Остання зміна сторінки: 30-10-2017 14:25

Інформація для забудовників області щодо можливої участі у реалізації механізму надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла

16.03.2017 Верховною Радою України прийнято Закон України        №1954-VIII «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будіництва» щодо реалізації державних житлових програм», що дає змогу учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам і членам їх сімей отримати державну підтримку, яка полягає у сплаті державою до 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2017 №708 внесені відповідні зміни до Порядку забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 №140, і Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 №193.

Наказом Мінрегіону України від 17.10.2017 №272 встановлено, що одержувачами бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» є Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі – «Держмолодьжитло») та її регіональні управління.

Відповідно до Порядку забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 №140, розгляд пропозицій щодо формування переліку об’єктів житлового будівництва, на добудову (будівництва) яких або придбання житла в яких можуть спрямовуватися кошти, здійснюється Міжвідомчою комісією, склад якої затверджено наказом Мінрегіону від 18.08.2017 №212.

До участі у відборі житлових об’єктів допускаються забудовники (замовники, управителі, продавці), які подали в установленому порядку гарантійний лист і графік виконання будівельно-монтажних робіт, погоджений територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції України та з яким ознайомлено місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування  (форма затверджується Мінрегіоном).

Під час відбору об’єктів пріоритет надається об’єктам з вищим ступенем  будівельної готовності та вищим класом енергетичної ефективності.

Детальна інформація щодо реалізації Порядку забезпечення громадян доступним житлом висвітлюється на офіційних сайтах Держмолодьжитла (https://www.molod-kredit.gov.ua/) та Полтавського регіонального управління.