Триває прийом заявок для участі в обласному конкурсі «Краща книга Полтавщини – 2020»

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації розпочав прийом заявок для участі в обласному конкурсі «Краща книга Полтавщини – 2020».

Визначено 9 соціально значущих видань, які претендують на фінансування з обласного бюджету

 

В облдержадміністрації відбулося засідання Експертної ради з випуску соціально значущих видань полтавських авторів. На розгляд до Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА надійшло 13 заявок на видання книг історико-краєзнавчої, дитячої, художньої, мистецької, довідкової, наукової літератури та видань національно-патріотичного спрямування.

У Полтаві презентували календар, присвячений видатним жінкам ХХ століття

 

У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара презентували календар «Українські жінки ХХ століття», виданий українським інститутом національної пам’яті.

Стартує 16-й всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» для учнів 6 – 7 класів

 

Із метою популяризації культури читання серед дітей із 2005 року в Україні  проводиться всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія». Цього року його учасниками можуть бути всі охочі учні 6-7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, читачі сільських, мыських, дитячих і юнацьких бібліотек областей, бібліотек ОТГ.

Полтавські архівісти рятують документи 20-30 років минулого століття

 

Відбулася робоча зустріч працівників Державного архіву Полтавської області зі спеціалістами інституту мікрографії. Серед 1 мільйону 320 тисяч справ, що зберігаються у Державному архіві Полтавської області із 1692 по 2019 роки, є чимало документів, що мають поважний вік.

У Полтаві презентували книгу про Антона Цедіка

 

У Полтавській обласній універсальній бібліотеці імені І.П. Котляревського відбулася презентація книги «Антон «Еней» Цедік – правдива Душа в пошуках Істини». Упорядники видання – Олена Стоцька, Олена Голтвяниця, Ольга Цедік.

На 13-ий конкурс «Краща книга Полтавщини» подали заявки 13 видавництв області

 

В облдержадміністрації відбулося засідання журі щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини». Письменники, науковці, журналісти, працівники архівних і видавничих установ, депутати обласної ради визначали переможців у семи номінаціях та володаря Гран-прі з-поміж книжок, які вийшли в друк у 2019 році.

25 травня – День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження

 

Шановні видавці, поліграфісти, книгорозповсюджувачі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

В епоху цифрових технологій паперова книга залишається важливим джерелом інформації. Вона об’єднує людей, яким притаманні висока культура та невтомний творчий пошук.

Тисячі полтавців і гостей міста відвідали «ПОШУК»

 

Протягом двох днів у Полтаві працювала ІІ універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК». У її межах відбулися понад 70 іміджевих заходів із популяризації української книги. Їх відвідали тисячі полтавців і гостей міста.

У Гоголевому провели Всеукраїнську нараду видавців і книгорозповсюджувачів

 

Перший день книжкової виставки-ярмарку "ПОШУК" завершився на батьківщині Миколи Гоголя. У селі Гоголове Шишацького району, в культурно-мистецькому центрі, відбулася Всеукраїнська нарада видавців та книгорозповсюджувачів. Зокрема, підсумовували перший день "ПОШУКу".

У Полтаві стартувала Друга універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК»

 

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського розпочала роботу Друга універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК». На її відкриття завітали представники обласної та міської влади, гості зі столиці, делегація з Республіки Білорусь.

Уряд вдосконалив механізм обмеження доступу на український ринок друкованої продукції антиукраїнського змісту з РФ

 

Уряд вніс зміни до Порядку вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу і Порядку видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України.

Організатори універсальної книжкової виставки-ярмарку «ПОШУК» розповіли про її цьогорічні цікавинки

 

За тиждень, 23-24 травня, у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбудеться Друга універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК». На прес-конференції члени оргкомітету розповіли, які цікавинки підготували цьогоріч для шанувальників книг.

У Полтаві обрали книги, які видадуть за кошти обласного бюджету

 

У Полтавській обласній державній адміністрації відбулося засідання Експертної ради з випуску соціально значущих книг авторів області.

Експертна рада, до складу якої входять представники облдержадміністрації, депутатського корпусу обласної ради, науковці, фахівці бібліотечної справи, представники громадськості, відібрала 10 книг, видання яких профінансують з обласного бюджету. 6 з обраних  – видавничі проекти комунальних видавництв.

Полтавщина втретє бере участь у Форумі видавців

 

У Львові стартував Форум видавців. Цьогоріч він ювілейний – 25-й за ліком. На урочистому відкритті дійства, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької, побував Президент України Петро Порошенко. Він підкреслив, що українська мова має всюди звучати на повний голос. Звернув увагу на на необхідність законодавчого врегулювання всіх питань, пов’язаних зі статусом української мови як державної.

З нагоди Дня Незалежності України відкрили книжкову виставку «Полтавщина за роки незалежності (через призму місцевих видавництв)»

 

Сьогодні відбулося урочисте відкриття книжкової виставки «Полтавщина за роки незалежності (через призму місцевих видавництв)». З нагоди Дня Незалежності України представлено історичну, документальну, художню, довідкову літературу видавництв Полтавщини, присвячену тернистому шляху українського державотворення.

Завершує роботу універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК»

 

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського завершує роботу універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК», яка працювала упродовж двох днів.

У Полтаві презентували книгу «Польська операція» у Полтавській області в 30-х роках ХХ століття

 

Сьогодні в Полтавському обласному інституті післядипломної освіти імені М. В. Остроградського презентували книгу «Польська операція» у Полтавській області в 30-х роках ХХ століття.

Запрошуємо книгошанувальників!

Із метою популяризації українськомовної книги, підвищення культури читання, налагодження зв’язків між читачами, авторами й видавцями 23–24 травня 2018 р.

Віктор Ревегук презентував нову книгу під назвою «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.»

 

У літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського відбулася презентація книги кандидата історичних наук Віктора Ревегука «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.».

На Полтавщині відзначили десяту річницю журналу «Діє – слово»

 

30 січня у приміщенні Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся урочистий захід з нагоди десятої річниці виходу в світ першого друкованого примірника дитячого журналу «Діє-Слово».

На Полтавщині за кошти обласного бюджету видали дитячу книгу

 

У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка презентували соціально значущу книгу «Країна Навпакинія»  – доробок  полтавки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата премії імені В.Г.Короленка, учасника багатьох міжнародних та всеукраїнських виставок народної творчості, майстра витинанки, поетеси Тетяни Ваценко.

В обласній державній адміністрації презентували два томи видання «Українська революція 1917 – 1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи»

 

У День Соборності України в обласній державній адміністрації презентували книгу «Українська революція 1917 – 1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи». На початку заходу заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Микола Білокінь привітав присутніх на презентації з державним святом.

Привітання голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка та голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького із Днем працівників архівних установ

 

Від щирого серця вітаємо вас з нагоди професійного свята!

Відбулося засідання комісії з питань сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області

 

Засідання комісії з питань сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження в області провів заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Микола Білокінь.

На Полтавщині нагородили переможців конкурсу «Краща книга Полтавщини-2017».

 

Сьогодні, 10 листопада, у приміщенні музею Раїси Кириченко Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася урочиста церемонія нагородження переможців обласного щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини-2017».

На Полтавщині презентували краєзнавчу книгу  «Гортаючи сторінки історії Полтавщини»

 

Учора з нагоди  Дня української писемності та мови у Полтавському краєзнавчому музеї імені В.Кричевського відбулася презентація книги «Гортаючи сторінки історії Полтавщини».

Журі конкурсу «Краща книга Полтавщини – 2017» визначило переможців

 

Відбулося засідання журі конкурсу «Краща книга Полтавщини – 2017». На початку заходу заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації, голова журі Микола Білокінь наголосив на важливості проведення конкурсу задля підтримки і популяризації творчості місцевих авторів, виховання культури читання, покращення якості книжкової продукції.

Як Полтавщина презентувала свої книги на «Форумі видавців у Львові»

 

Протягом 13-17 вересня у Львові відбувся наймасштабніший книжково-літературний захід Центрально-Східної Європи — 24-й «Форум видавців у Львові» — «Точка творення». Полтавщина також представила свої напрацювання. Ініціатором участі став Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.