Остання зміна сторінки: 10-11-2017 13:36

Оголошення про Генералізовану систему преференцій США.

 

У Сполучених Штатах Америки, 29 червня 2017 року Офісом торговельного представника США опубліковані результати перегляду Генералізованої системи преференцій США (ГСП).

Під дію Генералізованої системи преференцій для всіх країн-учасників програми було включено товарну групу “товари для подорожей” (HTS Code: 4202), що дає можливість безмитного ввезення на територію США відповідної продукції, а саме валіз, сумок, контейнерів, чохлів, рюкзаків для перевезення особистих речей, що безпосередньо створює для українських експортерів відповідної продукції торговельні преференції на американському ринку. У 2016 році обсяг імпорту до США продукції зазначеної товарної групи зі всіх країн світу становив понад 10,6 млрд. дол. США, а відповідна українська продукція до Сполучених Штатів була експортована на суму 31 тис. дол. США. Водночас необхідно зауважити, що за січень - квітень 2017 року відбулося зростання поставок української продукції групи “товари для подорожей” на 250%.

Щодо петиції України стосовно включення під дію Генералізованої системи преференцій експорту до Сполучених Штатів феромарганцю із вмістом вуглецю понад 4% (HTS Code: 7202.11.50) було прийнято негативне рішення. Відповідно до отриманих із зазначеного питання коментарів представників Офісу торговельного представника США, на це рішення вплинуло занепокоєння американських виробників феромарганцю щодо можливого негативного впливу від включення даної позиції під дію ГСП на внутрішній ринок Сполучених Штатів.

Генералізована система преференцій США призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання пільгового безмитного режиму ввезення на територію США до 5000 видів товарів із визначених американським урядом країн - бенефіціарів ГСП (120 країн і територій, в тому числі Україна).

Генералізована система преференцій заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США “Про торгівлю” 1974 року. Після дворічної перерви (у зв’язку із завершенням строку чинності Генералізована система преференцій 1 серпня 2013 року автоматично припинила свою дію) 29 червня 2015 року Президент США Б. Обама підписав прийнятий Конгресом Закон “Про розширення торгових преференцій” (Trade Preferences Extension Act 2015), який передбачає відновлення дії Генералізованої системи преференцій до 31 грудня 2017 року.

Продукція, що підпадає під безмитний режим ввезення в рамках ГСП, включає широкий асортимент промислових товарів, різні види хімічних речовин та мінералів, окремі будівельні матеріали, феросплави, частини до двигунів, деякі види сільськогосподарської і рибної продукції та ін.

Завдяки злагодженим та цілеспрямованим діям Мінекономрозвитку, за результатами розгляду Міжвідомчою комісією Генералізованої системи преференцій США відповідної петиції Мінекономрозвитку Президентом США Б. Обамою 30 вересня 2015 року, прийнято рішення щодо повернення низки товарів українського експорту до США під сферу дії ГСП, що надає можливість їх безмитного ввезення на територію США. Зазначений крок дозволяє збільшити експорт української продукції до США та надає додаткові конкурентні переваги українській продукції.

За попередньою інформацією, наразі Адміністрацією США розглядається продовження дії ГСП після 2017 року. У Конгресі Сполучених Штатів наявною є сильна двопартійна підтримка необхідності продовження дії ГСП. Експерти висловлюють переконання, що рішення від 29 червня 2017 року щодо включення товарної групи “товари для подорожей” під дію ГСП свідчить про існування налаштованості Адміністрації підтримати продовження дії Генералізованої системи преференцій.

Детальна інформація щодо Генералізованої системи преференцій розміщена на веб-сайті Офісу Торгового Представника США:       https://ustr.gov/issue-areas/trade-development/preference-programs/gener...

Також інформація щодо можливостей ГСП для українських виробників доступна на веб-сайті Мінекономрозвитку за посиланням: http://www.me.gov.ua/Document/List?lang=uk-UA&id=af88cb31-eb57-41el-b5ad...