Валерія Коломієць: Ветерани та учасники бойових дій можуть звертатися за безоплатною вторинною правовою допомогою з будь-яких питань

 

Збройний конфлікт на сході України триває шостий рік. Кількість осіб, які мають статус учасника бойових дій, суттєво збільшується кожного року. На початок 2020 року їх вже понад 459,6 тис. Ветерани та учасники бойових дій – у трійці категорій, які найчастіше потребують правової допомоги.

Сплата аліментів не звільняє від додаткових витрат на дитину

 

Сплативши аліменти, деякі батьки вважають, що повною мірою  виконали свій обов’язок та забезпечили дитину всім необхідним. Для дійсно повноцінного та всебічного розвитку чада визначених судом коштів не завжди вистачає, тому батьки мають обов’язково брати участь у додаткових витратах.

Аудитори Полтавщини за січень-липень 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму майже 11 мільйонів гривень

 

За результатами проведених фахівцями Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області ревізій у січні-липні 2020 року виявлено втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму майже 20,5 млн грн та забезпечено відшкодування таких втрат на 11,1 млн грн.

За яких умов кожен із колишнього подружжя має право на аліменти?

 

Більшість вважає, що аліменти – це кошти, що сплачуються лише малечі. Проте, відповідно до норм Сімейного кодексу України, на фінансове утримання може розраховувати той із подружжя, хто після розлучення спільно проживає з дитиною.

Президент призначив сім суддів на Полтавщині

 

Президент України Володимир Зеленський 5 липня підписав три укази №311, 312 і 313, відповідно до яких у місцевих загальних судах призначені на посади 90 суддів. Зокрема, сім суддів – на Полтавщині.

Надання безоплатних консультацій із питань відновлення платоспроможності фізичних осіб

 

Асоціація правників України (АПУ) повідомляє про запуск процедури надання консультацій у рамках Проекту «Надання безоплатних консультацій з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб», що реалізується за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Реєстрація місця проживання новонароджених через органи ДРАЦС – легко!

 

Після народження малюка у новоспечених батьків з’являються численні питання юридичного характеру. Одне з них – це реєстрація місця проживання дитини. Сучасні сервіси від Міністерства юстиції України покликані покращувати та робити більш комфортними свої послуги, створюючи для громадян найкращі умови для їх отримання. Серед таких ініціатив – реєстрація місця проживання малюка під час проведення державної реєстрації народження дитини.

Соломія або Емма, Ілля чи Джамал: як полтавці називають дітей?

 

Обрати ім’я дитині – без перебільшень завдання не з легких. В усі часи батьки виважено ставилися до цього питання, враховуючи багато факторів, зокрема новомодні тенденції та звичаї родини.

Парламент надав податковому номеру на ID-картці таку ж юридичну силу, як має довідка

 

Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу України, передбачені законопроектом № 2524. Міністерство цифрової трансформації долучилося до розробки законопроекту в частині підтвердження достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Таким чином, відтепер українці зможуть підтвердити свій податковий номер за допомогою ID-картки та свідоцтва про народження.

Стартує онлайн - фотоконкурс «Правова допомога поруч»

 

З 13 липня по 10 грудня 2020 року Координаційний центр з надання правової допомоги проводить онлайн - фотоконкурс «Правова допомога поруч». Взяти участь в конкурсі можуть як дорослі, так і діти (за умови згоди одного з батьків або законного представника).

Олег Синєгубов взяв участь в обговоренні законопроєкту про локалізацію підгалузей машинобудування при публічних закупівлях

 

Під час візиту народних депутатів на Полтавщину на Крюківському вагонобудівному заводі відбулася зустріч ініціативної групи народних обранців із керівниками промислових підприємств, представниками органів місцевого самоврядування щодо підтримки ініціативи локалізації продукції чотирьох підгалузей машинобудування при публічних закупівлях. У зустрічі взяв участь голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Понад 145 мільйонів гривень аліментів – результат піврічної роботи державних виконавців Полтавщини

 

Упродовж першого півріччя 2020 року державна виконавча служба Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) активно зменшувала кількість проігнорованих батьками судових рішень щодо сплати аліментів. Дитячі потреби та бажання, якими тривалий час нехтували дорослі, були задоволені за рахунок повернутих боргів і штрафів за несвоєчасну сплату.

«Обласна влада постійно допомагає поліції в покращенні матеріально-технічної бази», – Олег Синєгубов

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов взяв участь в урочистостях із нагоди Дня Національної поліції України. Очільник області, голова обласної ради Олександр Біленький, начальник Главку поліції Полтавщини Іван Вигівський, прокурор Полтавщини Ярослав Голинський і начальник управління Служби безпеки України в Полтавській області Євген Борзілов привітали правоохоронців із п’ятою річницею із дня створення Нацполіції.

Із 1 липня запроваджується кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому стані

 

Із 1 липня набули чинності зміни до законодавства, відповідно до яких Кримінальний кодекс України доповнено статтею 286-1. Відповідно до неї передбачена відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Із 1 липня збільшується гарантований мінімальний розмір аліментів

 

В Україні з 1 липня 2020 року збільшується розмір прожиткового мінімуму. Відповідно до чинного законодавства від зазначеного показника залежить і гарантований мінімальний розмір аліментів, який складає 50% від прожиткового мінімуму.

В обласному центрі стартує челендж «Мої конституційні права»

 

До дня Конституції України Регіональний центр з надання  безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області ініціював проведення челенджу «Мої конституційні права».

Шлюбний договір: скільки мешканців Полтавщини уклали цю угоду?

 

Рано чи пізно у закоханих виникає бажання офіційно засвідчити свої стосунки. Кожна пара індивідуально визначає та врегульовує спільне життя, створюючи свої сімейні правила та традиції. Є пари, які регулюють майнові відносини між подружжям шлюбним договором.

На обліку в поліції перебуває майже 1,5 тисячі осіб, які на побутовому ґрунті вчинили домашнє насильство

 

Відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань та проблем сім’ї при облдержадміністрації. Учасники нарди обговорили ситуацію в Полтавській області з рівнем домашнього насильства та комплексний інтегрований підхід його подолання.

Україна відновила авіасполучення, проте майже 6 тисяч полтавців не зможуть виїхати за кордон

 

Наразі, коли у державі запроваджується наступний крок послаблення протиепідемічних заходів, зокрема відновлюється міжнародне авіасполучення, питання організації відпочинку за кордоном та робочих поїздок стає актуальним. Разом із тим, громадяни, що мають аліментні зобов’язання та намір виїхати за межі держави, повинні пересвідчитися, що не накопичили борг по сплаті дитячих коштів. У разі наявності заборгованості, фахівці юстиції винесуть постанову про обмеження такої особи у праві виїзду за межі України. Застосовується цей примусовий захід державними виконавцями до неплатників, які накопичили аліментний борг понад 4 місяці. 

Понад 350 полтавців змінили ім’я

 

Не згоден з рішенням батьків, набридла тривіальність, відсутня милозвучність, є захоплення кіноактором, переїзд за кордон – такими різними бувають причини зміни імені українцями. Допомагають громадянам у питанні реалізації особистих немайнових благ спеціалісти державної реєстрації актів цивільного стану.

Понад 7 тисяч громадян Полтавщини потрапили до антирейтингу боржників зі сплати аліментів

 

У цифровому просторі існує база, до якої потрапляють громадяни, що мають борги, зокрема по аліментах – Єдиний реєстр боржників (https://erb.minjust.gov.ua/). Своєрідний антирейтинг покликаний стимулювати до змін поглядів і поведінки батьків, що дозволяють собі ігнорувати потреби дитини.

Відновлюють конкурс із відбору адвокатів, яких залучають для надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

Із 9 червня 2020 року буде відновлено конкурс із відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це передбачено наказом Міністерства юстиції України від 01.06.2020 року № 1818/5.

Презентовано чат-бот «Кіберпес» для допомоги у боротьбі з кібербулінгом

 

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот «Кіберпес». У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу. 

У Полтаві стартує правопросвітницька акція «Правосвідоме літо»

 

1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області ініціює проведення правопросвітницької акції «Правосвідоме літо».

Піклуєтеся про майбутню пенсію – сформуйте електронну трудову книжку

 

Сучасні інформаційні технології Пенсійного фонду України дозволяють призначати пенсії та надавати послуги дистанційно, без особистого звернення.

На Полтавщині стартував проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»

 

Полтавщина долучилася до реалізації  проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Суть програми – дати неповнолітньому другий шанс, ресоціалізувати її та запобігти вчиненню повторних правопорушень.

28 квітня Україна відзначає День охорони праці під девізом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»

 

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 №685/2006, щороку 28 квітня, у  Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року він присвячений боротьбі з пандемією смертельно небезпечної недуги коронавірусної хвороби COVID-19, яка сьогодні вже панує у всьому світі.

Верховна Рада підвищила штрафи за підпал сухостою у 18 разів

 

Верховна Рада України прийняла законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)». «За» проголосували 328 народних депутатів.

Посилюється відповідальність за самовільне випалювання рослинності та порушення вимог пожежної безпеки в лісах

 

Заходи протидії пожежам у природних екосистемах обговорили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області.

На Полтавщині СБУ задокументувала злочинний механізм нанесення збитків бюджету під час виконання будівельних робіт

 

Служба безпеки України у межах кримінального провадження за фактом нанесення збитків бюджету під час виконання ремонтних робіт ПОКП «Аеропорт-Полтава» 9 квітня 2020 року повідомила фігуранту про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.

В області працюють 19 контрольно-пропускних пунктів

 

На кордонах Полтавщини встановлені та працюють 19 контрольно-пропускних пунктів (КПП). Про це розповів на брифінгу голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Протягом 2020 року лісові господарства проінвентаризують близько 22 тисяч гектарів земель лісового фонду

 

Стан інвентаризації земель лісового фонду на території Полтавщини обговорили на нараді в заступника голови облдержадміністрації Євгена Грекова. На зустрічі були присутні фахівці Юридичного департаменту, обласного управління лісового та мисливського господарства, Новосанжарського, Полтавського й Диканського лісових господарств, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА.

«Осіб, які порушать карантинні заходи, притягатимуть до адміністративної відповідальності», – Олег Синєгубов

 

Під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в регіоні голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив на дотриманні вимог карантину та самоізоляції.

Сервісні центри МВС працюють у звичному режимі

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19», запроваджено карантин на усій території України.

Голова Полтавської ОДА вважає найголовнішим завданням на посаді – подолання корупції

 

Про це Олег Синєгубов повідомив на пресконференції з приводу перших 100 днів на посаді.

Валерія Коломієць: Запрацював Telegram-канал системи БПД

 

Відтепер корисний безкоштовний юридичний контент буде зібраний в одному місці. У системи безоплатної правової допомоги з’явився власний Telegram-канал. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць.

Керівництво поліції повинно стати на шлях викорінення корупції, – очільник Полтавщини Олег Синєгубов

 

Про це заявив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов під час представлення начальника поліції Полтавської області. Ним став  Іван Вигівський. Його представив у Головному управлінні Нацполіції в Полтавській області голова Національної Поліції України Ігор Клименко.

За місяць співробітники Служби судової охорони попередили майже 100 спроб пронесення заборонених предметів до суду на Полтавщині

 

Впродовж січня 2020 року співробітниками Територіального управління Служби судової охорони у Полтавські області виявили та попередили 98 спроб незаконного пронесення заборонених предметів до судових установ м.Полтави, зокрема:

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в східних областях зустрівся з головою Полтавської ОДА

 

Під час перебування з робочою поїздкою на Полтавщині Представник Уповноваженого в східних областях Сергій Красноперов познайомився з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим. Зустріч відбулася з метою об’єднання зусиль щодо попередження, виявлення та недопущення порушень конституційних прав і свобод людини в регіоні.

Відкрито реєстрацію на першу Всеукраїнську онлайн-конференцію «Реструктуризація боргів громадян & Банкрутство підприємств по-новому 2020»

 

Громадська рада при Міністерстві юстиції України запрошує громадян України, представників юридичної спільноти, керівників та власників підприємств Полтавської області взяти участь у першій Всеукраїнській онлайн-конференції: «Реструктуризація боргів громадян & Банкрутство підприємств по-новому 2020», яку буде проведено з 3 по 7 лютого 2020.

У Полтаві відкриють Центр захисту бізнесу та інвестицій

 

Центр захисту бізнесу та інвестицій створили, щоб зменшити ризики, з якими стикається бізнес, і збільшити інвестиційний потенціал Полтави. Ініціювали появу такого офісу народний депутат України Дмитро Нальотов і директор Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук Олександр Лемешко. На пресконференціїї в ОКІА «Новини Полтавщини» вони розповіли про подальшу діяльність центру.

Успіх діяльності Служби судової охорони залежить від професійності дій співробітників

 

Чергові навчання співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області відбулися 18 січня на базі Октябрського районного суду м. Полтави.

За два тижні на Полтавщині припинено діяльність 40 нелегальних АЗС

 

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо боротьби з нелегальними АЗС, у період із 28 грудня 2019 року по 13 січня 2020 року на Полтавщині було проведено перевірки 161 автозаправної станції. 40 із них виявилися нелегальними, їхню діяльність було припинено. Розпочато 6 адміністративних і 9 кримінальних проваджень. Перевірки тривають.

Територіальне управління Служби судової охорони у Полтавській області інформує про свою діяльність

 

Служба судової охорони (далі – Служба) – державний орган у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах.

Про здобутки та виклики системи безоплатної правової допомоги говорили у Регіональному центрі

 

Виклики перед системою безоплатної правової допомоги у 2020 році, здобутки й основні завдання, реалізовані фахівцями системи БПД на Полтавщині, – про ці та інші питання говорили учасники підсумкової наради керівного складу системи БПД в області.

Національна поліція просить негайно повідомляти на лінію 102 про гральні заклади

 

Національна поліція жорстко реагуватиме на всі спроби відновити діяльність гральних закладів. По всій території України продовжують працювати мобільні групи, які моніторять дотримання норм законодавства щодо заборони функціонування будь-яких гральних закладів. 

Олександр Дем’яненко: З 2020 року розширюється коло близьких осіб та членів сім’ї для декларування

 

Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства юстиції ініціювало та провело триденний інформаційно-роз’яснювальний семінар із питань декларування.

Павоохоронці Полтавщини вживають заходів, спрямованих на забезпечення дотримання вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні»

 

Органами прокуратури Полтавської області скоординовано діяльність правоохоронців на протидію гральному бізнесу. Уродовж 19-20 грудня на території області у відповідних закладах проведено 10 обшуків, під час яких вилучено 159 системних блоків, 31 монітор, 24 флеш-накопичувачі, чорнові записи тощо.