Остання зміна сторінки: 29-08-2016 15:00

Продовжує зростати накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій з початку інвестування, який станом на 1 січня 2018 року склав 1009,2 млн. дол. США (3,2 % від загального обсягу по Україні). Цей показник є 5 результатом серед областей України.

Протягом 2017 року в область надійшло 50,7 млн. дол. США акціонерного капіталу нерезидентів (у 2016 році було залучено 28,1 млн. дол. США).

Серед міст постійним лідером за обсягами іноземних інвестицій вкладених в статутні капітали підприємств є м. Горішні Плавні.

Іноземні інвестицій відсутні в Великобагачанському, Гадяцькому, Лубенському, Козельщинському та Шишацькому районах області.

Накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій

в розрізі районів та міст області, млн. дол. США

(станом на 01.01.2018)

Описание: Карта районі инвестиции с городами1

Інвестиції в Полтавську область надійшли із 43 країн світу. Вкладники з країн Європейського Союзу продовжують вважати Полтавщину привабливою для розміщення власного капіталу. З країн ЄС з початку інвестування внесено 171 млн. дол. США інвестицій і це 17 % загального обсягу акціонерного капіталу в області.

Географічна структура іноземних інвестицій

в Полтавській області

(станом на 31.12.2017)

Найбільше іноземних інвестицій акумульовано у статутних капіталах підприємств промисловості – 76,9 % від їх загального обсягу.

В добувну промисловість вкладають капітал інвестори із Швейцарії, Нідерландів, Кіпру та Великої Британії. Суб’єкти господарювання Нідерландів також інвестують в будівництво, Кіпру - в операції з нерухомим майном, а інвестори з Великої Британії в сільське, лісове та рибне господарство.

.

Накопичений обсяг іноземних інвестицій в Полтавській області

за видами економічної діяльності, млн. дол. США

(станом на 01.01.2018)

На сьогодні в Полтавській області налічується 245 підприємств, які мають прямі іноземні інвестиції.

Найбільшими іноземними інвесторами, що мають активи на території Полтавської області є:

Ferrexpo Group,  видобування залізної руди, Швейцарія;

JKX OIL & GAS plc, видобування вуглеводнів, Велика Британія;

Pioneer Hi-Bred, зберігання насіння, США;

Japan Tobacco International, тютюнова промисловість, Японія;

IDS Group, виробництво мінеральної води;

SigmaBleyzer, виробництво  кондитерських виробів, США;

Danone, виробництво молочної продукції та дитячого харчування, Франція.

Пріоритетними галузями регіону для інвестування є:

Машинобудування;

Приладобудування;

Видобування корисних копалин з максимальною переробкою на території області;

Сільське господарство, в тому числі виробництво органічної продукції;

Харчова промисловість;

Легка промисловість;

ІТ-сфера.

Перспективним напрямком у сфері залучення  прямих іноземних інвестицій є розвиток індустріальних парків. Вже створено Індустріальний парк «Центральний» у м. Кременчуці на 165 га, на території якого пропонується розмістити підприємства:

приладобудування, машинобудування та інших сфер виробництва, створюваних на основі впровадження нових технологічних розробок;

логістичні;

інформаційних, телекомунікаційних технологій та нанотехнологій, виробництва електроніки;

харчової та переробної промисловості;

з розробки та виробництва високотехнологічних медичних виробів, біотехнології.

У вересні 2017 року з’явився новий індустріальний парк в селищі Ланна, ініціатором створення якого виступило ПП «Ланнівський цукровий завод». Крім цього, Омельницькою територіальною громадою ведеться робота щодо створення індустріального парку на своїй території.

З метою презентації інвесторам площ для створення нових виробництв, сформована база вільних земельних ділянок, яка налічує 91 таку ділянку, в тому числі 10 площею понад 10 га та 33  ділянки площею понад 5 га.