Остання зміна сторінки: 13-02-2013 11:13

Орієнтація безробітних на підприємництво та самозайнятість

Даний вид послуги регулюється Законом України ”Про зайнятість населення“, Законом України ”Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття“, Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307, Порядком реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 219 тощо.
У державній службі зайнятості створена система орієнтації безробітних на підприємництво та самозайнятість, яка включає надання інформаційних та консультаційних послуг в напрямку підприємництва, профдіагностичне тестування, а також  професійне навчання з професій та спеціальностей, які дають необхідні знання для малого бізнесу.
У кожному міському, міськрайонному та районному центрі зайнятості створено куточок для осіб, які мають намір започаткувати власну справу, в якому розташовані   матеріали з інформацією про те, як почати свій бізнес, як розробити бізнес-план тощо.
Також, з метою отримання особами, які виявили намір відкрити власну справу, необхідних знань щодо підприємницької діяльності, в базових центрах зайнятості створені та діють консультаційні пункти з підприємницької діяльності. До роботи зазначених пунктів залучаються фахівці податкової адміністрації, фінансових та юридичних служб району (міста), які надають індивідуальні консультації та залучаються до участі у інформаційних семінарах.
З метою надання необхідних знань з організації підприємницької діяльності та допомоги у складанні бізнес-плану, центрами зайнятості організовується цільове підвищення кваліфікації з основ підприємництва та бізнес-планування.
У разі реєстрації громадянина в службі зайнятості та отримання статусу безробітного, йому може бути виплачена призначена допомога по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.
          Відповідно до підпунктів 7.1 та 7.3 п. 7 зазначеного Порядку №307 безробітним, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути  працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом трьох місяців у зв'язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їх бажанням   допомога  по  безробіттю  може  виплачуватися одноразово для організації    безробітними підприємницької діяльності. Для розгляду питання щодо отримання одноразової допомоги безробітний подає до центру зайнятості заяву про надання допомоги та бізнес-план.
        Допомога по безробіттю. Даний вид матеріального забезпечення регулюється Законом України ”Про зайнятість населення“, Законом України ”Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття“, Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307, Порядком реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 219 тощо.
           Допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітними підприємницької діяльності надається застрахованим та незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними.
         Допомога по безробіттю призначається та виплачується з 8 дня після реєстрації особи в  установленому  порядку  в  державній службі зайнятості. Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку                (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.
         Відповідно до пп.6.2 п. 6 зазначеного Порядку №307 допомога по  безробіттю   призначається   на   підставі особистої заяви безробітного,  довідки про середню заробітну плату за останнім місцем роботи,  трудової книжки, за пред'явленням у разі наявності свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та  паспорта  або  іншого  документа, що посвідчує особу.

Дивіться також