Остання зміна сторінки: 31-05-2017 15:42

Сторінка проекту     Сторінка на Facebook

Метою цього проекту є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект підтримуватиме відповідні заходи міст-партнерів різними засобами, в тому числі сприянням у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування таких заходів.

Для участі в Проекті було створено консорціум міст, лідером якого виступає Полтавська обласна державна адміністрація. Своє бажання щодо участі у консорціумі висловили міста Миргород, Лубни, Полтава, Комсомольськ.

У рамках Проекту в результаті двоетапного відбору, GIZ та Мінрегіоном для участі було обрано п’ять консорціумів міст у такому складі:

  • Дніпропетровська обласна рада, міста Кам’янське, Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград;
  • місто Житомир спільно з містами Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський;
  • місто Луганськ спільно з містами Сорокине, Ровеньки, Довжанськ, Сєвєродонецьк;
  • Полтавська обласна державна адміністрація, міста Горішні Плавні, Лубни, Миргород, Полтава;
  • місто Чернівці спільно з містами Кам’янець-Подільський та Коломия.

6 лютого 2014 року підписано Меморандум про співпрацю між Проектом GIZ «Енергоефективність у громадах» та консорціумом міст на чолі з Полтавською обласною державною адміністрацією.

 

5 консорціумів українських міст отримають від Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) технічну допомогу у розмірі 4 млн. євро.

З метою організації роботи з нагляду за реалізацією проекту розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації від 18.02.2014 № 68 створено обласну Координаційну раду з впровадження проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується GIZ, у Полтавській області».

Містами-учасниками Проекту розробляються та реалізуються Плани дій сталого енергетичного розвитку, реалізується компонент бенчмаркінгу та вводяться в експлуатацію системи енергомоніторингу (ІСЕ).

В 2016 році міста Полтава та Лубни розробили Плани дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР). Міста Миргород та Горішні Плавні у 2016 році продовжили реалізувати ПДСЕР, затверджені в 2015 році.

Містом Миргород План дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) у 2016 році був доопрацьований у відповідності до нових зобов’язань міст – підписантів Угоди мерів щодо зменшення викидів СО2 на 30% до 2030 року. Напрацювання по ПДСЕР були презентовані мешканцям міста Миргорода 18 вересня 2016 року.

Інформаційна система енергомоніторингу (ІСЕ) працює в містах: Миргород, Горішні Плавні та Лубни.

В 2016 році Полтавська облдержадміністрація за підтримки Проекту запровадила систему енергомоніторингу в обласних бюджетних закладах охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення Полтавської області. Проект «Енергоефективність у громадах» забезпечив співфінансування створення Інформаційної системи енергетичного моніторингу (ІСЕ) у розмірі 50% від загальної вартості.

За консультативною допомогою експертів проекту «Енергоефективність у громадах» розроблений проект «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в м. Лубни шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій та впровадження загальноміської системи управління освітленням вулиць» в рамках співробітництва з програмою кредитування NEFCO (27.12.2016 підписані Кредитний договір та Договір про грант між NEFCO та Лубенською міською радою).

У м. Горішні Плавні за участі проекту була проведена реконструкція системи гарячого водопостачання ДНЗ «Золота рибка», придбаний тепловий насос в цей навчальний заклад (проект із запровадження енергоефективних заходів в ДНЗ «Золота рибка» завершився у серпні місяці 2016 року).

З метою доопрацювання існуючої системи теплопостачання з урахуванням сучасних вимог з енергозбереження та енергоефективності місто Комсомольськ впроваджує проект «Енергоефективні заходи по капітальному ремонту системи теплозабезпечення та гарячого водопостачання ДНЗ «Золота рибка» м. Комсомольск» (м. Горішні Плавні), який передбачає встановлення повітряного теплового насосу для забезпечення гарячого водопостачання закладу. Стан реалізації проекту 90% (завершення налагоджувальних робіт та подання декларації про готовність до експлуатації об`єкта)

Проведено ряд інформаційних та навчальних заходів за участю експертів проекту «Енергоефективність у громадах» з питань діяльності у сфері енергозбереження та енергоефективності комунальних, бюджетних закладів та ОСББ.

Проведено засідання обласної Координаційної ради з впровадження проекту в Полтавській області (09 лютого 2016 року).

25-29 січня 2016 року представники міст-учасників консорціуму взяли участь у тренінгу з підвищення рівня професійної підготовки енергоменеджерів.

9-11 лютого 2016 року за участі експертів проекту відбулися трьохденні семінари з питань енергоефективності та енергозбереження: впровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях та житлових будівлях із застосуванням механізму ЕСКО, роль органів державної та місцевої влади, впровадження діалогової платформи проекту.

У березні та квітні 2016 року представники консорціуму міст взяли участь у тренінгах «Фасіліті менеджмент» та «Швидка оцінка показників енергоефективності міст», які проводилися проектом «Енергоефективність у громадах».

11 квітня 2016 року представники консорціуму міст взяли участь у конференції «Будинок майбутнього: енергоефективний, пасивний, автономний».

В травні 2016 року в місті Лубни проведений круглий стіл з питань створення ОСББ за участі експертів проекту «Енергоефективність у громадах».

13-19 червня 2016 року міста-учасники проекту проводили заходи до Європейського тижня сталої енергетики. Так, 16 червня за сприяння проекту, миргородським школярам розповідали про доцільність ощадливого використання ресурсів та знайомили дітей з поняттям енергоефективності.

22-23 червня 2016 року проведена річна конференція проекту «Інструменти для сталого зростання міст», в якій взяли участь представники всіх консорціумів Проекту (Чернівецька, Дніпропетровська, Житомирська області, міста: Сєвєродноцьк, Коломия), зацікавлені особи з інших міст України та представники об’єднаних територіальних громад Полтавської області.

18 липня 2016 року для представників консорціуму на чолі з Полтавської облдержадміністрацією за участі експертів проекту відбувся семінар «Проведення інформаційних компаній для житлового та громадського сектору».

16 серпня 2016 року під час проведення Національного Сорочинського ярмарку - 2016 відбувся інформаційний захід із запровадження енергоефективних заходів та економії енергії.

25 серпня 2016 року в м. Горішні Плавні, КП «Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт» Полтавської області, відбувся інформаційний захід з популяризації запровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження в рамках Днів енергії.

02 вересня 2016 року представники консорціуму міст на чолі з Полтавською облдержадміністрацією взяли участь у семінарі «Оцінка результатів впровадження проекту та подальші напрямки співпраці», що відбувся в м. Житомирі.

18-19 вересня 2016 року в містах Миргороді та Горішні Плавні пройшли Дні енергії під час Тижнів Німеччини в Україні. В обох містах пройшли велопробіги з метою популяризації ощадливого ставлення до енергії. В м. Миргороді відбулись презентація енергоефективних заходів та оновленого Плану дій сталого енергетичного розвитку міста до 2030 року, а також були проведені три паралельні навчальні заходи, присвячені сталому енергетичному розвитку: семінар «ОСББ — рушійна сила з впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі», семінар з енергоефективних заходів у муніципальному секторі (енергетичний моніторинг та енергосервіс) та школа для енергоменеджерів.

Проводиться інформаційна компанія в містах – учасниках проекту щодо впровадження енергоефективних заходів, зокрема розповсюджені інформаційні матеріали про діяльність проекту, альтернативну енергетику та заощадження енергії.

05 жовтня 2016 року в Полтавській облдержадміністрації проведений семінар для вчителів області «Освіта як засіб залучення дітей до енергозбереження». 18 жовтня 2016 року для енергоменеджерів, представників комунальних закладів та ОСББ міст-учасників проекту проведений тренінг «Енергоефективне управління муніципальними будівлями» (фасіліті-менеджмент).

21-22 березня 2017 року на базі Дніпропетровської обласної ради відбулась міжнародна конференція «Зміни відбулися: Підвищення стандартів життя за допомогою енергоефективності у соціальній інфраструктурі» Співорганізаторами заходу, який був присвячений підведенню підсумків проектів «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості вимушено переміщених осіб» та «Енергоефективність у громадах», також виступили Мінрегіон та Німецька федеральна установа з міжнародного співробітництва GIZ. Презентаційні матеріали, за час реалізації Проекту в полтавській області доступні на офіційній сторінці Департаменту у Facebook.

Роботу Полтавської облдержадміністрації, як лідера консорціуму високо оцінили міжнародні партнери, та присвоєнням звання "ENERGY EXPERT" за час виконання проекту.

З матеріалами презентацій можна ознайомитися в долученому.