Звернення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова з нагоди 30-річчя від дня прийняття Декларації про державний суверенітет України

 

Шановні полтавці!

16 липня 1990 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цим самим було зроблено вирішальний крок на шляху до незалежності нашої країни. Декларація стала програмою побудови незалежної держави.

В обласному центрі вшанували пам’ять жертв війни в Україні

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін і заступник Катерина Рижеченко взяли участь у заході з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. 79 років тому воєнні дії Другої світової війни охопили територію нашої держави.

Звернення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

 

Шановні полтавці!

22 червня 1941 року Друга світова війна увірвалася на територію України. Горем і болем вона увійшла в кожну українську домівку, спричинила незліченні жертви, руїни та спустошення.

Звернення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

 

Шановні полтавці!

Масова депортація кримськотатарського народу в 1944 році та їх насильницьке утримання у місцях вигнання стали одним із масштабних злочинів радянського тоталітарного режиму. Лише за три дні – з 18 по 20 травня – з території Криму до Сибіру, центральноазіатських республік та на Урал було вивезено більше 190 тисяч кримських татар – переважно жінок, дітей та людей старшого віку.

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

 

У цей день вшановують пам’ять жертв цього злочину, а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.

В обласному центрі поклали квіти до Меморіалу Солдатської Слави

 

Із нагоди 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до Меморіалу Солдатської Слави у Полтаві поклали квіти.

Звернення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

Дорогі ветерани Другої світової війни!

Шановні полтавці!

У Шумейковому урочищі вшанували пам’ять жертв Другої світової війни

 

У День пам’яті та примирення заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту. Разом із керівництвом району вшанувала пам’ять загиблих у Другій світовій війні, поклала квіти до монумента.

Звернення Глави держави з нагоди Дня пам’яті та примирення

 

Дорогі українці!

Сьогодні, у День пам’яті та примирення, ми вклоняємось перед усіма, хто захищав світ від нацизму. Захищав рідну українську землю та загинув у роки Другої світової війни. Ми відзначаємо подвиг українського народу та його внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції. В ніч з 8 на 9 травня ми зустрінемо першу хвилину миру – мить падіння та капітуляції нацистського режиму.

У Державний архів Полтавської області передали на зберігання цілісний особовий фонд полтавського лікаря Олександра Несвіцького

 

Державний архів Полтавської області активно поповнює джерельну базу не лише офіційними документами, а й документами особового походження.

Як в області відзначатимуть День українського добровольця, обговорили на нараді в ОДА

 

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко провела нараду щодо підготовки і проведення на Полтавщині Дня українського добровольця.

В обласному центрі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

 

У Полтаві, на площі перед адмінбудівлею облдержадміністрації, зібралися учасники Революції Гідності – Полтавського та Київського майданів, духовенства, керівництво області та міста, представники органів виконавчої влади, учасники АТО/ООС, військовослужбовці, громадськість і студентська молодь.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих за незалежність України.

Звернення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова до Дня Героїв Небесної Сотні

 

Шановні полтавці!

20 лютого ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні - людей, які віддали життя за краще майбутнє для своєї країни. Завдяки їх самовідданості, патріотизму та вірі в ідеали свободи та демократії Україна отримала унікальний шанс повністю змінитися, впевнено ступити на європейський шлях розвитку.

У Полтаві вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав

 

У День вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівництво області й міста, представники депутатського корпусу обласної та міської рад, учасники бойових дій в Афганістані, представники організацій ветеранів війни в Афганістані, небайдужі полтавці зібралися біля пам’ятника «Синам Полтавщини, загиблим в Афганістані 1979-1989 роках», що в обласному центрі.

Звернення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 

Шановні воїни-афганці, учасники бойових дій на території інших держав!

Ви чесно й сумлінно виконували і виконуєте військову присягу та громадянський обов’язок. За хоробрість, гуманізм, найкращі людські якості заслужили щиру подяку багатьох народів світу та примножили авторитет рідної держави як країни-миротворця.

Пішов із життя директор «Миргородтеплоенерго» Олександр Король

 

2 лютого 2020 року на 50-му році життя перестало битися серце директора обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Миргородтеплоенерго» Короля Олександра Валентиновича.

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

 

Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

Упродовж місяця у Полтавському краєзнавчому музеї працюватиме виставка «Українське військо. 1917-1921»

 

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського експонують виставку «Українське військо. 1917-1921». Вона створена фахівцями Українського інституту національної пам’яті відповідно до програми відзначення 100-річчя Української революції.

В облдержадміністрації розглядають справи щодо реабілітації кількох репресованих жителів Полтавщини

 

Відбулося засідання регіональної комісії з реабілітації у Полтавській області жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років при Департаменті культури і туризму облдержадміністрації.