Стартув Кубок України серед юнаків з пішохідного туризму в приміщенні

Версія для друку

Стартув Кубок України серед юнаків з пішохідного туризму в приміщенні

 

Змагання проходитимуть з 1 по 4 березня у Решетилівці на базі професійного аграрного ліцею імені Івана Боровенського. З нагоди відкриття там влаштували свято.

Святкова частина Кубку пройшла у спортивній залі ліцею, де власне, і проходитимуть змагання. Аби привітати учасників, на захід завітали представники місцевої влади, керівництво навчального закладу, а також голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та його заступник Анатолій Ханко.

— Я сам турист. З 1994-го по 1998-й був керівником гуртків Решетилівського Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді. Тому добре розумію, чому саме цим спортом захоплюються, розумію жагу до змагань. Хочу сказати, що 1,5 роки тому у цьому залі не було нічого, щоб дозволило проводити змагання такого рівня. Але ми дуже хотіли, аби на Полтавщині з’явився таке місце, де б могли туристи і тренуватися, і змагатися. І щоб до участі долучалися спортсмени зі всієї країни. Бажаю перемоги всім командам, — наголосив Олександр Біленький.

Розділяє захоплення туризмом і Анатолій Ханко. Адже в дитинстві і сам ним захоплювався.

— В туризм я прийшов у 5 класі. І дуже цьому радий. Моє нове захоплення подарувало мені нових друзів, з якими і досі товаришую, а також можливість побачити світ. Бажаю учасникам нових знайомств, хороших вражень і дякую, що завітали до нас на Полтавщину, — додав Анатолій Ханко.

Кубки з пішохідного туризму на Полтавщині проходять вже третій рік поспіль. Проводяться вони Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ) за підтримки Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

—  Цьогорічний кубок відрізняється від попередніх. Адже попередні два роки ми проводили ці змагання тільки серед спортсменів молодшої вікової групи на дистанціях ІІІ класу. Оскільки у приміщеннях, де відбувалися змагання, не вдавалося зробити більш складні дистанції. Але тепер на Полтавщині є новий спортивний комплекс з осучасненою спортивною залою, з облаштованим скеледромом. Тож ми отримали змогу провести Кубок України зі складнішими дистанціями і запросити до участі команди і старшої, і молодшої груп з усіх областей нашої країни, — розповів директор ПОЦТКУМ, Станіслав Комісар.

Молодші учасники (2003-2006 років народження) долатимуть дистанцію III класу. Старші (2001-2002 років народження) — дистанцію IV класу. Відрізняються вони кількістю та складністю завдань.

— І на дистанції  III класу і на дистанції IV класу — спортсмени долатимуть навісні переправи та перешкоди по колоді. Крім того, у залі є макети скельних ділянок. Це, так би мовити, штучний рельєф, що дає змогу нашим учасникам відпрацьовувати крутопохилі переправи вгору та вниз, вертикальні підйоми та спуски. Одна із відмінностей цих двох дистанцій — спуск з потерпілим. Молодша група такого не виконуватиме. Потерпілим у нас буде звичайний рюкзак, але ті технічні прийоми діти будуть робити, — розповів головний суддя змагань, методист ПОЦТКУМ Анатолій Криворучко.

У цьогорічних змаганнях участь візьмуть понад 200 спортсменів з різних куточків України. Це 17 команд молодшої вікової групи та 11 команд старшої

— Наша команда називається «Туз». Приїхали ми із Талалаївки Чернігівської області. В нашій команді вісім осіб — сім дівчат та один хлопець.  Шестеро наших бігтиме командну дистанцію. З нами також приїхав наш тренер та суддя. Наші тренування проходять у Талалаївській школі. Там облаштований спортзал, щоб ми могли вільно тренуватися та займатися цим спортом, — розповіла учасниця змагань Анастасія.

Команди-переможці та їхні тренери отримають відзнаки: дипломи Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, а також медалі та кубки Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

 

угору ↑

03.03.2018