За 2020 рік рибоохоронними інспекторами Полтавщини зафіксовано 3,5 тис. порушень на понад 2 млн грн збитків

 

Протягом 2020 року головними державними інспекторами Полтавського рибоохоронного патруля проведено 233 рибоохоронних рейдів та викрито 3 453 порушень природоохоронного законодавства, з яких 641 - грубих. Також складено 1 864 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 116 - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів), 5 - за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову), та по два за ст. 86-1 КУпАП (експлуатація на водних об'єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням) і за ст. 188-5 КУпАП (невиконання законних розпоряджень чи приписів).

Огляд стану довкілля Полтавської області за листопад 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за листопад 2020 року.

Механізм проведення оцінки впливу на довкілля й участь у ньому громадськості обговорили на конференції в ОДА

 

Представники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації провели онлайн-конференцію для органів місцевого самоврядування щодо застосування Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». 

В ОДА зустрілися з потенційними інвесторами будівництва сміттєпереробного заводу на Полтавщині

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся з представниками двох компаній, які зацікавлені в будівництві сміттєпереробного заводу в Пирятинській територіальній громаді. Одна компанія – з Естонії, інша – місцева, з Полтавщини. Вони представили свої напрацювання.

У Полтавській області фахівці Держпродспоживслужби протягом тижня здійснили 901 перевірку щодо дотримання суб’єктами господарювання карантинних вимог

 

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області продовжують проводити комплекс профілактичних заходів щодо попередження поширення захворювань на  гостру респіраторну хворобу СOVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Огляд стану довкілля Полтавської області за жовтень 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за жовтень 2020 року.

Погода на Полтавщині: дощ із мокрим снігом, на дорогах ожеледиця

 

24 листопада в Полтавській області очікується відносно тепла погода. Вночі та вдень – дощ із мокрим снігом, а вдень – ожеледиця, повідомляють в обласному центрі з гідрометеорології.

Правила безпеки на полюванні

 

В області планується відкриття сезону полювання на хутрового звіра. Строки полювання (закриття сезону, дні полювання) та порядок його здійснення визначаються конкретним користувачем мисливських угідь і можуть відрізнятись один від одного.

Ініціативи цифровізації в сферах екології та АПК обговорили на зустрічі з полтавським стейкхолдером ІТ-проєктів

 

Відбулася зустріч начальника Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова, начальника відділу організаційної роботи, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Алла Вдовенко, тимчасово виконувача обов’язків начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації облдержадміністрації Сергія Марчишинця з директором ТОВ «VAK» Вадимом Дубовим з метою обговорення можливості впровадження на території області системи екологічного моніторингу, яка дасть змогу визначати ступінь забруднення повітря, величину радіоактивного фону, температурні показники повітря і ґрунтів, кількість опадів, повітряний тиск та ряд інших фізичних і метеорологічних показників.

Ситуацію на території Зеленківської сільської ради розглянули на засіданні екологічної комісії ОДА

 

Відбулося засідання постійно діючої комісії облдержадміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відновлення природних ресурсів. Провів його заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. Участь у роботі комісії взяв народний депутат України Костянтин Касай. Одне із питань, які розглянули на засіданні, стосувалося перевірки законності використання земельної ділянки за межами села Зеленківка Чутівського району.

Огляд стану довкілля Полтавської області за третій квартал 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану, стану забруднення поверхневих вод за вересень 2020 року та впливу на довкілля діяльності підприємств – найбільших забруднювачів за ІІІ квартал 2020 року.

«Законність використання земельної ділянки в Чутівському районі перевіряють поліція і Державна екологічна інспекція», – Євген Греков

 

Заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков повідомив, що обласна влада створить робочу групу й вивчить законність використання родючих земель на території Зеленківської сільської ради Чутівського району.

В ОДА визначаються з потенційною ділянкою для будівництва сміттєпереробного заводу

 

Щотижня представники облдержадміністрації проводять тематичні наради, виїзди на місця, засідання робочої групи щодо будівництва майбутнього підприємства переробної промисловості з утилізації та рециклювання органічних твердих побутових і промислових відходів на території Полтавщини.

Вихованці Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру – переможці Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну

 

Вихованці Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну ,,Юннати України”, підсумки якого були підведені 5-7 жовтня в Національному еколого-натуралістичному центрі.

Шляхи поліпшення гідрологічного стану річки Сула обговорили на нараді в ОДА

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів нараду щодо вирішення питання гідрологічного стану річки Сула з метою підвищення її водності. Поінформував, що відповідну тему в області порушують кілька років поспіль. Питання досі не вирішене й має певні екологічні наслідки.

До 30 листопада триває прийом заявок для фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в 2021 році

 

До переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2020 році увійшли 56 ініціатив. У лютому обласна рада затвердила виділити на їх реалізацію з обласного бюджету понад 84 мільйони гривень.

В облдержадміністрації відбулось засідання робочої групи щодо будівництва сміттєпереробного заводу

 

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін і заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провели засідання робочої групи щодо будівництва сміттєпереробного заводу на території Полтавщини.

Розглянули кілька варіантів розташування майбутнього підприємства переробної промисловості з утилізації та рециклювання органічних твердих побутових і промислових відходів неподалік від Полтави.

Підготовлено «Регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Полтавській області у 2019 році»

 

Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації підготовлено «Регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Полтавській області у 2019 році».

Зібрані матеріали характеризують стан атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів, рослинного, тваринного світу, природно-заповідного фонду, ілюструють вплив господарської діяльності на довкілля, висвітлюють нагальні екологічні проблеми та пропонують шляхи їх вирішення.

Огляд стану довкілля Полтавської області за серпень 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за серпень 2020 року.

40 тисяч екологічних перевірок в одному застосунку: відкриваємо дані про забруднювачів

 

Вже понад місяць система SaveEcoBot надає користувачам інформацію про проведені перевірки та вжиті заходи до порушників природоохоронного законодавства. За цей час у чат-боті акумульовано дані про 40 тис. заходів контролю.

Уряд запровадив низку екологічних ініціатив, що наближають Україну до ЄС

 

абінет Міністрів України за підсумками чергового засідання 23 вересня ухвалив низку рішень щодо покращення механізмів та інструментів для дієвого моніторингу та оцінки впливу на довкілля.

Як зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відповідальна екологічна політика — серед пріоритетів Уряду та один із кроків, що підвищують якість життя людей.

Привітання голови облдержадміністрації Олега Синєгубова до Дня працівників лісового господарства

 

Шановні працівники лісового господарства!

Прийміть найщиріші вітання з професійним святом – Днем працівника лісу!

Ви обрали благородну професію – примножувати лісові багатства нашого краю.  На Полтавщині в цій галузі працюють досвідчені фахівці, які всі свої знання, сили та енергію віддають улюбленій  справі.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва допоможе полтавським громадам розробити плани поводження з відходами

 

17 вересня відбулося підписання Меморандуму між Полтавською облдержадміністрацією та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо впровадження проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля».

На Полтавщині проінвентаризують 20 тисяч земель лісового фонду

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів нараду щодо інвентаризації земель лісового фонду, яку здійснює Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області. Відповідно до плану територіальний підрозділ має проінвентаризувати близько 20 тисяч таких земель.

«Впровадження механізму ОВД підвищує рівень прозорості й дає можливість громадянам реагувати на порушення, допущені суб’єктами господарювання», – Євген Греков

 

На нараді в голови облдержадміністрації порушили питання здійснення оцінки впливу на довкілля й реалізації норм відповідного закону на території Полтавщини.

Мільйон дерев за 24 години: Міндовкілля підтримує ініціативу

 

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством лісових ресурсів України та благодійною організацією «Благодійний фонд «Озеленення України» розпочинають спільний проєкт із озеленення України.

Екоінспекція обраховує обсяг збитків, завданих довкіллю у зв’язку з недбалим зберіганням соляної кислоти на Лохвицькому спирткомбінаті

 

Питання утилізації соляної кислоти на ДП «Лохвицький спиртовий комбінат» обговорили на онлайн-нараді з представниками Мінекономіки, Нацполіції, підприємства, яке має відповідну ліцензію на утилізацію, фахівців облдержадміністрації та Лохвицької РДА.

Питання діяльності Кременчуцького мисливсько-рибальського підприємства обговорили в облдержадміністрації

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів засідання тимчасової робочої групи з вивчення ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь. Вона працює в межах постійно діючої комісії ОДА з питань охорони довкілля, раціонального використання й відтворення природних ресурсів.

В області погодили графік проведення позапланових перевірок умов зберігання аміачної селітри

 

В Управлінні Держпраці у Полтавській області провели спільну нараду з представниками Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій і структурних підрозділів Полтавської обласної державної адміністрації.

Держенергоефективності розпочинає інформаційну кампанію «Чиста» енергія для Вашої родини»

 

Держенергоефективності за підтримки Проекту ЄС Twinning запроваджує інформаційно-роз’яснювальну кампанію, присвячену перевагам відновлюваних джерел енергії у домогосподарствах, – «Чиста енергія для Вашої родини».

Полтавців запрошують долучитися до інноваційного майданчика Alternative Environmental Platform – 2020 «Eco-modernization»

 

Національний центр сталого розвитку спільно з Професійною Асоціацією екологів України запрошують стати учасником та партнером інноваційного майданчика Alternative Environmental Platform – 2020 «Eco-modernization» (https://cutt.ly/Ea0F0Yk).

Огляд стану довкілля Полтавської області за другий квартал 2020

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод.

В області шукають шляхи вирішення ситуації, що склалася на Лохвицькому спирткомбінаті

 

Ситуацію, яка виникла на території державного підприємства «Лохвицький спиртовий комбінат» у зв’язку зі зберіганням небезпечних відходів, обговорили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

«Звертатимемося, щоб водні об’єкти, які знаходяться в межах Полтавщини, обслуговувалися Полтавським рибоохоронним патрулем», – Євген Греков

 

На нараді в голови облдержадміністрації Олега Синєгубова підбили підсумки проведення на Полтавщині двомісячника охорони рибних запасів «Нерест – 2020».

Відбувся ХХІ регіональний форум «Органічна Україна»

 

У Департаменті агропромислового розвитку ОДА в онлайн-режимі відбувся XXI Регіональний Форум «Органічна Україна».

Полтавська область продовжує співпрацю з канадцями у напрямку розробки стратегічних документів

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч із делегацією українсько-канадського проєкту «Партнерство для розвитку міст» на чолі з головним радником із питань врядування Лорою Хагг. Перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін подякував команді ПРОМІС за співпрацю та сприяння розвитку Полтавщини, підтримку у впровадженні ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку регіону. А також звернувся з проханням надати експертну допомогу і консультацію у розробці стратегічних програм.

Оприлюднено «Екологічний паспорт Полтавської області»

 

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації підготував «Екологічний паспорт Полтавської області» за даними 2019 року. В ньому відображена об’єктивна екологічна інформація про стан основних природних ресурсів області, найважливіші екологічні проблеми регіону.

Вплив на довкілля під час будівництва мостового переходу через Ворсклу обговорили на засіданні екологічної комісії ОДА

 

На засіданні постійно діючої комісії облдержадміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відновлення природних ресурсів розглянули питання впливу на довкілля, дотримання природоохоронного законодавства під час будівництва мостового переходу через річку Ворскла. Зводять міст у межах реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ Харків Довжанський.

Розпочався фотоконкурс «Вікі любить Землю»

 

Із 1 по 31 липня 2020 року відбудеться українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України.

Використання земель сільськогосподарського призначення й водного фонду моніторитимуть за допомогою дрона

 

В області триває аудит використання земель сільськогосподарського призначення й водного фонду. Створена Інтерактивна карта водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб. Її розробляли фахівці Департаменту агропромислового розвитку ОДА та Полтавської державної аграрної академії.

Огляд стану довкілля Полтавської області за травень 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за травень 2020 року.

Володимир Зеленський підписав закон щодо проведення національної інвентаризації лісів

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів» № 643-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 2 червня 2020 року.

В області активізували роботу з виявлення незаконних місць торгівлі нафтопродуктами

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів засідання робочої групи з питань ліквідації нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами. Активізувати в областях діяльність у цій сфері доручив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Питання протидії виникненню пожеж тримаємо на особливому контролі», – Олег Синєгубов

 

Україну очікує один із найскладніших пожежонебезпечних періодів. Він пов’язаний із дефіцитом опадів узимку й у ранньовесняний період. Ці опади не можуть бути компенсовані влітку. Про це повідомив на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища

 

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більше ніж 100 країнах світу.

Україна продовжить участь у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля

 

Уряд підтримав пропозицію уповноважити в.о. Міністра енергетики і захисту довкілля Ольгу Буславець на підписання Угоди про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Відповідний проект Розпорядження Президента України був погоджений на засіданні Кабінету Міністрів 3 червня.

«Тимчасово захоронену птицю в Потоках потрібно утилізувати, інших варіантів немає», – Євген Греков

 

Минув місяць відтоді, як на ТДВ «Кременчуцька птахофабрика» загинули від задухи 600 тисяч курей. Усю біомасу тимчасово захоронили в Потоках, але вивозити на утилізацію ще не почали. Як пояснив директор підприємства Валерій Вакух, ще тривають дослідження біоматеріалу, поки що його транспортувати неможливо.

В ОДА тримають на контролі ситуацію з полями фільтрації, що неподалік від Чутового

 

В облдержадміністрації обговорили шляхи вирішення ситуації з полями фільтрації, що розташовані поблизу Чутового. Юридично вони не існують – відповідних документів на них немає, але фактично ці поля є. Крім того, відсутні необхідні очисні споруди, а об’ємів резервуарів уже не вистачає. 

Колишнього керівника Департаменту екології та природних ресурсів затримали під час отримання неправомірної вигоди

 

На Полтавщині поліція спільно з УСБУ затримали колишнього директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА під час отримання 50 тисяч гривень.

У Мінекономіки розглянули пропозиції від громадськості до законопроекту «Про захист рослин»

 

Відбулася онлайн нарада на чолі із заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергієм Глущенко, на якій було розглянуто пропозиції і зауваження, подані до проекту Закону України «Про захист рослин». Участь у заході взяли представники Держпродспоживслужби та громадських організацій у сфері бджільництва.

Огляд стану довкілля Полтавської області за квітень 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за квітень 2020 року.

На Полтавщині розробляють публічну електронну карту водних об’єктів, придатних до риборозведення

 

В області налічується 2745 водних об’єктів. 1474 придатні для риборозведення. Із них 968 розташовані за межами населених пунктів, тобто розпорядником їх є облдержадміністрація. Про це розповів на апаратній нараді директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.

«Потрібна програма щодо передачі на баланс гідроспоруд, які не мають балансоутримувачів», – Олег Синєгубов

 

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов звернув увагу на дотримання правил безпечної експлуатації гідротехнічних споруд.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов із робочою поїздкою відвідав Горішні Плавні

 

Зустрівся з міським головою Дмитром Биковим та його заступником. Оглянув роботу медичних, освітніх та соціальних закладів.

«Загиблі птахи на «Кременчуцькій птахофабриці» мають бути утилізовані», – Олег Синєгубов

 

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов у ході робочої поїздки до Кременчуцького району відвідав «Кременчуцьку птахофабрику» у селі Потоки, де 2 травня загинули 600 тисяч курей.

Огляд стану довкілля Полтавської області за І квартал 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану, стану забруднення поверхневих вод за березень 2020 року та впливу на довкілля діяльності підприємств – найбільших забруднювачів за І квартал 2020 року.

Біомасу з птахофабрики в Потоках вивезуть поступово

 

У Потоках Кременчуцького району сьогодні комісія Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування розглядає питання утилізації 600 тисяч курей, які загинули на Кременчуцькій птахофабриці 2 травня внаслідок аварії на трансформаторної підстанції.

На ТДВ «Кременчуцька птахофабрика» розпочали роботу щодо утилізації падіжної птиці

 

Близько 600 тисяч курей, які загинули на ТДВ «Кременчуцька птахофабрика» внаслідок аварії трансформаторної підстанції, будуть утилізовані. Але робитимуть це поступово, в кілька етапів.

6 травня очікуються грози та град

 

Синоптики попереджають про ускладнення погодних умов. За інформацією Українського гідрометеорологічного центру, 6 травня в Полтаві та Полтавській області очікуються грози, місцями град та шквали з поривами вітру 15-20 м/с.

 

Голова Полтавської ОДА розкритикував роботу очільника Держекоінспеції і дав тиждень на розробку плану дій з відходами

 

Олег Синєгубов доручив голові Державної екологічної інспекції Центрального округу Євгенію Мартосенку в тижневий термін розробити план дій щодо покращення екологічного стану в області та надати конкретне бачення щодо поводження з відходами.

Командира пожежної частини із Лубен нагородили орденом «За мужність» за гасіння пожеж у Чорнобилі

 

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Київської області провів зустріч із працівниками ДСНС України, які брали участь у гасінні масштабної лісової пожежі в Чорнобильській зоні відчуження.

На Полтавщині виникло більше тисячі пожеж

 

Із 16 березня по 27 квітня поточного року на території області виникло 1166 небезпечних подій техногенного, природного, соціального характеру. Унаслідок цих подій загинули 14 людей. Травмованих і постраждалих – 81, зокрема й 13 дітей. Врятовано 10 людей.

За добу  на території області сталося 5 лісових пожеж

 

Цьогорічної весни в Полтавській області, як і по всій Україні, значно зросла кількість пожеж в природних екосистемах. Порівняно з минулим роком в 2-3 рази.

22 квітня – Всесвітній День Землі

 

Уперше День Землі був відзначений у 1970 році. За рішенням ООН щорічно 22 квітня народи всього світу відзначають День Землі. Він направлений проти жорстокого, варварського і нерозумного використання природних ресурсів нашої планети.

Із початку нерестової заборони в області виявлено понад 200 порушень

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів нараду щодо перебігу в області двомісячника охорони водних біоресурсів у нерестовий період 2020 року. Засідання провели, щоб обговорити проблемні питання, які виникають у роботі, й скоординувати діяльність усіх відповідальних служб.

Президент підписав закон щодо посилення відповідальності за підпал сухої трави

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)» № 556-ІХ, який Верховна Рада ухвалила на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року.

Верховна Рада підвищила штрафи за підпал сухостою у 18 разів

 

Верховна Рада України прийняла законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)». «За» проголосували 328 народних депутатів.

Посилюється відповідальність за самовільне випалювання рослинності та порушення вимог пожежної безпеки в лісах

 

Заходи протидії пожежам у природних екосистемах обговорили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області.

На вихідних у Полтавській області похолодає 

 

Полтавський обласний центр із гідрометеорології попереджає про погіршення погодних умов. Вночі та вранці 11 і 12 квітня по Полтавській області очікуються заморозки на поверхні грунту від 0 до -5 градусів.

Удень температура підвищиться до 8-13 градусів тепла. Вихідними буде хмарно з проясненням, без опадів, вітер 7-12 м/с.

 

Спалювати суху рослинність та сміття заборонено!

 

Держенергонагляд вкотре звертається до громадян з проханням не спалювати опале листя, суху траву та побутове сміття. Такі дії не тільки шкодять довкіллю, а й несуть загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, що можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття та можуть призвести до пожежі.

Спалювання сухої трави призводить до пожеж в екосистемах та погіршення якості повітря

 

Мінекоенерго вкотре звертається  до громадян із вимогою дотримуватися законодавства та не спалювати суху рослинність. Такі дії мають жахливі наслідки як і для навколишнього природного середовища, так і для здоров’я оточуючих. Особливі погодні умови - малосніжна зима, рання весна, у цьому році призвели до рекордного дефіциту вологи у ґрунті.

Протягом 2020 року лісові господарства проінвентаризують близько 22 тисяч гектарів земель лісового фонду

 

Стан інвентаризації земель лісового фонду на території Полтавщини обговорили на нараді в заступника голови облдержадміністрації Євгена Грекова. На зустрічі були присутні фахівці Юридичного департаменту, обласного управління лісового та мисливського господарства, Новосанжарського, Полтавського й Диканського лісових господарств, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА.

«Ми за використання технологій, що якнайменше завдають шкоди екології», – Євген Греков

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся із керівниками й фахівцями у сфері геології та екології ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування». Робоча зустріч стала продовженням попередньої, що відбулася в облдержадміністрації. Цього разу порушили питання щодо поводження з відходами буріння й отримання спецдозволів на користування надрами.

Полтавців запрошують долучитися до всесвітньої ініціативи Година Землі, вимкнувши світло 28 березня на одну годину

 

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації звертається до усіх небайдужих із проханням долучитися до Всесвітньої кампанії Година Землі шляхом вимкнення світла та електроприладів 28 березня 2020 року о 20:30 на одну годину.

Незабаром на Полтавщині розпочнеться операція «Нерест»

 

Протягом весни в усіх водоймах триває нерест риби. Це період, коли риба виходить із глибокої води на мілководдя та відкладає ікру. Дуже важливо допомогти природному процесу відтворення потомства та не виловлювати рибу підчас нересту, повідомляє Держпродспоживслужба в Полтавській області.

Огляд стану довкілля Полтавської області за лютий 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за лютий 2020 року.

Мінекоенерго: Всеукраїнська акція «Відновлюємо ліси разом»

 

Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з Державним агентством лісових ресурсів започатковують нову Всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом».

Уночі 25 лютого – пориви вітру та сніг

 

Синоптики попереджають про ускладнення погодних умов. За інформацією Полтавського обласного центру з гідрометеорології, в другій половині 24 лютого та вночі 25-го очікуються пориви північно-західного вітру 15-20м/с.

Огляд стану довкілля Полтавської області за січень 2020 року

 

В аналітичному огляді – узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану та стану забруднення поверхневих вод за січень 2020 року.

Шведи допоможуть Полтавщині модернізувати централізоване теплопостачання

 

Полтава потрапила до переліку міст, які обрали для участі у програмі «Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання» (SUDH). У Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч із командою консультантів програми зі Швеції.

Олексій Оржель: Захист довкілля характеризує нас, як цивілізовану країну

 

Комітет Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування підтримав у другому читанні надзвичайно важливу для захисту довкілля ініціативу - законопроект щодо заборони пластикових пакетів.

УВАГА! Ускладнення погодних умов

 

За інформацією Полтавського обласного центру з гідрометеорології, вночі та вранці 6 лютого по Полтаві та області очікуються пориви вітру до 15-20 м/с. Протягом доби на дорогах ожеледиця (1 рівень небезпеки – жовтий).

Уночі сніг, вдень – невеликий сніг. Місцями слабка хуртовина. Температура повітря протягом доби -2..-7 градусів.

 

До кінця січня весь обіг деревини має бути онлайн

 

Усі лісові господарства Полтавської області незалежно від форми власності  до 31 січня 2020 року повинні підключитися до єдиної державної системи електронного обігу деревини.

На Полтавщині освоїли 70% коштів  із Фонду охорони навколишнього природного середовища

 

Заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Ткаченко на апаратній нараді звітував про роботу установи за минулий рік. 

На Полтавщині посилюють охорону лісових масивів

 

Лісівники Полтавщини проводять роботу з охорони лісових масивів. Для цього у кожному лісогосподарському підприємстві є постійно діючі рейдові бригади, які протягом року проводять патрулювання з охорони лісів від пожеж, браконьєрства і самовільних рубок. Боротьба з незаконними рубками – один з найголовніших напрямків роботи державної лісової охорони.

11 січня – Всесвітній день заповідників і національних парків

 

Природно-заповідний фонд Полтавщини налічує 391 територію та об’єкт загальною площею 142550,1915 га, з яких 30 об’єктів є об’єктами загальнодержавного значення. Окрасою нашого краю стали національні природні парки «Пирятинський», «Нижньосульський» та ботанічний сад загальнодержавного значення «Хорольський».


01.01.1970