Остання зміна сторінки: 31-05-2017 11:42

ims-ukraine.org

22 жовтня 2014 року з підписання тристоронньої Угоди між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою розпочата реалізація в Полтавській області проекту «Реформа управління на сході України».

Метою проекту є поліпшення умов надання муніципальних послуг населенню, зокрема, комунальних та адміністративних, а також співробітництво між міськими, селищними та сільськими громадами області.

З метою імплементації Закону України «Про співробітництво територіальних громад» Полтавська область була обрана для відпрацювання методології реалізації спільних проектів декількох територіальних громад, направлених на вирішення їх актуальних проблем. Підписано відповідну тристоронню Угоду.

В рамках Проекту за спільної ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, облдержадміністрації та обласної ради було проведено Конкурс та відібрано п’ять проектів – переможців, які отримали грантове співфінансування від Проекту GIZ на загальну суму — 100 тис. євро. у 2015 році:

  1. «Сміттєва революція в громадах м. Червонозаводське, с. Токарі та с. Піски, як приклад вдалого співробітництва територіальних громад»;
  2. «Запровадження єдиної схеми збору та поводження з твердими побутовими відходами в Ковалівській, Новоселівській та Куликівській сільських громадах Полтавського району»;
  3. «Муніципальне співробітництво: цілеспрямований соціальний захист громадам Решетилівського району — спільна ініціатива Малобакайської, Жовтневої та Плосківської сільських рад»;
  4. «Оновлення життя місцевої пожежної охорони — запорука безпечної життєдіяльності сільських громад Семенівського району — спільна ініціатива Грошинської, Погребняківської, Худоліївської, Степанівської, Оболонської, Наріжанської, та Іванівської сільських рад»;
  5. «Об’єднання зусиль громад заради чистого довкілля Пирятинського району — спільна ініціатива Пирятинської міськради, Білоцерківської, Великокручанської, Дейманівської, Каплинівської, Олександрівської, Сасинівської та Харківецької сільських рад».

Напрями в яких реалізовано угоди ММС: створення трудового архіву, поводження з ТПВ (3 проекти), створення пожежної охорони.

 

Окрім того, в рамках проекту «Реформа управління на сході України» розроблена Стратегія поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні (м. Полтава, Полтавський, Чутівський, Карлівський, Машівський та Новосанжарський райони).

Стратегію має за основу оцінку витрат, необхідних для розробки одного субрегіонального полігону, створення необхідної кількості перевантажувальних станцій та інших об’єктів інфраструктури поводження з відходами, що забезпечать повне охоплення послугою зі збору відходів, а також поступове закриття несанкціонованих звалищ.

В рамках Стратегії експертами Проекту розроблено бізнес-план пілотного проекту у Новосанжарському районі, який передбачає впровадження в районі роздільного способу збирання твердих побутових відходів з виділенням пластику, покращення санітарного стану територій громад та упорядкування звалища твердих побутових відходів в с. Зачепилівці. Реалізуватися пілотний проект буде за фінансової грантової підтримки швейцарсько-українського Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

Проект та відповідно бізнес-план передбачає два етапи його реалізації та застосування механізму міжмуніципального співробітництва територіальних громад Новосанжарського району. В рамках пілотного проекту вже проведено інформаційну кампанію із запровадження роздільного збору сміття у Новосанжарському районі.

З метою виконання Стратегії, 07 жовтня 2016 року відбулось підписання Меморандуму про співробітництво з реалізації Субрегіональної стратегії поводження з відходами для Полтавської області. Угоду підписали: Полтавська облдержадміністрації, Полтавська обласна рада, Полтавська міська рада, керівники органів місцевого самоврядування та райдержадміністрації Полтавського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського та Чутівського районів.

У 2016 році за ініціативи облдержадміністрації розпочато роботу над пілотним проектом, який передбачає побудову і влаштування системи оперативного управління ланкою єдиної державної системи цивільного захисту (на базі Білоцерківської та Шишацької ОТГ Полтавської області). Ініціатива отримає грантову підтримку і буде реалізована у 2017 році.

За сприяння Проекту Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування у м. Полтава 11‑12 червня 2015 року проведено виїзні Комітетські слухання з питань впровадження Закону України «Про співробітництво територіальних громад», під час яких було представлено досвід Полтавської області щодо розвитку співробітництва територіальних громад.

Кращі практики міжмуніципального співробітництва Полтавської області було обговорене під час круглого столу з питань впровадження Закону України «Про співробітництво територіальних громад» за участі Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, який відбувся 10 червня 2016 року на базі Полтавської облдержадміністрації.

За результатами проведених заходів розроблено комплексні рекомендації та пропозиції щодо забезпечення подальшого розвитку співробітництва територіальних громад в Україні, а видано навчально-практичний посібник «Співробітництво територіальних громад (Міжмуніципальне співробітництво — ММС)», який поширено серед представників утворених та потенційних громад Полтавської області.

 

Програма підтримки об’єднаних територіальних громад щодо створення центрів надання адміністративних послуг, впроваджується проектом GIZ «Реформа управління на сході України» спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Мета: підвищити якість надання адміністративних послуг в об'єднаних територіальних громадах, які було створено відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», прийнятий Верховною Радою України у 2015 році.

На конкурсних засадах для участі у програмі було відібрано 10 об'єднаних територіальних громад з різних регіонів України. Серед них Пирятинська ОТГ та Омельницька ОТГ.

Громади-переможці отримають від проекту технічну допомогу на створення Центрів надання адміністративних послуг (ремонт приміщень, матеріально-технічне забезпечення, програмне забезпечення, консультації з питань впорядкування організаційних документів, навчання персоналу).

Проект Пирятинської ОТГ «Реконструкція частини гуртожитку, що перебуває у власності територіальної громади, розташований в м. Пирятин, площа Героїв майдану 2 для облаштування приміщення та розміщення в ньому центру надання адміністративних послуг». Загальна вартість проекту складає — 1149000 грн. ( 890164 грн. — ґрантові кошти, з них використано у 2016 році — 174833,91 грн. ). Наразі корегується проектно-кошторисна документація, ведуться роботи по реконструкції будівлі, тривають оздоблювальні роботи, приміщення планується облаштувати меблями та технікою в т.ч. за рахунок грантових коштів (орієнтовно 500 тис. грн.. у 2017 році). Завершення проекту планується навесні 2017 року.

Проект «Капітальний ремонт першого поверху культурно-спортивного комплексу «Дивограй» під розміщення центру надання адмінпослуг населенню в Омельницькій об’єднаній територіальній громаді по вул. Центральній, 67 в с. Омельник Кременчуцького району Полтавської області». Наразі уточнюється проектно-кошторисна документація у відповідності до рекомендацій експертів проекту. Орієнтовна сума грантових коштів, що буде використано у 2017 — 50 тис. євро.

У рамках обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад області за підтримки Проекту «Реформа управління на сході України» впроваджуються два проекти в рамках механізму міжмуніципального співробітництва: «Спільний рейс громад» (Лохвицької міської та Харківецької, Безсалівської сільських рад) та забезпечення високошвидкісним Інтернетом сільських громад Решетилівського району (Калениківської, Лиманської, Першої Новомихайлівської, Пащенківської, Піщанської, Покровської, Потічанської, Сухорабівської, Шевченківської, Шилівської сільських рада)

Перший проект «Спільний рейс громад» завершений у грудні 2016 року. Понад 15 тис. мешканців м. Лохвиця, сіл Харківецьке та Безсалівське отримали новий приміський автобус та поліпшене транспортне сполучення з населеними пунктами. Загальна вартість автобусу — 1,5 млн грн.

Проект із забезпечення високошвидкісним Інтернетом сільських громад в Решетилівському районі планується завершити в 2017 році. Вартість проекту — понад 2,5 млн грн.