На Полтавщині відбудуться урочистості з нагоди 70-річчя утворення УГВР

Версія для друку

На Полтавщині відбудуться урочистості з нагоди 70-річчя утворення УГВР

 

11 липня о 14.00 у районному будинку культури селища Шишаки відбудуться урочистості з нагоди 70-річчя утворення Української Головної Визвольної Ради та вшанування Президента УГВР, вихідця з Полтавщини Кирила Осьмака.

Осьмак Кирило («Марко Горянський») (1890 – 1960), учасник національно-визвольної боротьби. Під час Другої світової війни, президент Української Головної Визвольної Ради, член Центральної Ради, агроном, організатор кооперативів.

Народився у травні 1890 року у смт. Шишаки на Полтавщині, навчався у Шишацькій народній, згодом Миргородській повітовій школах, у Полтавському реальному училищі. В 1910 р. Кирило Осьмак поступив у Московський сільськогосподарський інститут. Будучи студентом, писав статті в журнал "Украинская жизнь", який виходив у Москві, і редактором його був Симон Петлюра, а також у часописі «Рілля», що виходив у Києві.

Кирило Осьмак був одним із тих, хто 17 березня 1917 р. створили у Києві всеукраїнську громадську організацію, яку назвали Центральною Радою, яка згодом перетворилася у тимчасовий парламент України.

11—15 липня 1944 року відбувся Великий збір УГВР, обрали президію та Генеральний секретаріат — підпільний парламент та підпільний уряд воюючої України. Головою президії та президентом УГВР обрали Кирила Осьмака (псевдонім — Марко Горянський).

16 травня 1960 року у Володимирській тюрмі в Москві Кирило Осьмак помер. Його поховали на тюремному цвинтарі, біля середньої сторожової вежі під номером 5753.

У 2004 р. його прах був з почестями перепохований у Києві на Байковому цвинтарі.

Інформативно: Автобус із журналістами від’їжджатиме  11 липня о 12.30 від ОДА (стоянка з боку вул. Сінної , готелю «Київ»).

Прохання до зацікавлених у висвітленні урочистостей ЗМІ, до 15 год. 00 хв. 9 липня зателефонувати до Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю ОДА за тел. 56-95-83,  і вказати прізвище, ім’я та контактний телефон журналіста, що представлятиме ЗМІ.

угору ↑

07.07.2014