Остання зміна сторінки: 09-02-2018 08:09

У Полтаві встановлять таблички на будівлях, що мають архітектурну цінність

На будівлях та об’єктах Полтави, що мають архітектурну цінність, встановлять інформаційні таблички. Це допоможе мешканцям та гостям міста дізнатися про їхню історію та створення, а також покращить туристичний потенціал Полтави.

На засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини в Полтавській ОДА розглянули пропозицію встановлення табличок. У проект «Історія полтавських вулиць» увійшли 22 історичних місця. Це місцеві та національні пам’ятки міста. Серед яких Біла Альтанка, Полтавський краєзнавчий музей, пам’ятники Тарасу Шевченку, коменданту Келіну, обласний архів, Полтавський музей авіації та космонавтики, будинок Бахмутського та інші.

У цьому плані Полтава переймає досвід Львова, де вже є такі таблички. Створити їх запропонував депутат міської ради Вадим Ямщиков. Вони стануть не лише «приманою» для гостей міста, а й можливістю зберегти будівлю від знищення.

Інформацію про історію писатимуть українською та англійською мовами. Також на табличках зроблять QR-коди, з допомогою яких можна буде отримати додаткову інформацію. Зокрема, будівлю можна побачити у розрізі, та побачити її початковий вигляд. Також на сайті розміщуватимуть відео-презентацію 3D-моделі об’єкта.

На чотирнадцяти об’єктах, які збереглися, таблички вішатимуть на стіну. У решті восьми випадках ставитимуть інформаційні стійки.

Дошки планують зробити антивандальними — з акрилу товщиною у 8 міліметрів. Адже у місті неодноразово розбивали меморіальні дошки загиблим воїнам АТО — Дмитру Коряку, Антону Грицаю, Олександру Мочалову, Валерію Боняківському, Антону Цедіку, Святославу Горбенку та Олександру Фролову.

Текст про історичний об’єкт зроблять з внутрішньої сторони таблички, щоб ніхто не зміг її подряпати чи нашкодити.

Для людей з обмеженими можливостями комісія розглянула варіант аудіосупроводу.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначає, що такий проект допоможе відкрити наше місто як для його мешканців, так і для туристів:

— Історія Полтави — у людях, що тут жили, і будівлях довкола. Тому хочеться, щоб цю історію максимально популяризували. Даний проект і допоможе це зробити.

Комісія погодила такий проект, тому фахівці Полтавського краєзнавчого музею підготують текст, аби він відповідав історичній дійсності. У роботі вони консультуватимуться і з працівниками ПНПУ.