Енергоефективність та енергозбереження

Версія для друку

Рейтинг енергоефективності будівель

Пілотний проект Міністерства розвитку громад та територій України з формування загальнонаціональної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель 12 обласних державних адміністрацій за підтримки проекту (GIZ) «Реформи у сфері енергоефективності в Україні»

 

Міністерством розвитку громад та територій України за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Реформа у сфері енергоефективності в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) розпочато у 12 обласних державних адміністраціях України пілотний проект з автоматизації баз даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. До бази даних включені ті будівлі, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету. Проект є підготовчим етапом до формування загальнонаціональної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель та сприянню до впровадження систем енергоменеджменту в будівлях публічного сектору.

Проект виконує важливу роль для виконання Україною зобов’язань за пунктом 715 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, а також для імплементації статті 5 «Показова роль будівель органів державної влади» Директиви 2012/27EU Європейського Парламенту та Ради від 25 жовтня 2012 р. та виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №732 «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах».

Наразі налаштовано тристоронню співпрацю між Міністерством розвитку громад та територій України, кожною з 12 пілотних ОДА та експертами з технічної підтримки Проекту GIZ. За результатами співпраці в березні поточного року сформовано базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. На разі відпрацьовано переліки будівель обласних бюджетних установ, проведено збір та перевірку інформації щодо технічних та експлуатаційних характеристик будівель, проведено навчання представників головних розпорядників обласного бюджету та менеджерів окремих установ по роботі в автоматизованій системі та занесено ними дані до національної бази. Найвищого відсотку заповнення (більше 75%) показників у базі будівель вже досягли Херсонська, Рівненська, Чернівецька, Вінницька, Кіровоградська та Полтавська обласні державні адміністрації.

З діаграмою рейтингу будівель Полтавський  обласних бюджетних установ Ви можете ознайомитися за посиланням: 

https://energomonitoring.com.ua/user/dashboard/efficiency-monthly-reports/kclkpqmv

Увага! У Держенергоефективності створено Call-центр

Одним з пріоритетів держави є досягнення енергетичної незалежності. Влада зробила вимушений крок і підвищила тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня. Разом з тим, розроблено низку програм, які допоможуть українцям стати енергоефективними та платити менше за житлово-комунальні послуги.

Для співвласників багатоповерхових будинків розроблено спеціальну програму кредитування на придбання енергоефективного обладнання та утеплення будинку. Детальніше в розділі «Фокус на житлові будівлі».

Громадянам Уряд пропонує здешевити послуги житлово-комунального господарства низкою кроків, наприклад, встановити «негазовий котел» або придбати енергозберігаюче обладнання чи матеріали. Вже понад 18 000 українців, які проживають у приватних будинках, скористалися кредитом на «негазові» котли та придбання енергозберігаючого обладнання (матеріалів).

Детальніше про те, як отримати кредит, читайте у розділі «Пільгове кредитування для населення».

Дізнатися про те, хто і як вже отримав такі кредити, можна у розділах «Динаміка виданих кредитів» та «Карта теплих кредитів».

 

Державна підтримка термомодернізації житлових будівель в Україні: умови та перспективи впровадження енергоефективних заходів.

Перелік енергоефективного обладнання та/або матеріалів, на придбання якого буде здійснюватися відшкодування частини суми кредиту (орієнтовний)

Енергоефективний калькулятор для ОСББ (файл .xlsx 292 КБ)

Калькулятор для розрахунку вартості та державної компенсації при заміні котла (файл .xlsx 41 КБ)

Інструкція щодо користування калькулятором (для розрахунку вартості та державної компенсації при заміні котла)

 

Твій добробут залежить від тебе

 

Будь відповідальним власником – створи ОСББ

 

Відстоюй свої права на якісні житлово-комунальні послуги

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності!

 

 

 

 

 

 

 

 

Держенергоефективності

 

Програми державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

 

Енергосервіс як інструмент фінансування енергоефективних проектів

 

Виробництво біогазу

 

Про запровадження ринку ЕСКО в Україні

 

Про запровадження ринку ЕСКО в Україні

угору ↑

30.08.2017