Остання зміна сторінки: 12-02-2018 17:50

На Полтавщині підбили підсумки ІІ етапу конкурсу-захисту МАН України

 

Учора відбулося закриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України. Нагородили призерів, переможців та наукових керівників.

Нагородження призерів конкурсу-захисту розпочалося з вітального слова директора Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олени Харченко. Вона зазначила, що кожен учасник — по-своєму переможець. Адже провести дослідження, написати наукову роботу — велике досягнення.

— Пишаюся вами, наші юні науковці. Ви — наша гордість. Дякую за підтримку вам, батьки. Адже завдяки вам ваші діти сьогодні тут. Бути мамою, татом, бабусею та дідусем — це велика робота. Проте ви з нею справляєтеся на відмінно! Дуже вдячна і педагогам, які не прогледіли зерно науки у школярів. Всіх вітаю! І так тримати!

Як і в міському етапі, учасники обласного — свої наукові роботи подавали в 38 секціях 12 наукових відділень. Вперше цього року розпочали роботу дві секції: «Польська мова» та «Кримськотатарська гуманітаристика».

Учениця полтавської 32-ї гімназія Анна Баклицька віддала перевагу секції «Ветеринарія та зоотехнія». Адже в майбутньому планує лікувати тварин.

— Вперше участь у конкурсі-захисті взяла в дев’ятому класі. Зараз навчаюся в одинадцятому. Мені подобається атмосфера науковості. Це підтримує. Дає зрозуміти, що ти чогось вартий. А участь у конкурсі-захисті — великий крок до науки.

А ось для Ірини Домішкевич, однокласниці Анни, це вже четвертий конкурс-захист. Вперше участь взяла у восьмому класі. Цьогоріч подала відразу дві роботи — секції «Лісознавство» та «Агрономія». В одній із них вона досліджувала флуктуаційну асиметрія листків липи серцелистої, в іншій — вплив біопрепаратів на урожайність помідорів.

— У межах наукової роботи кілька корінців поливала тільки водою, а частину — удобрювала ще й біопрепаратами. Так ось, останні давали кращу врожайність. Біопрепарати відмінні від хімічних, тобто шкоди людям вони не несуть. А ось плоди стигнуть швидше та рясніше.

Загалом цього року юні дослідники подали понад 750 наукових робіт. Визначити із них найкращі представникам журі було нелегко.

— Випала нагода оцінювати роботи відділення «Економіка». Всі вони цікаві та варті відзнаки. Але за правилами конкурсу нам таки довелося визначати найкращі. В інших секціях ситуація така ж — учасники сильні, а їхні роботи хороші. Тож колегам, як і мені, вибір дався непросто, — зазначив президент Полтавського територіального відділення МАН України, Володимир Онищенко.

За результатами конкурсної комісії призові місця посіло 377 учасників. Із них 73 — володарі дипломів першого ступеня.

— Вітаю, дорогі учасники! Ви — молодці. Бажаю успіхів тим, хто буде відстоювати гідність нашої області на Всеукраїнському етапі. Переконана, що і там ви покажете хороші результати, — додала Олена Харченко.

Заключний етап пройде у Києві наприкінці березня — на початку квітня.