Остання зміна сторінки: 17-08-2018 17:26

Із 25 на 26 серпня відбудеться Міжнародна ніч кажанів

Щорічно в кінці серпня у багатьох країнах Європи проводиться еколого-просвітницька акція «Міжнародна ніч кажанів». Метою заходу є привернення уваги громадськості до необхідності збереження рукокрилих.

До Червоної книги України внесено 26 видів кажанів, вони також охороняються відповідними міжнародними договорами, стороною яких є й Україна.

На Полтавщині проживають 2 види рукокрилих, занесених до Червоної книги – вечірниця велетенська й вечірниця мала. Також на території нашої області зустрічаються нетопир Натузіуса або лісовий, кажанок північний, нетопир-карлик – види рукокрилих, які є рідкісними або такими, що постійно або тимчасово перебувають під загрозою зникнення у природних умовах на території Полтавської області.

Міжнародна ніч кажанів – загальноєвропейська природоохоронна акція, що бере свій початок із 1997 року. До неї долучаються всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs. Верховна Рада України ратифікувала EUROBATs 19 травня 1999 року.

Міжнародна ніч кажанів проводиться з 2001 року в понад 60 країнах.

Кажани – дивовижні тварини. Вони провадять нічний спосіб життя, їхній зір пристосований тільки до темряви. Зате в кажанів чудово розвинені нюх і слух, які допомагають полювати й орієнтуватися в просторі, а також унікальна здатність до ехолокації, якою також наділені дельфіни.

Кажанів, що мешкають в Україні й загалом у Європі, боятися не варто: всі вони комахоїдні тварини.

Знищення місць їх проживання, застосування отрутохімікатів і переслідування з боку людини – основні причини зменшення чисельності рукокрилих.

Департамент екології та природних

ресурсів облдержадміністрації