Остання зміна сторінки: 19-08-2016 14:19

15 вересня 2016 року в Україні офіційно стартувала українсько-європейська програма «U-LEAD з Європою: Розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку». Експерти проекту GIZ «Підтримка реформи децентралізації в Україні» виконують окремий компонент цієї програми, а саме — розширення можливостей для здійснення децентралізації та реформування регіональної політики.

21 вересня 2016 року, в Полтавській обласній раді в рамках програми U-LEAD з Європою експерти GIZ провели Круглий стіл з питань обміну досвідом процесу об’єднання громад та надання адміністративних послуг в громаді «ЦНАП — як інструмент роботи та комунікації з громадянами». Участь у заході взяли: директор Департаменту Інна Іщенко, регіональний координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Катлін Крюгер, координатор Проекту Богдан Алещенко, радник проекту Анатолій Безпалюк, а також представники структурних підрозділів Полтавської ОДА, органів місцевого самоврядування, новостворених та потенційних об’єднаних територіальних громад області.

З метою проведення базових досліджень на предмет досягнутих результатів з децентралізації; аналізу проблемних моментів та моделювання подальшої роботи з реформування, 23 вересня, експерти проекту GIZ, Вячеслав Толкованов та Балаш Ярабік провели робочі зустрічі в об’єднаних територіальних громадах (Пирятинська, Решетилівська, Новосанжарська), а також поспілкувалися з представниками Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій, координатором регіонального офісу реформ у Полтавській області Іриною Балибіною та головою Білоцерківської об’єднаної громади Іваном Лещенком.  Реалізація проекту продовжується.

11 жовтня 2016 року для представників утворених та потенційних об’єднаних громад області міжнародні експерти з проектного менеджменту провели дводенний круглий стіл «Проектний менеджмент — з чого почати?». Захід відкрила Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

28 жовтня 2016 року за сприяння Полтавської облдержадміністрації на базі Глобинської райдержадміністрації експертами проекту GIZ "Підтримка реформи децентралізації в Україні", в рамках програми U-LEAD з Європою проведено круглий стіл «Побудова системи освіти в об’єднаних територіальних громадах», в якому взяли участь представники ОТГ Полтавщини, що відповідають за впровадження реформи децентралізації в освітньому напрямку.

10 листопада на базі Полтавської облдержадміністрації заплановано проведення інтерактивної лекції для представників об’єднаних територіальних громад, які відповідають за діяльність у сфері архітектури, землевпорядкування та кадастру, регіонального розвитку та стратегічного планування. Лекцію «Ключові аспекти просторового планування і розвитку. Німецький досвід і перспективи для України» проведе німецький експерт професор Янош Бреннер, (BD Prof. Dr. János Brenner).

Захід відкрив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, який наголосив на актуальності використання німецьким досвідом з просторового планування, як важливого аспекту стратегічному плануванні розвитку громад. Участь у заході взяли голови утворених та потенційних об’єднаних територіальних громад Полтавщини, їх представники, які забезпечують діяльність громади в сфері архітектури, землевпорядкування та кадастру, регіонального розвитку, стратегічного планування, а також представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації (Управління ЖКГ, Управління містобудування та архітектури).

22 листопада на базі Омельницької селищної ради відбулось засідання круглого столу з обговорення питань особливостей бюджетування та фінансового планування в об’єднаних територіальних громадах.

9 грудня проведено круглий стіл на базі Пирятинського об’єднаної громади щодо поширення досвіду Німеччини з впровадження реформи децентралізації, який отримано в рамках навчального візиту голів ОТГ Полтавщини до ФРН в рамках програми.

У лютому 2017 року, в рамках програми U-LEAD було оголошено конкурс на фінансування створення та модернізації ЦНАПів в об’єднаних територіальних громадах. Конкурсний відбір проводила шведська компанія SKL International. 14 березня відбулось оголошення результатів конкурсу та підписання угод з 12 громадами України на отримання фінансової підтримки в рамках U-LEAD компоненту 2 для створення ЦНАПів. Від Полтавської області конкурсний відбір пройшла Глобинська об’єднана територіальна громада.

16 березня в м.Полтава відбулось урочисте відкриття Регіонального хабу Програми U-LEAD з Європою для Центральної та Північної України (офіс включає регіональне розповсюдження на Київську, Полтавську, Сумську, Харківську, Черкаську та Чернігівські області).

     

29-31 березня в області перебувала експертна місія у сфері управління державними фінансами та фінансування охорони здоров’я, яка зустрілась з керівництвом області та представниками профільних департаментів (фінансів, економрозвитку, охорони здоров’я).

06 квітня 2017 року відбулось відкриття відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в Полтавській області, який створено за підтримки Програми «U–LEAD з Європою». Участь у відкритті взяли: керівник програм співпраці Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот, директор програми U-LEAD від GIZ Бастіан Файгель, керівник Групи підтримки України, яка була створена Президентом Європейської Комісії Петер Вагнер, голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко. 

     

У рамках впровадження проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», що виконується Німецькою установою з міжнародного співробітництва (GIZ) виконується Програма U-LEAD Компонент 1

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини реалізує проект «Підтримка реформ децентралізації в України».

Проектом передбачено надання підтримки об’єднаним територіальним громадам в питаннях впровадження реформи децентралізації, всебічна координація роботи, в тому числі шляхом надання методичних рекомендацій та консультацій Мінрегіону України.

18 квітня 2016 року у Полтаві відбулася зустріч керівника проекту ( на момент візиту) — Андреаса фон Шуманна з представниками обласної влади: головою облдержадміністрації Валерієм Головкою, головою Полтавської обласної ради Олександром Біленькими, представниками депутатського корпусу та структурних підрозділів облдержадміністрації, в рамках якої були обговорено подальші перспективи співробітництва.

14 липня 2016 року в смт. Чорнухи та м. Пирятин відбулись круглі столи, присвячені впровадженню реформи децентралізації в Україні, участь в яких взяли перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, представники органів місцевого самоврядування.

Спікером від проекту виступив бургомістр міста Зінґена у відставці та старший радник у сфері комунального господарства пан Олівер Ерет, який поділився досвідом впровадження реформ децентралізації в Німеччини та відповів на актуальні питання присутніх представників громад.

Аналогічні заходи були проведені протягом тижня в Решетилівському, Велико-багачанському, Чутівському, Диканському, Гадяцькому, Кобеляцькому та Полтавському районах області.

11 липня 2016 року в Полтавській обласній державній адміністрації відбулась стартова конференція проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», участь в якій взяли голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, регіональний координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Катлін Крюгер, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, новостворених та потенційних об’єднаних територіальних громад області.

В рамках конференції відбулось урочисте підписання угод про співробітництво Федеральної німецької установи з міжнародного співробітництва( GIZ) з Полтавською облдержадміністрацією та з Полтавською обласною радою з метою реалізації зазначеного Проекту.

Конкурс проектів з розвитку громад

Під час конференції відбулась презентація проекту та оголошено про старт конкурсу мікропроектів з розвитку від новостворених та потенційних об’єднаних територіальних громад області.

Подання мікропроектів на розгляд Полтавському офісу Проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» (GIZ) завершилось 12 вересня 2016 року.

Протягом вересня 2016 року комісією облдержадміністрації з оцінки проектних заявок громад проведено оцінку 13 проектних заявок. Результати оцінки були направлені координаторам проекту. За результатами конкурсу відібрано 5 мікропроектів (Шишацька, Пирятинська, Омельництка та Глобинська об’єднані територіальні громади та Сергіївська сільська рада), кожен з яких отримає фінансову підтримку  для реалізації власних ініціатив у  розмірі 140 тис. грн.

Проекти, які перемогли у конкурсному відборі:

  1. «Пілотний проект зі створення та апробації віддалених точок доступу до адміністративних послуг з забезпеченням автоматизованого доступу до Державних реєстрів України для обслуговування громадян, що проживають на дальній відстані від центру об'єднаної громади» (Шишацька ОТГ).
  2. «Створення моделі управління старостатів сіл Калинового Мосту та Олександрівки Пирятинської об'єднаної територіальної громади» (Пирятинська ОТГ).
  3. «Підвищення медіаграмотності громади. Випуск інформаційного бюлетеня Омельницької сільської об'єднаної територіальної громади» (Омельницька ОТГ).
  4. «Сприяння створенню органів самоорганізації населення для залучення мешканців громади до безпосередньої участі у прийнятті та реалізації рішень розвитку Глобинської об'єднаної міської територіальної громади» (Глобинська ОТГ).
  5. «Проведення топографо-геодезичних робіт по створенню планів у масштабі 1:2000 населених пунктів с. Сергіївка, с.Розбишівка» (Сергіївська сільська рада Гадяцького району).