Уперше за час існування Посольства Австралії в Україні з візитом на Полтавщині перебуває Надзвичайний та Повноважний Посол Австралії в Україні Мелісса О’Рурк

Версія для друку

Уперше за час існування Посольства Австралії в Україні з візитом на Полтавщині перебуває Надзвичайний та Повноважний Посол Австралії в Україні Мелісса О’Рурк

 

Уперше за час існування Посольства Австралії в Україні з візитом на Полтавщині перебуває Надзвичайний та Повноважний Посол Австралії в Україні Мелісса О’Рурк. Вчора вона зустрілася з головою обласної державної адміністрації Валерієм Головком і директором Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інною Іщенко.

– Наша область є культурним, духовним центром України. Сподіваюсь, вам сподобається Полтавщина. Ми один із потужних регіонів України, який формує Державний бюджет і продовжує розвиватися. Наш край є житницею держави й індустріальним центром, – представив регіон Валерій Головко. – Нині ми зацікавлені розширити економічні стосунки з такими провідними країнами світу, як Австралія. Поки що експортна складова в нас не настільки потужна, проте амбіції великі. Шукаємо нові ринки збуту, партнерів по створенню спільних підприємств. Зацікавлені у співпраці з Австралією. І досвід, який має ваша держава, готові переймати для збільшення економічної потужності регіону, а також хотіли би поглибити й розширити співпрацю у різних галузях, зокрема й гуманітарній.

– Дуже приємно перебувати на Полтавщині. Зранку, їдучи дорогою з Києва до Полтави, ми бачили ваші поля. Вони мені нагадали про Австралію. Одна з потужних австралійських компаній зернових нещодавно відкрила представництво в Україні й працюватиме з питань торгівлі на світовому ринку з Україною. Нині одним з основних пріоритетів для мене є розвиток торгівлі та інвестицій з Україною. Наш товарообіг наразі скромний, але розглядаємо різні можливості його підвищення. Маємо міцні зв’язки через діаспору. В Австралії проживають 46 тисяч українців. Ця громада є дуже активною й намагається підтримати Україну в різних сферах, – розповіла пані Мелісса О’Рурк. – Австралія та Україна є дружніми державами й підтримують одна одну. Австралія підтримує територіальну цілісність України й не визнає незаконну анексію Криму і вторгнення на Донбас. Ми ввели санкції проти Росії й не скасуємо їх, доки вона не змінить свого ставлення. Ще одна зі сфер нашої співпраці – допомога українським бійцям, які постраждали на Донбасі. Нині готуємося приймати у жовтні Ігри Нескорених, в яких бере участь і українська команда.

Участь у зустрічі взяв і голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергій Чумак. Він подякував Посольству Австралії в Україні за підтримку програми прямої допомоги, у межах якої для Новосанжарського дитячого будинку-інтернату було придбано обладнання – швейні машинки.

Вчора пані Мелісса О’Рурк відвідала Новосанжарський дитячий будинок-інтернат. Сьогодні вона планує побувати на Національному Сорочинському ярмарку, який розпочав роботу відучора, а також на буровій станції підприємства «Укрбургаз», яке працює на Полтавщині.

угору ↑

22.08.2018