Про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2020 рік

 

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання статті 289 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Децентралізація: на Полтавщині розпочали передавати державні землі в комунальну власність ОТГ

 

Білоцерківська, Гоголівська, Лютенська, Опішнянська та Сергіївська об’єднані територіальні громади одержали 409 земельних ділянок загальною площею більше 6 тисяч гектарів.

Уряд затвердив постанову про передачу земель ОТГ, – Роман Лещенко

 

16 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №1113, яка запускає механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об‘єднаним територіальним громадам нашої держави. Про це повідомив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

Комісійні перевірки закладів освіти в Лубнах продовжуються

 

Спеціалісти Лубенського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Полтавській області спільно з працівниками міського відділу освіти продовжують проводити комплекс профілактичних заходів щодо попередження поширення захворювань на  гостру респіраторну хворобу СOVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 у закладах дошкільної освіти та загально освітньої навчальних закладах.

Ситуацію на території Зеленківської сільської ради розглянули на засіданні екологічної комісії ОДА

 

Відбулося засідання постійно діючої комісії облдержадміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відновлення природних ресурсів. Провів його заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. Участь у роботі комісії взяв народний депутат України Костянтин Касай. Одне із питань, які розглянули на засіданні, стосувалося перевірки законності використання земельної ділянки за межами села Зеленківка Чутівського району.

Ми повертаємо землю людям – Президент підписав указ щодо передачі сільгоспземель із державної до комунальної власності

 

Під час участі в Національному земельному форумі в межах робочої поїздки на Чернігівщину Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.

Після місцевих виборів ОТГ отримають більше 2 мільйонів гектарів сільгоспземель – Петрашко

 

З 26 жовтня усі об'єднані територіальні громади поступово отримають у комунальну власність понад 2 млн гп земель, з яких майже 1 млн га вільних земель.

Із початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам понад 125 тис. адміністративних послуг

 

З початку  2020 року  державні кадастрові реєстратори надали 125 031 тис. адміністративних послуг: з яких 99 494 – безоплатно, 25 537 – платно.

На Полтавщині проінвентаризують 20 тисяч земель лісового фонду

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів нараду щодо інвентаризації земель лісового фонду, яку здійснює Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області. Відповідно до плану територіальний підрозділ має проінвентаризувати близько 20 тисяч таких земель.

Уряд посилив механізм впливу на порушників земельного законодавства

 

На засіданні Уряду прийнято постанову КМУ, яка вносить зміни до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

«Землі мають бути оформлені належним чином, використовуватися законно і за призначенням», – Олег Синєгубов

 

На території області з порушеннями земельного законодавства використовуються 14797 гектарів земель сільськогосподарського призначення. Із них за формами власності: державної – 8081 гектар, комунальної – 4925 гектарів, колективної – 1790 гектарів.

У Полтаві стартували вебінари із земельних питань для представників територіальних громад

 

У приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбувся перший вебінар для представників територіальних громад Полтавщини з актуальних земельних питань.

Використання земель сільськогосподарського призначення й водного фонду моніторитимуть за допомогою дрона

 

В області триває аудит використання земель сільськогосподарського призначення й водного фонду. Створена Інтерактивна карта водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб. Її розробляли фахівці Департаменту агропромислового розвитку ОДА та Полтавської державної аграрної академії.

Питання в галузі фермерства обговорили на зустрічі в очільника Полтавщини

 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов і його заступник Євген Греков зустрілися з представниками Асоціації фермерів та приватних землевласників Відродження Полтавщини – головою обласної організації Василем Бурлакою і головою Полтавської районної організації Олегом Слизьком.

Із початку року полтавські експерти прийняли до опрацювання близько 9,5 тисячі проектів землеустрою в межах пілоту із запровадження принципу екстериторіальності

 

Із початку 2020 року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 9 492 проекти землеустрою. Позитивну оцінку експертів отримали 7 589 проектів, негативну – 1 903 примірники землевпорядної документації.

З 1 травня вся документація із землеустрою погоджується територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності

 

1 травня 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 р. № 208 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 р. № 580», яка передбачає погодження усіх видів документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності. Завдяки цьому буде знижено прояви корупційних ризиків та забезпечено прозорість дій під час погодження такої документації.

Президент підписав закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

«Створення комісії із земельних питань – крок для підвищення прозорості діяльності облдержадміністрації», – Євген Греков

 

Відбулося друге засідання комісії із земельних питань. Вона створена при облдержадміністрації на початку березня цього року для сприяння у здійсненні повноважень ОДА в галузі земельних відносин, ефективного використання державного земельного фонду, об’єктивності встановлення строків та розмірів орендної плати під час укладення/продовження договорів оренди, забезпечення захисту економічних та соціальних інтересів держави, громадян і юридичних осіб.

Верховна Рада України проголосувала за відкриття ринку землі

 

Парламент завершив розгляд проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.

Згідно з оновленою версією документа, з другого півріччя 2021 року скасовується дія мораторію на продаж аграрної землі.

Держгеокадастр надає вільний доступ до цифрової карти 1:100 000 із відображенням реєстру географічних назв

 

Повна відкритість та формування єдиного вікна доступу до геопросторових даних – це ті стратегічні цілі, що стоять перед Держгеокадастром.

ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» створило цифрову топографічну карту масштабу 1:100 000, що охоплює всю Україну.

«Зацікавлені, щоб видобувні компанії на території області працювали ефективно», – Євген Греков

 

Питання у сфері земельних відносин, які виникають в роботі газовидобувних компаній, обговорили на зустрічі заступник голови облдержадміністрації Євген Греков і представники ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування».

До сільських рад Полтавщини завдяки проведенню земельних торгів щорічно надходитиме понад 2 мільйони гривень

 

Із початку 2020 року на земельних торгах аграрії придбали права оренди на 17 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться на території Полтавської області.

«Наша мета – навести лад у сфері мисливського господарства», – Євген Греков

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся з представниками ініціативної групи від мисливських господарств, мисливців, які зібралися біля адмінбудівлі Полтавської ОДА.

Із початку року фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам понад 28 тисяч адміністративних послуг

 

Із початку 2020 року державні кадастрові реєстратори надали 28 397 тисяч адміністративних послуг: із яких 22 415 – безоплатно, 5 982 – платно.

За 2019 рік фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 174 тисяч адміністративних послуг

 

За  2019 рік державні кадастрові реєстратори надали 174 022 тис. адміністративних послуг. Зокрема, 139 417 – безоплатно, 34 605 – платно.

За 2019 рік державними інспекторами Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області проведено 1 520 перевірок

 

За 2019 рік  державними  інспекторами Управління з контрою за використанням та охороною  земель Головного управління Держгеокадастру  у Полтавській  області  проведено  1 520 перевірок  дотримання вимог земельного законодавства під час використання та надання  земельних ділянок на площі понад 27,4 тис. га.

Оформлення землевпорядної документації національного природного парку «Нижньосульський» обговорили на нараді в облдержадміністрації

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів робочу нараду з питання дотримання природоохоронного законодавства при здійсненні землекористування та землевідведення в межах земель, що увійшли до складу територій національного природного парку «Нижньосульський».

У Департаменті агропромислового розвитку ОДА визначилися з планами роботи на рік

 

8 січня 2020 року під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбувся національний селектор, на якому підбили підсумки роботи за 2019 рік та визначили основні напрями співпраці регіонів і Міністерства в аграрному секторі на 2020 рік.

У Полтавській облдержадміністрації представили радника з питань екології

 

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили стан протидії незаконним рубкам у лісах.

Україна – перша із країн Східної Європи, яка стала спостерігачем у Постійному комітеті з кадастрових питань в Європейському Союзі

 

Під час Пленарного засідання Постійного комітету з питань кадастру Європейського Союзу (Permanent Cadastre Committee in EU) члени комітету одностайно проголосували за надання Україні, в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, права членства у ролі спостерігача.

Адміністративні послуги державних кадастрових реєстраторів

 

Із початку 2019 року станом на 1 листопада державні кадастрові реєстратори надали 139 542 тисяч адміністративних послуг: із яких 111 160 – безоплатно, 28 382 – платно.

Земля – це ресурс, який держава передає громадам для того, щоб вони могли планувати свій розвиток, – Альона Бабак

 

Земля має бути ресурсом для розвитку регіонів і громад. Тому що все просторове планування, нове будівництво та інвестиції пов’язані насамперед із землею. І якщо громади мають право розпоряджатися землею тільки в межах населених пунктів – це дуже обмежуючий, стримуючий фактор для їх нормального розвитку.

Проєкти землеустрою в рамках пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності

 

Із початку 2019 року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експертами Держгеокадастру у Полтавській області розглянуто 13 973 проєкти землеустрою. Позитивну оцінку експертів отримали 10 900, негативну – 3073 примірники землевпорядної документації.

Держгеокадастр відкрив дані про геонадра

 

На Публічну кадастрову карту нанесли новий інформаційний шар «Геонадра» – інформація про видані дозволи на користування надрами. Це суттєвий крок до формування єдиної системи держкадастрів.

Через самовільне захоплення земель та пошкодження родючого шару ґрунту завдано шкоди на 2,5 мільйона гривень

 

Із початку 2019 року державними інспекторами Управління з контрою за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Полтавській області здійснено 1209 заходів державного контролю на площі понад 20,8 тисячі гектарів.

«Захисники мають право на безоплатне отримання земельної ділянки», – Олег Тимченко

 

Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок. Зокрема, для особистого селянського господарства – до 2 га, ведення садівництва – до 0,12 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд: у селах – до 0, 25 га, селищах – до 0,15 га, містах – до 0,1 га. Також для індивідуального дачного будівництва – до 0,1 га, будівництва гаражів – до 0,01 га.

Земельна реформа врахує інтереси всіх сторін
 
 

У Верховній Раді зареєстрували доповнений проект закону на основі урядового законопроекту про обіг земель сільськогосподарського значення, який враховує всі зауваження та побажання суспільства.

Володимир Зеленський обговорив з аграріями впровадження земельної реформи в Україні

 

Президент України Володимир Зеленський обговорив із представниками аграрної галузі питання запровадження ринку сільськогосподарської землі в нашій державі та проведення земельної реформи.

Вартість сільськогосподарських земель Полтавської області – одна з найвищих в Україні

 

Особливості земельної реформи, зокрема запровадження з 2020 року ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, обговорили на апаратній нараді в облдержадміністрації. Йшлося про запровадження ринку землі й стан використання земель державної власності в регіоні.

В області впродовж поточного року учасники АТО й члени родин загиблих військовослужбовців отримали майже 13,8 тисячі дозволів на розроблення проєктів землеустрою

 

Від часу запровадження ініціативи Урядом нині в Полтавській області учасники АТО вже завершили процес оформлення земельних ділянок у власність. Із початку 2019 року фахівці Головного управління Держгеокадастру затвердили проєктів землеустрою на земельні ділянки загальною площею 17,47 тис. гектара.

Розорана дорога, ділянка не за призначенням і колективні скарги – такі питання розглянули на засіданні антирейдерського штабу

 

На засіданні оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів в облдержадміністрації розглянули звернення громадян щодо захисту їх земельних прав. Провів засідання начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Із початку року полтавські фахівці підготували 2212 висновків державної експертизи землевпорядної документації

 

Станом на 20 вересня 2019 року підготовлено 2212 висновків державної експертизи землевпорядної документації, усі вони обов’язкової форми.

Полтавськими експертами прийнято до опрацювання 11 984 проєкти землеустрою в рамках запровадження принципу екстериторіальності

 

Із початку 2019 року в порядку екстериторіального погодження проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експертами Держгеокадастру у Полтавській області розглянуто 11 984 проєктів землеустрою. Позитивну оцінку експертів отримали 9 311 проєктів, негативну – 2 673 примірників землевпорядної документації.

Землю зможуть купити лише громадяни України та українські компанії, – Олексій Гончарук

 

Українську землю зможуть купити лише українські громадяни та українські компанії. Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час конференції щодо управління державними ресурсами «Земля як фактор розвитку українського села».

Завдяки земельним торгам до сільських рад Полтавщини щорічно надходитиме понад 14,6 мільйона гривень

 

Із початку 2019 року на земельних торгах аграрії придбали права оренди на 105 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані на території Полтавської області.

Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснило 860 заходів державного контролю

 

Із початку 2019 року державні інспектори Управління з контрою за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснили 860 заходів державного контролю на площі понад 13,5 тисяч гектарів.

Із початку року фахівці Держгеокадастру підготували близько 2 тисяч висновків державної експертизи землевпорядної документації

 

Із початку поточного року працівники Держгеокадастру Полтавщини підготували 1964 висновки державної експертизи землевпорядної документації, зокрема, всі обов’язкової форми.

За 2019 рік фахівці Держгеокадастру Полтавщини надали громадянам більше 100 тисяч адміністративних послуг

 

Із початку 2019 року державні кадастрові реєстратори надали 100 257 адміністративних послуг: із яких 80 710 - безоплатно, 19 547 – платно.

Фахівці Держгеокадастру розглянули понад 9 тисяч проектів землеустрою в порядку екстериторіального погодження

 

Із початку 2019 року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 9 115 проектів землеустрою. Позитивну оцінку отримали 7 046 проектів, негативну – 2 069 примірників землевпорядної документації.

Із початку року полтавські фахівці підготували 1544 висновки держекспертизи землевпорядної документації

 

Станом на 1 липня 2019 року фахівці Держгеокадастру Полтавщини підготували 1544 висновки державної експертизи землевпорядної документації. З них обов’язкової форми – сто відсотків.

У Держгеокадастрі Полтавщини надали громадянам більше 86 тисяч адміністративних послуг за півроку

Із початку 2019 року державні кадастрові реєстратори надали 86 199 адміністративних послуг, із яких 70 280 – безоплатно, 15 919 – платно.

Із початку року полтавські експерти прийняли на опрацювання понад 7,4 тис. проектів землеустрою в межах пілоту з запровадження принципу екстериторіальності

 

Із початку поточного року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 7407 проектів землеустрою. Позитивну оцінку фахівців присвоєно 5761 проекту, негативну одержали 1646 примірників землевпорядної документації.


01.01.1970