Полтавська ОДА звернулася до поліції та прокуратури щодо перевірки можливого факту підробки документів головою Опішнянської ТГ Миколою Різником

Версія для друку

Полтавська ОДА звернулася до поліції та прокуратури щодо перевірки можливого факту підробки документів головою Опішнянської ТГ Миколою Різником

 

Одним із джерел фінансування для реалізації тих чи інших проєктів як на рівні області, так і на рівні територіальних громад є Державний фонд регіонального розвитку. Попередній список проєктів, які можуть реалізовувати в 2022 році за рахунок коштів ДФРР, оцінені, відібрані й подані до Міністерства розвитку громад та територій України. Для участі у конкурсному відборі на фінансування з ДФРР у 2022 році проєкти були подані 25 громадами. Загалом зареєстровано 45 проєктів загальною кошторисною вартістю понад 1,5 млрд грн, потреба у фінансуванні ДФРР – понад 816 млн грн.

Попередній відбір цих проєктів для подання до Мінрегіону проводить регіональна комісія з оцінки та проведення конкурсного відбору інвестиційних програм, яка створена в 2015 році та діє при Полтавській обласній державній адміністрації. Одним із проєктів, що не були допущені до оцінювання, став проєкт «Реконструкція (енергоефективна термомодернізація) будівлі головного корпусу школи по вул. Соборна, 18 в смт Опішня Зіньківського району Полтавської області». Він був поданий за підписом Миколи Різника, голови Опішнянської селищної територіальної громади. Під час перевірки документації регіональний адміністратор виявив, що один із документів проєкту, а саме експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини вищезазначеної проєктної документації, наданий Миколою Різником, мав ознаки підробки.

Експертний звіт за проєктом «Реконструкція (енергоефективна термомодернізація) будівлі головного корпусу школи по вул. Соборна, 18 в смт Опішня Зіньківського району Полтавської області» датований 15.04.20 за №1867 та підписаний відповідним експертом ТОВ «Центр експертизи» (м. Суми). Заявлена кошторисна вартість – 14,3 млн грн.

Щоб встановити правдивість експертного звіту, ОДА звернулася до ТОВ «Центр експертизи» (м. Суми). У відповідь на запит ТОВ надало копію експертного звіту за номером 1867 (саме цей номер був зазначений в експертному звіті, поданим Миколою Різником), однак там була вказана інша дата звіту – 24.02.20 року, інша назва проєкту – «Капітальний ремонт частини фасаду будівлі ДНЗ ясла-садок «Берізка» по вул. Свято-Михайлівська, №12 в смт Опішня Зіньківського району Полтавської області» та інша кошторисна вартість проєкту – 15,1 млн грн.

Зважаючи на вищевикладене, Полтавська ОДА ще в серпні звернулася до ГУ Національної поліції в Полтавській області та до Полтавської обласної прокуратури щодо перевірки фактів можливого правопорушення.

Заяву М.М. Різника щодо «тиску і шантажу» з боку Полтавської ОДА вважаємо свідомою маніпуляцією з намаганням вивести ситуацію у політичну площину з метою уникнути відповідальності, вигородити себе перед громадою за можливу підробку документів та відсутність результатів роботи.

До матеріалу додаються: копія експертного звіту щодо розгляду кошторисної частини проєктної документації №1867, яка має ознаки підробки та яка завізована селищним головою М.М.Різником; дійсний експертний звіт №1867, наданий ТОВ «Центр експертизи» (м. Суми); звернення до правоохоронців щодо перевірки фактів можливого правопорушення М.М.Різником.

угору ↑

22.09.2021