціальностей складатимуть атестацію в формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це буде незалежна перевірка результатів навчання студента та його готовності працювати за фахом.

Уряд затвердив перспективний план формування територій громад Полтавщини

 

Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територій громад Полтавської області у форматі, що був схвалений депутатами на сесії обласної ради 23 грудня 2018 року. Про це повідомили в Департаменті економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації.

Володимир Гройсман: «Цього року Нова українська школа охопить 1 мільйон дітей»

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив прискорити у регіонах підготовку до нового навчального року, особливо щодо матеріального забезпечення шкіл, закладів профтехсвіти, підключень до мережі Інтернет та комплектації підручниками. Про це він сказав під час Координаційної ради з питань реформи освіти.

Зупинки громадського транспорту стануть зручнішими – Мінрегіон пропонує проектувати на них сучасні увігнуті бордюри

 

У проекті нових змін у державні будівельні норми «Вулиці і дороги населених пунктів» міститься рекомендаційна норма – влаштовувати увігнуті бордюри на зупинках громадського транспорту.