У Кам’янське водосховище випустили близько 6 тонн риби

Версія для друку

У Кам’янське водосховище випустили близько 6 тонн риби

 

У Кам’янське водосховище випустили 32 400 рибин. У прибережній зоні водойми у Кременчуці працівники Полтавського рибоохоронного патруля випустили 5 833 кілограми риби. Зокрема, 5 333 кілограми (29 628 екземплярів) дволітки товстолоба й 500 кілограмів (2 778 екземплярів) дволітки білого амура. 

Кошти на зариблення спрямували з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області.

«Вперше за декілька років роботи із зариблення профінансували на обласному рівні. Відповідний захід цьогоріч включили до переліку тих, які фінансують із фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавщини. Депутатський корпус облради на сесії цей перелік підтримав. Тож з обласного екофонду на зариблення спрямували 219 тисяч гривень. За ці кошти в держпідприємстві «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб» закупили біоресурси, – розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. – Крім того, за кошти екофонду для Полтавського рибпатруля придбаний тепловізор для здійснення охорони тваринного світу і боротьби з браконьєрством, на який спрямували 40 тисяч гривень». 

Начальник Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич поінформувала, що загалом заходи із зариблення природних водойм і водосховищ комплексного призначення, зокрема Кам’янського водосховища, розраховані на п’ять років. Кожного року планують проводити вселення водних біоресурсів у це водосховище. 

Головний спеціаліст відділу іхтіології, регулювання рибальства та меліорації Полтавського рибоохоронного патруля Олена Качко зазначила, що рослиноїдні види риб, такі як товстолоб і білий амур, очищають водойми від зайвої рослинності й фітопланктону, що перешкоджає цвітінню води й заростанню акваторії.

Загалом у поточному році у водойми області – Кременчуцьке і Кам’янське водосховища, річки і ставки – випущено близько 220 тисяч екземплярів риби.

угору ↑

15.12.2021