Остання зміна сторінки: 22-08-2016 14:25

PoltavaforIDPs     ППРРУ

Мета Проекту

Створення умов для перебування та інтеграції щонайменше 1200 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на території Полтавської області, що сприятиме зміцненню потенціалу місцевих органів влади та неурядових організацій в ефективному управлінні кризовими ситуаціями у соціальній сфері. Вирішення проблем у сфері забезпечення комунальними та побутовими послугами, які виникли у зв'язку з прибуттям великої кількості вимушених переселенців, а також підвищення толерантності та запобігання конфліктам інтересів між переміщеними особами і місцевими приймаючими громадами; забезпечення соціального спокою в районах з високою концентрацією вимушених переселенців.

Загальна вартість Проекту — 1 154 209 €:

 • Грант ЄС — 89,8%
 • Співфінансування Проетку — 10,2% (за умовами ЄС):
  • Полтавський обласний центр зайнятості
  • Полтавська облдержадміністрація (робота співробітників облдержадміністрації)

 

Виконавцями цього Проекту Європейського Союзу разом з облдержадміністрацією є:

 • Полтавська міська рада;
 • Гадяцька міська рада;
 • Новогалещинська селищна рада;
 • Полтавська обласна організація Товариства Червоного Хреста України;
 • Благодійна організація «Світло Надії»;
 • Комунальна бюджетна установа «Обласний контактний центр»;
 • Полтавський обласний центр зайнятості.

 

За результатами реалізації Проекту ЄС «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб» планується досягнення таких результатів:

 • створення базових житлових умов для перебування ВПО на території області;
 • покращення можливості доступу ВПО до першочергових та спеціальних медичних, соціальних, адміністративних послуг включно з послугами соціально-психологічної реабілітації;
 • створення умов для покращення взаємодії та інтеграції ВПО до приймаючих громад, доступ до освіти та місцевого ринку праці.

 

Що зроблено

У місті Полтава (15.12.2015) та в місті Кременчуці (22.03.2016) пройшли два обласні Ярмарки зайнятості для внутрішньо переміщених осіб в рамках Проекту.

У заходах взяли участь більше 1500 внутрішньо-переміщених осіб, які проживають в Полтавській області та понад 50 представників роботодавців, які презентували різні вакансії. Бажаючі крім пошуку роботи мали змогу навчитися писати резюме, отримати психологічну допомогу та роботу.

ВПО отримали підтримку психологів із профорієнтації та допомоги у працевлаштуванні.

З метою підтримки трудової інтеграції внутрішньо переміщених осіб в рамках Проекту Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації та Полтавським обласним центром зайнятості спільно організовано громадські роботи, які фінансуються коштами ЄС та співфінансуються коштами Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевих бюджетів, для усіх категорій внутрішньо переміщених осіб.

Громадські роботи було організовано у декілька етапів:

 • Вересень–грудень 2015 року — було забезпечено роботою 200 осіб
 • Січень–березень 2016 року — було забезпечено роботою 184 особи
 • Квітень–червень 2016 року — було забезпечено роботою 216 осіб.
 • Липень–вересень 2016 року — було забезпечено роботою 115 осіб.
 • Жовтень–листопад 2016 року — було забезпечено роботою 67 осіб.

Такі роботи проводились у сфері благоустрою, соціального захисту, охорони здоров’я, культури, освіти в 65 територіальних громадах 23 районах області та в 5 містах обласного значення.

Проведено закупівлю програмно-апаратного комплексу для комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» Полтавської обласної ради.

Придбання сучасного спеціального обладнання для роботи операторів „гарячої” телефонної лінії та аналітиків центру дозволило отримати наступні результати:

 • забезпечено більш ефективну взаємодію контактного центру та органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, обласних установ та організацій, які задіяні у оперативному вирішенні проблемних питань внутрішньо переміщених осіб;
 • автоматизовано процес розгляду звернень від внутрішньо переміщених осіб та інших мешканців області за рахунок створення електронної уніфікованої картки звернення заявника, забезпечено її опрацювання, редагування, надсилання та закриття;
 • отримано можливість автоматичного визначення номеру вхідного дзвінка від внутрішньо переміщених осіб, що дає можливість швидкого реагування на проблему та встановлення зворотного зв’язку із особою, яка прибула у незнайому місцевість, не має свого постійного місця проживання та досить часто (з практики) змінює телефонний номер;
 • отримано можливість здійснювати зворотній зв’язок з внутрішньо переміщеними особами у зручний для них час шляхом встановлення автоматичного дозвону на визначені телефонні номери.

Ведеться капітальний ремонт 3-А відділення примусового лікування з посиленим наглядом Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева, м. Полтава, вул. Медична.1.

Проведено закупівлю тотальних ендопротезів кульшового суглобу цементної фіксації (9 шт.), тотальних ендопротезів колінного суглобу без збереження задньої хрестоподібної зв’язки (6 шт.) та тотальних ендопротезів кульшового суглобу безцементної фіксації (7 шт.) для Обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики.

 

Що закуплено

 • медикаменти для Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні: пегінтерферон
 • альфа 2а (480 од.), рибавірин (18000 од.);
 • витратні матеріали для гемодіалізу (1176 наборів) для Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського;
 • медикаменти: куросурф (17 упаковок) для Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського;
 • слухові апарати (20 шт.), обладнання та інвентар для кабінету «Діабетична стопа» для Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського;
 • м’який інвентар для Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева.

Проводиться процедура закупівлі ремонтних робіт в Кризовому центрі для жінок, м. Полтава, за адресою: м. Полтава, вул. Монастирська, 32-А.

На базі БО «Світло Надії» в рамках Проекту працюють п’ять соціальних співробітників для допомоги внутрішньо переміщеним особам. Основними завданнями соціальних працівників є: соціальна адаптація, інтеграція та реінтеграція; соціально-психологічна реабілітація, кризове та екстрене втручання, консультування, оцінка потреб, представництво інтересів, соціальна профілактика, сприяння в працевлаштуванні, сприяння в оформленні соціальних виплат, сприяння у влаштуванні дітей до дошкільних навчальних закладів.

Облаштовано 6 для 180 дітей додаткових груп в дошкільних навчальних закладах м. Полтави (придбано ліжка, матраци, ковдри, подушки, посуд та інші необхідні речі).

Навчальною музичною літературою забезпечено дітей в школах естетичного виховання.

Завершується капітальний ремонт соціального готелю «Жовтень», м. Гадяч.

Розпочаті ремонтні роботи «Капітальний ремонт житлової будівлі Новогалещинської селищної ради, для тимчасово переселених осіб, по вул. Горького,52 в смт. Нова Галещина Козельщинського району Полтавської області (ІІ‑й поверх)» (перший поверх цього приміщення був відремонтований в рамках іншого проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»).

У цьому приміщені проживають особи з числа ВПО, в тому числі такі, які мають категорії інвалідності та обмежені в пересуванні.

На базі Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України в рамках Проекту працюють 2 соціальних працівника та 2 психолога. Надається соціально-психологічна підтримка людей похилого віку та інвалідів з числа переміщених осіб, проводиться робота із зміцнення процесів примирення та інтегрування їх в громаду Полтавської області. Надаються індивідуальні та групові консультації, проводиться просвітницько-інформаційна робота з переміщеними особами та їх близьким соціальним оточенням, проводяться розважальні заходи соціальної направленості.

 

 

Підготовлено
Департаментом економічного розвитку,
торгівлі та залучення інвестицій
Полтавської облдержадміністрації