Протягом 2020 року лісові господарства проінвентаризують близько 22 тисяч гектарів земель лісового фонду

 

Стан інвентаризації земель лісового фонду на території Полтавщини обговорили на нараді в заступника голови облдержадміністрації Євгена Грекова. На зустрічі були присутні фахівці Юридичного департаменту, обласного управління лісового та мисливського господарства, Новосанжарського, Полтавського й Диканського лісових господарств, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА.

«Ми за використання технологій, що якнайменше завдають шкоди екології», – Євген Греков

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся із керівниками й фахівцями у сфері геології та екології ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування». Робоча зустріч стала продовженням попередньої, що відбулася в облдержадміністрації. Цього разу порушили питання щодо поводження з відходами буріння й отримання спецдозволів на користування надрами.

Полтавців запрошують долучитися до всесвітньої ініціативи Година Землі, вимкнувши світло 28 березня на одну годину

 

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації звертається до усіх небайдужих із проханням долучитися до Всесвітньої кампанії Година Землі шляхом вимкнення світла та електроприладів 28 березня 2020 року о 20:30 на одну годину.

Незабаром на Полтавщині розпочнеться операція «Нерест»

 

Протягом весни в усіх водоймах триває нерест риби. Це період, коли риба виходить із глибокої води на мілководдя та відкладає ікру. Дуже важливо допомогти природному процесу відтворення потомства та не виловлювати рибу підчас нересту, повідомляє Держпродспоживслужба в Полтавській області.

Огляд стану довкілля Полтавської області за лютий 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за лютий 2020 року.

Мінекоенерго: Всеукраїнська акція «Відновлюємо ліси разом»

 

Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з Державним агентством лісових ресурсів започатковують нову Всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом».

Уночі 25 лютого – пориви вітру та сніг

 

Синоптики попереджають про ускладнення погодних умов. За інформацією Полтавського обласного центру з гідрометеорології, в другій половині 24 лютого та вночі 25-го очікуються пориви північно-західного вітру 15-20м/с.

Огляд стану довкілля Полтавської області за січень 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за січень 2020 року.

Шведи допоможуть Полтавщині модернізувати централізоване теплопостачання

 

Полтава потрапила до переліку міст, які обрали для участі у програмі «Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання» (SUDH). У Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч із командою консультантів програми зі Швеції.

Олексій Оржель: Захист довкілля характеризує нас, як цивілізовану країну

 

Комітет Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування підтримав у другому читанні надзвичайно важливу для захисту довкілля ініціативу - законопроект щодо заборони пластикових пакетів.

УВАГА! Ускладнення погодних умов

 

За інформацією Полтавського обласного центру з гідрометеорології, вночі та вранці 6 лютого по Полтаві та області очікуються пориви вітру до 15-20 м/с. Протягом доби на дорогах ожеледиця (1 рівень небезпеки – жовтий).

Уночі сніг, вдень – невеликий сніг. Місцями слабка хуртовина. Температура повітря протягом доби -2..-7 градусів.

 

До кінця січня весь обіг деревини має бути онлайн

 

Усі лісові господарства Полтавської області незалежно від форми власності  до 31 січня 2020 року повинні підключитися до єдиної державної системи електронного обігу деревини.

На Полтавщині освоїли 70% коштів  із Фонду охорони навколишнього природного середовища

 

Заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Ткаченко на апаратній нараді звітував про роботу установи за минулий рік. 

На Полтавщині посилюють охорону лісових масивів

 

Лісівники Полтавщини проводять роботу з охорони лісових масивів. Для цього у кожному лісогосподарському підприємстві є постійно діючі рейдові бригади, які протягом року проводять патрулювання з охорони лісів від пожеж, браконьєрства і самовільних рубок. Боротьба з незаконними рубками – один з найголовніших напрямків роботи державної лісової охорони.

11 січня – Всесвітній день заповідників і національних парків

 

Природно-заповідний фонд Полтавщини налічує 391 територію та об’єкт загальною площею 142550,1915 га, з яких 30 об’єктів є об’єктами загальнодержавного значення. Окрасою нашого краю стали національні природні парки «Пирятинський», «Нижньосульський» та ботанічний сад загальнодержавного значення «Хорольський».

У нелегальному кар’єрі за два роки видобули 1 мільйон тонн піску

 

Під час аудиту діяльності структурних підрозділів, ініційованого головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим, виявлено великий нелегальний піщаний карєр на території Полтавського району.

Олег Синєгубов зустрівся з керівниками  національних природних парків області

 

Голова Полтавської облдержадміністрації  Олег Синєгубов та заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрілися  з керівниками національних природних парків «Нижньосульський», «Пирятинський» та Хорольського ботанічного саду.

Сміттєпереробний завод поблизу Полтави може з’явитися не раніше 2025 року

 

В облдержадміністрації провели чергову нараду щодо будівництва підприємства переробної промисловості з утилізації та рециклювання органічних, твердих побутових і промислових відходів у Полтавському районі. Учасники наради обговорили можливі місця спорудження сміттєперобного заводу та які проблеми має вирішити нове підприємство.

На Полтавщині розробляють Регіональний план управління відходами до 2030 року

                                  

У приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбулося перше установче засідання робочої групи з розробки Регіонального плану управління відходами до 2030 року для Полтавської області.

Огляд стану довкілля Полтавської області за листопад 2019 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану і стану забруднення поверхневих вод за листопад 2019 року.

На Полтавщині розробляють інтерактивну мапу місць видалення відходів області

 

Необхідність створення та забезпечення належного функціонування загальнодержавної системи запобігання утворенню, збирання, перероблення та утилізації, знешкодження і екологічно безпечного видалення відходів обумовила прийняття урядом стратегічно важливих документів, як Національна стратегія поводження з відходами в Україні до 2030 року та Національний план управління відходами до 2030 року. Для виконання цих документів місцевим органам влади необхідно розробити регіональний план поводження з відходами.